Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir suredir marmara ereglisi bolgesinin cok aktif olmasi ve tum bilim insanlarinin klitli oldugundan emin oldugu bir fay zonunun ucunda olmsi beni tedirgin ediyo acikcasi. 5.8 lik depremin bilimsel olarak olasi depremi one cektigi konusunda bircok bilim ekibi ortak goruste. Depremlerin bu seyirde surmesi o bolgenin olusan basinc altinda cok gergin oldugunu gösteriyor. Marmara her an buyuk bir depreme gebe takip etmekte ve tedbirli olmata fayda var şahsi kanaatimce.

• Mikro deprem olması çok doğal ,KAFZ yaşıyoruz sonuçta .Medyatik hocalar deprem tarihi öne çekildi , tsunami olursa dalga yüksekliği yükselecek şu ilçeler etkilenecek vs vs bu korku pompalaması sonucu ,çaresiz vatandaş her olağan mikro depremler sonucu büyük deprem beklentisi içine giriyor ,rüyalar görüyorlar doğal olarak , bu medyatik tv kanallarına çıkan hocalar 1509,1766 Mayıs ,1766 Ağustos Marmara depremlerinde tsunami dalgalarının yüksekliğini ölçüldü mü ? KAFZ Doğudan Batı’ya kırıyor , 1509 tarihli doğu Marmara da Yalova açıklarında ki fay kırılmadan ,nasıl ve hangi veri ile kesin olarak ,en son 1766 kırılan Kumburgaz fayı kırılacak deniliyor , aileniz ve sevdikleriniz için medyatik korku pompalayan hocaları fazla dinlemeyelim bence , bireysel olarak tedbir alalım alabiliyorsak ,takdir Allah’ındır ..

• Mikro deprem olması çok doğal ,KAFZ yaşıyoruz sonuçta .Medyatik hocalar deprem tarihi öne çekildi , tsunami olursa dalga yüksekliği yükselecek şu ilçeler etkilenecek vs vs bu korku pompalaması sonucu ,çaresiz vatandaş her olağan mikro depremler sonucu büyük deprem beklentisi içine giriyor ,rüyalar görüyorlar doğal olarak , bu medyatik tv kanallarına çıkan hocalar 1509,1766 Mayıs ,1766 Ağustos Marmara depremlerinde tsunami dalgalarının yüksekliğini ölçüldü mü ? KAFZ Doğudan Batı’ya kırıyor , 1509 tarihli doğu Marmara da Yalova açıklarında ki fay kırılmadan ,nasıl ve hangi veri ile kesin olarak ,en son 1766 kırılan Kumburgaz fayı kırılacak deniliyor , aileniz ve sevdikleriniz için medyatik korku pompalayan hocaları fazla dinlemeyelim bence , bireysel olarak tedbir alalım alabiliyorsak ,takdir Allah’ındır ..

Dalgalarin yedikule surlarini astigina dair bulgular elde edilmis.

• Code
    Tarih      Saat      Enlem(N)  Boylam(E) Derinlik(km)  MD   ML   Mw    Yer                                             Çözüm Niteliği
    ---------- --------  --------  -------   ----------    ------------    --------------                                  --------------
    2020.07.06 14:02:53  40.8115   28.5783        7.8      -.-  2.1  -.-   MARMARA DENIZI                                    İlksel
  • sabaha karsi ruyamda buyuk istanbul depremini gordum. 1 dk falan surdu. Deprem aninda beklenen istanbul depremi bu sanirim dedim. Bilincaltina yerlesmis demekki.

Hocam sen de hep korkutuyorsun bizi, olmuyor böyle. :)

• Yorgun Demokrat istasyon yetersizliğidir bu tür az gelişmiş ülkelerde yeterli sismograf yok.Depremlerin belirlenmesi için belli büyüklüğü geçmesi gerekiyor.

Edit: Patlamada olduğuda söyleniyor, deprem kaynaklı bir sallantı olmayabilir.

Edit2: 4.6 büyüklüğünü verdiler bende yorumları görünce ciddi birşey oldu sandım.

2 Mal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• Genel anlamda algıda bir seçicilik var. Marmara denizi zaten böyle mikro depremleri sürekli üretir, 1999 yılına kadar bunun fazla farkında değildik ancak 1999 yılından sonra Marmara denizi içerisine ve çevre illere istasyon sayıları arttırıldı. Dolayısıyla oluşan çoğu deprem artık daha fazla kayıt altına tutuluyor bununla beraber burada bazı arkadaşlar oluşan her mikro depremi paylaşıyorlar aslında ben buna karşıyım, bu böyle gereksiz bir panik ve pesimist hava oluşumuna sebep, daha önce defaatle yazmışlığım vardır. Mikro depremlerin arka arkaya sayısını ve büyüklüğünü arttırarak devam etmesi dikkate değer ve önemli bir gelişme olur, şuan için oluşan her depremi buraya yazmanın bence deprem konusuyla da pek alakası yok.

Toparlarsak bu sene aktif bir sene geçiriyoruz. Yaz ayları gelincede 99 depremini yaşayanlar özellikle hep maziyi hatırlayıp bir strese girerler.1999 yılından sonra önümüzde bir süreç vardı ve bu süreç maalesef güzel kullanılmadı, ve artık o zamanda yok, dolayısıyla bireysel önlemler alıp hatta arada ailecek deprem tatbikatı yapıp oluşacak Marmara depremine hazırlanmalıyız.

Özellikle yapabilen varsa Cenk hocanın çalışmalarını takip etsin, çok bilgilendirici ve değerli çalışmaları var, ve altını koyu harfle çiziyorum MTA nın haritası bana göre yanlıştır. Doğru harita Cenk hocanınki ve devletin tüm birimlerinin bu haritaya göre önlem alması daha çok canı kurtaracaktır.7

Hayat devam ediyor dostlarım her gece deprem olacak diye stres yaparsanız hasta olursunuz. Yatın uyuyun, bireysel çantanızı hazır edin, deprem anında ne yapacağınızın provasını yapın, en güzel işi yapmış olacaksınız

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İzmir Körfezinde bir hareketlilik var inşallah devam etmez bir iki gündur hareketli bölgemiz deprem fırtınasına dönüşmesinden korkuyorum!