Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @sistemci

Ne alaka üstadım yaz ligi birincisinin kışta işi ne demek nasıl bir mantıktır :D
    Burada yazar olan herkes izin verilen her konuya yazabilirler gördüğüm kadarıyla...

Bence siz çamur at izi kalsın mantığındasınız ama bu tür ifadelere de girmeyin kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz 1/kahkahas23s1

• Tam olarak neler dönüyor bilmiyorum ama ortada karsızlık sendromundan dolayı tarafların birbirini yanlış anlaması ve sistemcinin düşünmeden yazması sonucu gerilimli bir ortam var. Ben de 1.5 yıl yöneticilik yaptım bu forumda kendi isteğimle bıraktım yönetici arkadaşların hepsine kefil olurum başta @Samet_113 olmak üzere. Zaman zaman gerek yönetim içinde gerek dışarıdayken yöneticilerle tartışmalarım oldu belki yüzlerce mesajım silinmiştir ama birine bile gıkımı çıkarmadım çünkü haklıydılar bu forum huzurlu bir forum kavgalar gelip geçicidir sükunet sağlanır ve herkes işini yapmaya devam eder saygısızlık asla affedilmez yönetimin sonuna kadar arkasındayım kolaylıklar dilerim bu sıkıntılı günlerde...

• Sarı çizmeli memmet emmi’ye havalar nasıl olacak dedim ,
    “olum ayfonumda torun bir şey yüklemiş o ne gösterirse ona bakıyorum , on beş gün sonrası için bişey yok diyor

Ama anlamadım ben bu işi , on gün önce de ayın 24’ü için bişey yok diyordu seyahat planlamıştım kar yağacak galiba güzergahıma , biz en iyisi mi bilmediğimiz işi kurcalamayalım “

Hava bu değişik işler yapar , Sarı Çizmeli Mehmet Ağa gibi olmamak için kaçınılmaz değişimlere açık olmak gerekir
    15 gün sonrası için kesin YB rajonu kesmek SÇMA İle aynı yolda olmak demektir

• Sitenin adsense reklamları dışında bir reklamın aldığını görmedim.Bu reklamlarında tıklanması gerekir.Çoğu kişi de virüs vs diye bu reklamları tıklamaz.3 ay yoğunluk yaşayan bir site profilinin de reklamdan para kazanması zaten kayda girecek bir rakam değildir...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• ortada bir para muhabbeti dönüyor ? yahu forumdan 1 lira dahi almadık bu zamana kadar - genelde bize euro olarak dağıtılıyor maaşlarımız :P arkadaşlar ben moderatör olmadan önce de gece gündüz forumdaydım ve aramızda o günleri hatırlayan arkadaşlarımız mevcut ; moderatör olunca tek değişen rütbem ve ismimin yeşil renk ile yazılması oldu :) tabi forumdan aldığım porsche yi saymazsak :D şaka bir tarafa yönetim olarak okadar sağlam bağlarımız oluştuki abi kardeş arkadaş gibiyiz , 7/24 iletişim halindeyiz ve bunun için hiçbir şekilde maddi karşılık almadık-beklemiyoruz-beklemeyiz. . .
    Havaforum gönüllü meteorologlar tarafından kurulan Türkiye'nin ilk ve en büyük hava forum sitesi ve bu forumda gönüllülük esastır .
    yönetim kadrosunda evli-bekar-öğrenci abilerimiz arkadaşlarımız var .kimimiz geceleri uykusuz kalarak,kimimiz tatilinde dışarı çıkmayıp pc başında kalarak,kimimiz sabah sadece forum için erken kalkarak ve hepimiz ailesine kendisine ayıracağı vakitten feragat ederek burada görevini sürdürmekte .
    yaz ayı boyunca forumda kemik kadro ile kaldık ve en az kışın kadar aktif görev aldık

şunu özellikle belirtmek isterim ; bizi bu hava olayları sevdası etrafında toplayan Havaforum sitesi Allah'ın izniyle her daim var olacak ve her geçen gün gelişecektir.
    aslolan Havaforumsa gerisi teferruattur ! .

iyi forumlar dostlar . . .

• İyice karıştı ortalık, bu karsızlığa karşı olan tahammülümüz her geçen sene azalıyor nedense bunun neticesinde de ortalık geriliyor. Keşke biraz daha sabırlı olabilsek..

• semih hoca ne dedi anlamadim

Soruma cevap alamadım semih hocaya da gelirsek foruma akin eden troller ve genel işleyiş ile ilgili karar alınacak ondan bahsediyor umarim açıklayıcı olmuştur şimdi sorumun cevabını alabilir miyim lütfen?

• Karar asamasindayim. birkac gune aldigim karari aciklarim. Biraz ara.

Efsane ustad ben sizi zor durumda bıraktım sizden ricam istenilmediğim yerde duramam yönetim aytaç beye söyleyin ipimi çeksinler çünkü tenkitlere tahammülleri yok benimde sürekli pembe tablolar çizmemi istiyorlar varda bizmi yok dedik her şey ortada hakkınızı helal edin çok kişiyi sevindirdim şu an

• bilerek renkli yazıyla yazıyorum.......

geçen kış gece ve sabah güncellemelerini uykumdan feragat ederek paylaştım. GFS gece güncellemesini paylaştıktan sonra gram uyku uyumadan sabahın köründe sabah güncellemesini paylaştım. Karşılığında ne aldım ? Koca bir hiç....

Koca bir hiç derken parasal anlamda diyorum. Bana milyar versinler sabahın köründe o saatte kalkıp paylaşım yapmam. bu gönül işi. bu sevda işi. bu işi sevdiğim için gönüllü olarak yaptım. Hatta yönetimden bir kaç defa paylaşım sorumlusu olmak için talepte bulundum . Kabul etmediler canları sağ olsun.

Reklam karşılığı para mı alıyorlarmış ... Analarının ak sütü gibi helal olsun. Adamlar o kadar uğraşıyorlar. Vakit ayırıyorlar. Alıyorlarsa da alıyorlar bize ne. En azından bana ne . Ben gönüllü olarak burada paylaşım yaparsam yaparım yapmazsam da kimse bana neden paylaşım yapmıyorsun diye hesap mı soracak ? Birileri burada ki üyeleri silah zoruyla mı tutuyor burada. Hayır. Beğenmezseniz memnun kalmazsanız çeker gidersiniz.

Ban konusunda ise şunu belirteyim . yazın piyasada olmayan adamlar hareketli günler başlayınca buraya gelip saçma sapan konuşuyorlar. amaç ne ? Forum da huzursuzluk yaratmak.

OLAY ÇOK BASİT : BEĞENEN KALIR BEĞENMEYEN GİDER !!!!!!!!

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Efsane ustad ben sizi zor durumda bıraktım sizden ricam istenilmediğim yerde duramam yönetim aytaç beye söyleyin ipimi çeksinler çünkü tenkitlere tahammülleri yok benimde sürekli pembe tablolar çizmemi istiyorlar varda bizmi yok dedik her şey ortada hakkınızı helal edin çok kişiyi sevindirdim şu an

Hocam kimsenin gitmesine gerek yok ayrıca kimse size gidin de demiyor ki... bence sakin olup konuyu uzatmayın daha fazla hepimiz kar severiz

• Kimsenin zor durumda kaldığı yok zor durumda kalan ortada kurtarmaya çalışıyor kendini biz yönetimce yapılacak olanı yaptık kararı aldık söyleyeceğimizi söyledik gerisi sizin işiniz semih hocamız ise genel işleyiş,artan trol üyeler ve gfs sayfası ile alakalı kararlar alınacağını söyledi işi başka yere çekip boyut atlamayalım.

• bizim çok istediğimiz kar kimileri için çileye dönüşüyor ama o 'kimileri' bu vatana öyle bir aşık ki ne kar ne yağmur ne boran ne fırtına hiç bir şey onlara engel olamıyor. Allah ayağınıza taş değidirtmesin.

Hakkari ikiyaka dağları

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.