Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • marmara denizini boydan kateden 1766 fayi tek mi kirilir 2 limi? cogu bilim adamina gore 2 buyuk deprem seklinde kirilir, acikcasi boyle olmasi temennimiz, unutmayiniz ki deprem buyuklugu ile suresi arasinda oranti var.7.4-7.6 arasinda bu uzunlukta bir fayin kirilmasi en az 45 sn lik bir deprem demek ki yikici olur dememe gerek yok sanirim. Nedense 1509 fayinda baska faya dikkatim gitmiyor, o faydaki enerji daha buyuk 500 yildir birikiyor..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Marmara bu gün baya bir haraketli geçmiş, hayırdır inşallah. Rabbim bizi korusun. Bakalım bir iki gün daha takip etmekte fayda var.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• ramazan hocayı çok seviyorum. Ama sağ solla uğraşmaktan bence biraz vazgeçmeli sanki sağlığına zarar veriyor. Hergun neredeyse bir veya birden çok tweet atıyor hep birilerinin sözlerine yada tahminlerine karşı. Ayrıca marmara denizinde olan her deprem yada depremcik özellikle gölcük ve düzce depremlerini yaşayan insanlar için endişe vermesi kadar doğal bir şey yok 3.2 ki oyle bir depremmiş imaji vermekten hoş değil bana gore. bende yaşayan birisiyim yakınlarımı kaybeden biriyim o yüzden 1 büyüklüğünde bile olsa önemlidir benim için bilim içinde duygusallıkla olmalıdır öteki türlü duygusuzlasiyor insan.

• evet haklısınız ama her kucuk depremde de vesveseye de gerek yok.marmara denızı gıbı coK tehlıkelı bır denızde 3.2 lık deprem bu kadar konu olmamalıydı mesela.buyuk depremın elbet bır gun olacagını herkes bılıyor zaten.kım ne derse desın.olumsuz ya da daha temkınlı yorumda bulunmak bu gercegı degıstırmez maalesef.ıster korkalım ıster korkmAyalım ama sonucta mutlaka olacak BİR GÜN!

• ramazan hocayı çok seviyorum. Ama sağ solla uğraşmaktan bence biraz vazgeçmeli sanki sağlığına zarar veriyor. Hergun neredeyse bir veya birden çok tweet atıyor hep birilerinin sözlerine yada tahminlerine karşı. Ayrıca marmara denizinde olan her deprem yada depremcik özellikle gölcük ve düzce depremlerini yaşayan insanlar için endişe vermesi kadar doğal bir şey yok 3.2 ki oyle bir depremmiş imaji vermekten hoş değil bana gore. bende yaşayan birisiyim yakınlarımı kaybeden biriyim o yüzden 1 büyüklüğünde bile olsa önemlidir benim için bilim içinde duygusallıkla olmalıdır öteki türlü duygusuzlasiyor insan.

Yahu herkesin o depremde kaybettiği yakını, tanıdığı var. Allah rahmet eylesin hepsine. Amma velakin 1'lik bir deprem bile önemliyse sizin için siz gününüzü yaşayamazsınız. Şayet günde kaç tane deprem oluyor bunun bir kısmı ölçülmüyor,bir kısmı gaz çıkışları,bir kısmını kandilli AFAD yayınlamıyor vs. Ramazan hoca aktif olarak cenk hoca ile en çok çalışan isimlerden. Burada laf attığı kişi naci hoca. Çünkü naci hoca medyaya çıkınca feci bir prim hâline döndü. Her defasında böyle popülist yorumlar yapıyor. Benim bildiğim 2005 yılından beri Naci hocanın aktif saha içi çalışması yok. Kullandığı çalışmalarda Marmara'da eskiden çalışma yapan yabancı profesörlere ait. Ama ramazan ve cenk hoca hala aktif olarak saha içi çalışmalar yapıyorlar ve en iyi bilenler. Naci hoca insanları korkutan, popülist bir insana dönüştü. Şurada Ramazan hoca sonuna kadar haklı. Bilimde duygusallık olursa bilim bilim olmaz zaten. Bilimde duygusallık mı olur yapmayın hocam? Elbet herkes endişeleniyor ama burada ramazan hocanın karşı çıktığı şey Marmara denizi hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayan kişilerin her gün deprem olacak vs tarzı yorum yapmaları. İnsanları korkutuyorlar. Psikolojilerini bozuyorlar. Az ramazan hocayı takip eden ne kadar haklı olduğunu görür. Bizim burada bile hiçbir bilgisi olmayan deprem hakkında insanlar Marmara'da en ufak depreme off çok kötü, eyvah öncü değildir hemen başlıyor felaket tellalları. Maşallah bu saygı değer arkadaşlar AFAD, kandilli'den önce aletsiz depremin çözümünü çıkarıyorlar.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Bizim millet yaygarayı seviyor. Aramızda da var, şöyle panik havası oluşmasını isteyenler:)--. Yani deprem geliyor deseler, eleştiriler, bu endişe yok deseler elestirilirler. Yahu bırakın kim ne derse desin, işinize geleni takip edin.

Bilimde duygusallık da olmaz. Zinhar karşıyım buna. O zaman kışın duygusallık katarım tahminlerime her hafta kar geliyor derim ya da 3cm yağacak olan kar için metrelik kar gelecek derim. Böyle iş olmaz. Ne ise o. Tamamen objektif, nesnel, tutarlı olmalı bilim insanı.

• Bizim millet yaygarayı seviyor. Aramızda da var, şöyle panik havası oluşmasını isteyenler:)--. Yani deprem geliyor deseler, eleştiriler, bu endişe yok deseler elestirilirler. Yahu bırakın kim ne derse desin, işinize geleni takip edin.

kesınlıkle katılıyorum hocam..bazı arkadaslar tamaman yaygara derdınde bu deprem konusunda.yanı ne olursa olsun memnun olmuyorlar..deprem olmadıgında da memnun olmuyorlar.çok ılgınc..