Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 5.8 le ucuz kurtuldu geçen depremde Marmara. 6.6 bile yetiyor bizim yapı stoğuna. 6.7 6.8 6.9 da 8kat artıyor ki 1.80 o zaman 3 falan olur. Alt 3 katı çöken binanın bence nedeni dükkan içlerinde yapılan revizyonlar. Bana göre yasak gelmeli yeni yapılan binalara dükkan olmayacak diye....

ucuz mu kurtuldu:) hocam insanlara güzel bir sinyal oldu ama sinyali kimse algılamadı maalesef, 2 ay konuştular geçti gitti. Artık bundan sonrası kaderine razı olacaktır..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Valla 3 büyüklüğündeki depremleri bile hissediyoz her an tetikteyiz sabah akşam ilaç alıyorum daha kaç yaşındayım ama psikolojim gerçekten bozuldu bazı komşular bavulunu hazirlayip gittiler memleketlerine,televizyon izleyemiyorum enkaz altındaki insanlari gordukce yuregimiz parçalanıyor inşallah en kısa sürede normale döner hayat Allah herkesin yardımcısı olsun..

• 24 Ocak 2020 Elazığ 6.7 41 can kaybı,

28 Ocak Jamaika 7.7 can kaybı yok,

13 Şubat Rusya 7.0 can kaybı yok,

25 Mart Rusya 7.5 can kaybı yok,

18 Nisan Japonya 6.6 can kaybı yok,

2 Mayıs Yunanistan 6.6 can kaybı,

6 Mayıs Endonezya 6.8 can kaybı yok,

12 Mayıs Solomon Adaları 6.6 can kaybı yok,

15 Mayıs ABD 6.6 can kaybı yok,

3 Haziran Şili 6.8 can kaybı yok,

13 Haziran Japonya 6.6 can kaybı yok,

18 Haziran Yeni Zelanda 7.4 can kaybı yok,

23 Haziran Meksika 7.4 10 can kaybı,

17 Temmuz Papua Yeni Gine 7.0 1 can kaybı,

22 Temmuz ABD 7.8 can kaybı yok,

18 Ağustos Filipinler 6.6 2 can kaybı,

18 Ağustos Endonezya 6.8 can kaybı yok,

18 Ağustos Endonezya 6.9 can kaybı yok,

21 Ağustos Endonezya 6.9 can kaybı yok,

1 Eylül Şili 6.8 can kaybı yok,

19 Ekim ABD 7.6 can kaybı yok,

30 Ekim İzmir 6.9 51 can kaybı.

-Alıntıdır

• Deprem Allah'tan denizde oldu. Karada olsa deprem insan kalmayacak. Vah halimize vah. Marmara depreminde en ufak olumlu baktığım yönde bu denizde gerçekleşecek olması. Marmara depremi sonucu bu ülke 20 yıl geriye gider. Arama kurtarmalar yetersiz kalır. Ve hiçbir önlem alınmıyor üst kademe tarafından. Evlere eşya sabitleme zorunluluğu, çürük evleri boşaltıp geçici bir süre konteynır tek katlı evlerde yaşattırmalı,her eve deprem çantası zorunluluğu getirmeli ve marmara bölgesinde çok katlı ev yapımına izin vermemeli. Her işi kentsel dönüşüm bina yıkıp, bina dikmek olarak bakıyoruz. Telefon hatları bile kesiliyor bari buna çalışma yapın. Kaderimize terk edildik. Ekonomi almış başını gitmiş ben kendi başıma nasıl yeni bir eve çıkayım veya bir şey yapayım? Evim çok eski. Depremde büyük risk biliyorum. Kendi önlemim olarak deprem çantası, eşyaları sabitleme aldım. Ama herkes alacak mı? Neyse deprem olunca sil baştan inşa ederiz Marmara ve diğer bölgeleri hiç sıkıntı yok. Şu İzmir açıklarında olan depremde o kadar düşük ivmelere ev yıkılıyorsa o evi yapan müteahhitlerin yatacak yeri yok. Gülünecek halimize ağlıyoruz tam tersi bizde.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Çoğu kişi bunu görmüştür sosyal medyada tam versiyonunu atıyorum. Bu depremin 6.6 olduğuna kimse beni inandıramaz. Kesinlikle Kandilli ve yabancı kaynakların dediği gibi 6.9-7 civarı daha yakın.