Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Süleyman Soylu 4 kişi hayatını kaybetti diye açıklama yaptı ayrıca Pütürge belediye başkanıda 100 kadar ev yıkıldı diyor sayı artabilir malesef :(

Bölge için 6.5 oldukça ciddi bir büyüklük

Kentsel dönüşüm Elazığ ve Malatya’da epey yapıldı Allahtan

Ama köylerden oldukça endişeliyim

Sabaha doğru durum ancak netleşir

Dua edelim kayıp sayısı artmasın

• Bir kişi daha depremleri doğru tahmin ediyorlar diye paylaşım yaparsa kalbini kırarım sinirli ve üzgünüm!

Öyle değil hocam yani kehanetle tahmin yapmıyor kim olduğunu bilmiyorum yarın Akhisar'da inceleme yapacakmış belki deprem bilimcidir.

• Bir kişi daha depremleri doğru tahmin ediyorlar diye paylaşım yaparsa kalbini kırarım sinirli ve üzgünüm!

Kesinlikle katılıyorum ve altına imzamı da atarım. Bu sayfalarda defalarca yazdık, istatistiksel olarak açıkladık ve bilimsel olarak

depremlerin önceden bilinemeyeceğini ve bunu söyleyenlerin şarlatan ve hatta duygu dolandırıcısı olduğunu söyledik.

Lütfen bu tür insanlara inanmayın ve prim vermeyin.

• Bölge için 6.5 oldukça ciddi bir büyüklük

Kentsel dönüşüm Elazığ ve Malatya’da epey yapıldı Allahtan

Ama köylerden oldukça endişeliyim

Sabaha doğru durum ancak netleşir

Dua edelim kayıp sayısı artmasın

Oldukça büyük sayılır hocam nerdeyse 7'ye yakın Allahtan çok uzun sürmemiş 99 depremindeki gibi 45 saniye felan. Dediğiniz gibi köylerde daha fazla sıkıntı vardır diye düşünüyorum bende.

• Öyle değil hocam yani kehanetle tahmin yapmıyor kim olduğunu bilmiyorum yarın Akhisar'da inceleme yapacakmış belki deprem bilimcidir.

Hepsini ilgili olduğum için takip ediyorum kimin ne olduğunu yıllardır biliyorum. Bu adamların deprem bilimine onu geçtim yan dallarına jeofizik ,coğrafya vb. hiç bir linans eğitimi yokken bunca uzman bilinemiyor derken hayla bunların dediklerini önemsiyenlerin vay haline deprem kestirimi bunların yaptığı gibi bir şey değil. Yitip giden canları niye kurtaramadılar biliyorlarda? :cursing:

• anca yazabildim elazigda bir askerimiz var ona ulasmaya çalışıyordum ulaşabildim ama zor oldu iyimis şükürler olsun, tüm memleketimize gecmis olsun gerçekten korkulan oldu sanırım daf uyandı :(:(:( askerimizin dediğine gorede pek ic açıcı değil (abi dedi çok kötü anlatamam görüntüler) dedi özet allah yardımcı olsun cok zor diyecek kelime yok offff offff.

• Ölen vatandaşlarımızın sayısı 4 olarak açıklanıyor ama yıkılan bina çok enkaz kaldırma işinden sonra durum dahada vahim olabilir ALLAH'ım yar ve yardımcıları olsun.

• Ilker Gunebakan abi bu arkadaşın tahmini için ne söylenebilir?

Sallıyor tutuyor. Adam saçma saçma sismogram değerleri paylaşıyor Doğu'da Bir yerde Batı'da Bir yerde deprem olacak diyor üzerinden 3-5 gün geçiyor olunca tuttu oluyor . Bilemediği 1000 tane deprem var. Biliyorsa depremi şehir saat gününü tam versin. Bende derim ki +5 enerji alıyorum Marmara'da 1 hafta içinde deprem olacak :)

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• berkay_tuku

O isim tam bir üçkağıtçı. Dünya üzerinde halka açık sismograf bilgilerini kullanarak ya da geçmiş zaman bilgilerini istatistik olarak değerlendirip, belki yüzlerce tahmin yapıyor. Sonra yazdıklarına yakın lokasyon ve büyüklükler için "bildim" diyor.

Ama hiç bir zaman yer, lokasyon, büyüklük gibi parametreler hiç çakışmıyor.

İnanacak birisi değil, boşverin, kaale almayın.

• https://www.facebook.com/227040981100698/posts/830862260718564/

Elazığ deprem anı. Allah beterinden korusun

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bölge halkına geçmiş olsun Allah yar ve yardımcımız olsun afada gorede cok yuzeysel 4.8km derinlikte buda siddetini ortaya koyuyor cok kotu Allah yardımcısı olsun herkesin bu kış ayında