Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kusura bakmayın ama, burada yazan bir kısım arkadaşı anlamakta çok zorlanıyorum.
    6 saat öne baş tacı ilan edilen model 6 saat sonra tü kaka ediliyor.

Sanki meteorolojik gelişmeler, modellerin çıktılarına göre oluşuyor gibi.
    Halbuki modeller, meteorolojik gelişmelerin ürettiği verilere göre simule ediliyor.

Ha şunu tartışabiliriz, bu model simülasyonlarında başarılı, şu model başarısız diyebilriz. Ama "x modeli zaten şu devlete veriyor, ön yargılı model Allah kahretsin" benim açımdan sadece komik.

belli bir eğitim seviyesine sahip arkadaşların bu tür yorumları açıkça o kişilerin ciddiyetine de şüphe düşürüyor.

Arkadaşlar, biraz sakin olun, yazdıklarınızı akıl süzgecinden geçirin lğtfen.

teşekkürler, iyi forumlar

• Günaydın sevgili HF..Model heyecanıyla bir günaydınınızı eksik etmeyin.Hayırlı günler...

Size de tüm foruma da günaydın. Hocam son güncelleme beni baya bir düşündürüyor bugün ecm nin iyi çıkmasını beklemekteydim şu an sunduğu tablo beni ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattı.

• Merhabalar;

Afrin operasyonumuz için yorum yapacak arkadaşların, önce 30 Ekim 2014 tarihli gazeteleri okumalarını ve 29 Ekim 2014 tarihinde yaşananları öğrenmelerini dilerdim.
    Türkiye'de siyaset günübirlik yapılabilir, bunu kabullenemesem de, artık diyecek söz bulamadığım için yorum yapmıyorum.
    Ancak uluslararası siyaset günübirlik yapılamıyor, bugün yediğimiz hurmaların 3 yıl 5 yıl değil 25 yıl sonra tırmalamasını çekiyoruz.
    O nedenle bugünü yorumlarken, dünü öğrenmemiz şart.

Saygılarımla;

• Hayırlı günler değerli arkadaşlar.

@Haktan hocam abinizin durumuyla ilgili bir gelişme varmı? ilik örneği sonucu belli olduğu acaba? iyi haberlerinizi bekliyoruz İnşallah hocam.

• Hayırlı günler değerli arkadaşlar.

@Haktan hocam abinizin durumuyla ilgili bir gelişme varmı? ilik örneği sonucu belli olduğu acaba? iyi haberlerinizi bekliyoruz İnşallah hocam.

Teşekkür ederim ilginiz için.Eksik olmayın.İnşallah hayırlısıyla hafta başında belli olacak.Umutla bekliyoruz.Süreç biraz uzun sürüyor 10 gün gibi.Dua ediyoruz.

• @TC.Army hatırlatmış olduğu tarihte bu ülkede yaşananları hatırlayan var mı bilmiyorum ama ben o günü hatırlıyorum davul zurnalı şenliği unutmadım çok iyi hatırlıyorum. Daha sonra o davul zurnalı karşılananların ne yaptığını da.

• Son derece haklısınız. O günün en şiddetli peşmerge dostları bugün bambaşka yönde yine şiddetle yorumlar yapıyorlar her platformda. O dönemler sorsanız hak bile verirlerdi teröristlere. Umarım birkaç yıl sonra da başka yöne dönmezler.