Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

• hocam;işte öyle 10 numara 5 yıldız gol olur hemde ne gol olur varya akılımız şasar uykularımız kaçar şahsen şuan benim uykum kaçtı bile bence efsanenin ayak sesleri gümbür geliyor .:):hfyeni (29)::hfyeni (29)::gun_bandana::gun_bandana:rk23_kgigf-123rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351/scatisma2::341:/8103*kusura bakmayın biraz fazla sıktım içimde tutamadım:)

• Çok gaza gelmeyelim yine de

Modeller bu kadar kötüyken Risk alıp tahminler yaptık

Kendimce dönem bile belirttim ve artık çok uzak vade bile değil

Öyle 15/20 Şubatlarda da değil gözüm

O dönem çok uzak ve riskli artık

Ama bunlar tahmindir

Şu an sadece birkaç veri , benzetim , hisler ve sinerji var elde olan

Kesin olan hiçbirşey yok

Ayrıca modeller 300/240/168/120 ye kadar sistemi getirse bile, son 72/96/48 çok daha çetin geçebilir

Onun için Sinerji artı temkin şart

Olumsuz durumda Çöküntüye girerim diyen çok fazla bağlanmasın bence

Hiçkimse hiçbir olasılığın üzerine yemin edemez (olumlu yada olumsuz) , çünkü kesinlik yok ve geleceği kesin olarak yanlız Allah bilir

• Bazıları Aralık ayı boyunca ve Ocak ilk yarısı dönemindeki öngörü yetersizliklerini Modelleri överek bastıracakları sanıyor

Kendinizi istediğiniz kadar kandırabilirsiniz

Modeller en az sizin kadar başarısız

Hele de 72/48 saat kala güçlü gösterdiği sistemi kuşa çeviren modelleri aklamaya çalışanlar , şu 8/10 günlük durgunlukla bu başarısızlıklarını ve modellerin çapsızlığını örteceğini sanıyorlar

Ön gördüğünüz YB hakimiyeti Aralık ve Ocak ilk yarı OLMADI ve bizim öngördüğümüz harekette dönem oldu

Modellerin nasıl rezil olduğunu 168/120/72 saat değişimleriyle ıspatladım , daha yarınki soğumayı bile Ecm -5 verip sonra Sıfıra çekti 72 saat vadede

Yani Aralık ve Ocak ilk yarı Sürekli sistemler aldık sizin öngöremediğiniz ve çıtınızın çıkmadığı , forumun bu heyecanı yaşadığı dönem ,

Ama hep ucu ucuna değerlerle ciddi örtüleri de kaçırdık , nasip değilmiş

Şimdi bu 8/10 günlük dönemden medet ummak , Şubatı da kapatmak etik değil ve atmosfer sevgisine hiç uygun değil

Dikkat edilirse modelleri övenlerle alttan alta foruma , değerli hocalara ve sinerjiklere çatan felsefe aynı felsefe

Ama bu model teslimiyetçisi felsefe Şubatta da kaybedecek inşaallah

Bu felsefeye Mirkelam abinin Ayva/ Kaybedenler Kulübü şarkısını armağan ediyoruz

• 6/10 Şubat dönemini ( artı eksi bir iki gün olur o kadar uzak vadede yapılan tahminlerde ) tam bir hafta önce bu başlıkta arz etmiştik

Çok şükür senaryolarda görünmeye başladı bazı iyi gelişmeler

En geç 10 Şubata kadar iyi bir sistem umuyorum , hala vade uzak ve senaryo sayısı az, kıvamı da daha yeni başlayacak ve 240 lara gelmemiz gerekiyor

Ayrıca bu son değil BAŞLANGIÇ

C08AEE8B-71B1-4EFE-B4FB-F2554130EF1F.pngE30ABE07-3E27-4668-BE87-C8A64FF10BD8.pngBE7AF829-30A9-4CD0-BFCC-D0079FC8F692.pngC17A2975-99C3-46E0-90AA-C1D4522D62C4.png

Daha çoook şeyler değişecek

Çünkü YB’ler oldukça güçlü ve ani değişime açıklar

Kovalamaya ve Sinerjiye devam

• C6787CFD-8E1F-44AB-AEE0-9EB3CEAD050F.png

2006 şubatta Nihai sinoptik bu ama 7 Şubatta başlamışız üşümeye , eğer bu fazdan merkeze kaçmayıp 8’e devam edersek Ay ortasından itibaren çok daha sert Sibirya atakları olası ve sadece Ülkemize değil tüm kıtaya yayılacak güçte salınım olur gibi düşünüyorum. Tabi bu durumda kuzey kesimler doğal olarak daha çok etkilenir

Ama önce ilk salınımı almak daha doğrusu modellerde iyice görmek lazım ki o da öyle zayıf bir atak değil bana göre

Ters köşe yılın Ne yapacağı belli olmaz , ne kadar inansam da teyakkuz diyorum

• F419DAC3-1BE4-4D08-AE07-5A38012F066C.gif

Aferin Gfs , alengirli düğümler atsan da ( sistem günü birkaç gün esnemeye açık ama ben tarihleri ötelemeyi çok düşünmüyorum )

Güzellikler senaryolarda iyice artacak nasipse

Ama hedef 168’e sokmak bu güzellikleri

• Geçen hafta 1985 vurgusu yapmıştım ve belirtiler artarak devam ediyor , Allah bozmasın , zor bir yıl, teyakkuz iyi olur.

Bir yandan da içimdeki Sinerjik çocuk; “Acaba 1954/1929/1907 gibi İkonik yılları yavaş yavaş konuşmaya başlasak daha mı iyi olur” diye sıkıştırıp duruyor

Neyse şimdilik temkinli olalım da o tarz sinoptik paylaşmayayım 😀

• Geçen hafta 1985 vurgusu yapmıştım ve belirtiler artarak devam ediyor , Allah bozmasın , zor bir yıl, teyakkuz iyi olur.

Bir yandan da içimdeki Sinerjik çocuk; “Acaba 1954/1929/1907 gibi İkonik yılları yavaş yavaş konuşmaya başlasak daha mı iyi olur” diye sıkıştırıp duruyor

Neyse şimdilik temkinli olalım da o tarz sinoptik paylaşmayayım 😀

Hocam sinerji verip temkinli olun diyorsun:D:D