Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Elbistan'ın son durumu nedir acaba, çok kısa bir vtr yayınlandı ekranlarda. Bu arada İçişleri Bakanı aksam saatlerinde açıklama yapmış, satır arasında da boyle bir ifadesi var. Cok yazık.

Yardımlar afad üzerindenmi olur başka şekildemi yapılır orası tartışılır ama bugün haluk leventin bir açıklaması vardı hataya giderken belene gelmeden tepede dedi (oraları çok bilmiyorum bilenler daha iyi anlar ) yardım getiren bir kamyonun hataya girmeyerek orada tepede yardım malzemelerini dağıttığını söyledi bu olayda başlı başına bir felaket yardımların daha organize bir şekilde bu afad olur belediye olur valilik olur tek bir yerden dağıtılması tabi dağıtılırken dediğim gibi tam bir organizasyon şeklinde olması daha mantıklı olacaktır. Gercekten Gönderdiğimiz yardımın yerine ulaşıp ulaşmadığını bile bilemeyebiliriz maalesef bu konuda istismara açık tabi bunu yazarken afad yapsın demiyorum yanlış anlaşılmasın ama bu iş komyonu yada tırı doldurup göndermeklede olmuyor maalesef

• AFAD'a gunahimi bagislamam, o kadar doldum.Canla basla calisan saha elemanlarina degil.sozum, yoneticilerine...

Buradan da bir kez daha arkadaşlara iletelim, AHBAP derneğine bağış yapabilirsiniz. Bağışları gayet etkin ve yerinde kullanıyorlar, paranızın gerçekten işe yaradığına gönül rahatlığıyla inandırıyorlar.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Offizieller Beitrag

Prof. Dr. Naci Görür:

“Erzincan ile Bingöl arasında 7.4'lük bir fay var, en son 1790'larda kırılmış, burası yakınlarda kırılabilir. Çok beklemeyeceğimizi düşünüyorum."

bende siradan bir vatandasim, yedisu segmenti 39 depreminden sonra kirilmayan kismi ve aportta bekliyor.. Kisaca bunu soyleyince tehlikeyi belli etmis olmuyor suanda biraz takip eden herkes zaten o segmenti biliyor ve kendisi yine ben bildim vurgusunu yapmak icin sansi iyi kullandi

• Gaziantep belediye başkanı 60bin nüfuslu ilçenin yarosi yok oldu demişti.

Antep'ten 1 tane vefat sayısı yok.

• Tekrar söylüyorum. Deprem Ağı uygulaması ile erken uyarı alınabiliyor. Deprem merkezinden uzaklığa göre depremden 5-30 saniye önce alarm çalıyor. Uygulama depremleri uygulamayı indirmiş olanların telefonlarının ivmeölçer sensörlerini kullanarak tespit edip uyarı gönderiyor. Ne kadar çok kullanan varsa o kadar iyi çalışır. Hayat kurtaracak bir uygulama. İndirelim, indirtelim.

Ekran Resmi 2023-02-07 21.48.26.png

Yanlış anlaşılmasın, uygulama geliştiricileriyle hiçbir ilgim alakam yoktur, menfaatim yok. Hayat kurtarıcı bu uygulamanın yayılması amacım.

• Yarın 3 bin liralık kışlık çorabı maraşa yolluyoruz. Elimizden gelen bu. Allah yardımcımız olsun

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Tekrar söylüyorum. Deprem Ağı uygulaması ile erken uyarı alınabiliyor. Deprem merkezinden uzaklığa göre depremden 5-30 saniye önce alarm çalıyor. Uygulama depremleri uygulamayı indirmiş olanların telefonlarının ivmeölçer sensörlerini kullanarak tespit edip uyarı gönderiyor. Ne kadar çok kullanan varsa o kadar iyi çalışır. Hayat kurtaracak bir uygulama. İndirelim, indirtelim.

Ekran Resmi 2023-02-07 21.48.26.png

Yanlış anlaşılmasın, uygulama geliştiricileriyle hiçbir ilgim alakam yoktur, menfaatim yok. Hayat kurtarıcı bu uygulamanın yayılması amacım.

Teşekkürler hocam hemen uygulamayı indirdim. 👏

• Offizieller Beitrag

Buarada afada kesinlikle yardim icin para mara vermem, ahbap bu konu icin en iyisi bence, yazilanlarinda hepsine katiliyorum. Buarada ilce belediyeleri de guzel kosturyorlar bulundugunuz ilcelerdekileei gidip kendinizde gorebilirsiniz, insanimizin yardima malzemeye ihtiyaci var..

• Deprem olduğu an hatlar düştü şuan telefonu kapalı deprem oluyor dedi kapandı telefonu.

Daha öncesinde'de hatlar sıkıntılıydı zaten.

Deprem olalı 48 saat oldu ve telekominikasyon şirketleri yine sınıfta kaldı reziller.

Her yeri mobil baz istasyonuyla donatmalıydilar. Milyarlarca lira kazanıyorlar bu halktan. Bunlara da ayrı bir yaptırim uygulanmasi gerekir.

Şunu sormak istiyorum ticaret bakanlığının bugün başlattığı, trendyol, hepsiburada ve migros üzerinden yapılan yardımlar ayni olarak mi teslim edilecek, çünkü baktığimda gida ve malzeme maddeleri var. Bilgi verirseniz sevinirim.

Ayrıca yardım yapmak isteyenler bugün gördüm AKUT' a da yardım yapabilirsiniz, Sms, e ticaret üzerinden kupon veya banka hesap numarasına. Ben ahbap ağırlıklı, kızılay, afada yapmıştım bugün akuta da yaptım.

• Gaziantep'te 504 vefat 4.809 yaralı var.

Teşekkür ederim.

60binin yarısı 1 ilçeden bahsettiğimiz şehir Gaziantep.

Allahim korusun nereye varacak bu vefat sayısı.

Hatay ve Marasın durumu ortada.

Adıyaman çok koru durumda.

Kafayı yiyeceğim artık.

Evde oturmaktan bıktım.

Ne olur elden birsey gelsin.

İnsanımız orada soğukta ben evde oturuyorum.