Deprem Bildirim Konusu

 • Biz ne kadar güzel bir aileyiz değerli Hava Foruma üye olan dostlarım, acaba kimler takip ediyordur Marmara'da olan her atçıyı ve o artçının nedenlerini acaba yine kim biliyordur şuan rüzgarın kaç km hızla estiğini veya nem seviyesini, doğa olaylarını dört bir yandan takip ediyoruz ve yorumluyoruz. Neredeyse her gün modelleri yorumlayıp paylaşıyoruz . Her açıdan dünya üzerinde olan tüm doğa olaylarını takip ediyoruz. Bu ne kadar gurur verici desem azdır herkes adına.:)


  Bu şekilde bir arada olabilmemizi sağlayan değerli Hava Forum yönetimine çok teşekkürler, iyi ki varsınız iyi ki bu siteyi 2010 yılında açtınız.:)


  Hava Forumun tüm üyelerine selamlar olsun.:)


  Hayırlı günler,


  Sağlıcakla kalın.

 • Öncelikle bana bu konuda deneyimli olan arkadaşların şu konularda yanıt vermesini çok rica ediyorum;
  1 - 1, 2, 2.5, civarında gün içinde neredeyse saatte 3, 4 veya 5 deprem oluyor ki dünden beri azaldı. Daha önce yani 1 ay önce 6 ay önce veya 1 yıl önce de marmarada bu sıklıkta bu seviyede depremler oluyor muydu? Bir gün içinde bu sarsıntıları görüyor muyduk? Ne zamandan beri bu seyirdeyiz biz?

  2 - Daha önce olan depremler ne şiddette?

  3 - Hangi kısımda?  Bu sorulara tahmin ettiğim şekilde bir fark ile yanıt alırsam gün içinde olan 1, 2+ ve civarı depremlerin bu forumda paylaşılmasında ben şahsen sorun görmeyeceğim. Görülmemeli de. Artık galeyana gelecek bir nokta kalmadı. Deprem kapıda ve bizler İstanbul'da yaşıyoruz. Huzursuz olmalı zaten insanlar. Olmalı ki harekete geçsin. Yoksa bu milletin en büyük özelliği çabuk unutur.

 • Bu kadar sik degil ama oluyordu.

 • deprem yalovada olsun demiyorum.oradaki fay kumburgaz fayina gore daha uzakta diye biliyorum. Bir deprem olacaksa istanbullular yalovayi tercih eder gibime geliyor. Yalovalilarda adalar fayina gore daha cok kumburgaz fayini tercih ederdi diye dusunuyorum.

 • İstanbul Valiliği, ağır hasarlı ve az hasarlı toplam 29 okulda 30 Eylül 2019 Pazartesi günü eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Ayrıca öğrencilerin 1 Ekim'den itibaren hangi okullarda eğitime devam edecekleri yarın saat 14.00'e kadar duyurulacağı açıklandı.

  İŞTE EĞİTİME ARA VERİLEN O OKULLARIN LİSTESİ  AĞIR HASARLI OKULLAR  1. BAHÇELİEVLER Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi

  2. BAHÇELİEVLER Yenibosna Ortaokulu

  3. BÜYÜKÇEKMECE Mimarsinan İlkokulu ve Ortaokulu

  4. ÇATALCA Arif Nihat Asya MTAL

  5. GAZİOSMANPAŞA Vefa Poyraz Anadolu Lisesi

  6. GAZİOSMANPAŞA Küçükköy İHL (A Blok)

  7. GAZİOSMANPAŞA 100. Yıl İlk/Ortaokulu

  8. PENDİK Seyit Burhan Toprak İlkokulu

  9. SANCAKTEPE Sancaktepe Rehberlik ve Araştırma Merk.  AZ HASARLI OKULLAR

  1. ARNAVUTKÖY Şehit Er Tuncer Türkan Ortaokulu

  2. AVCILAR Abdulkadir Uztürk Ortaokulu

  3. BEYKOZ Fatinhoca İlkokulu

  4. BÜYÜKÇEKMECE Güzelce Cevdet Zebure Kotan Ortaokulu

  5. EYÜPSULTAN Üçşehitler İlkokulu ve Ortaokulu

  9. GAZİOSMANPAŞA Karlıtepe Ortaokulu

  10. GÜNGÖREN Mehmetçik İmam Hatip Ortaokulu

  11. KÜÇÜKÇEKMECE Söğütlüçeşme Ortaokulu

  12. KÜÇÜKÇEKMECE Tahsin Banguoğlu İlkokulu

  13. KÜÇÜKÇEKMECE Nergiz Anaokulu

  14. MALTEPE Halit Armay Anadolu Lisesi

  15. PENDİK Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

  16. PENDİK Ergenekon İlk/Ortaokulu

  17. SANCAKTEPE Osmangazi İlkokulu

  18. SİLİVRİ Prof. Dr. Besim ÜSTÜNEL Anaokulu

  19. SULTANGAZI İstiklal Ortaokulu

  20. ÜSKÜDAR Burhan Felek Anadolu Lisesi

 • işin ilginç yanı 1 gün tatil etmişler peki diğer günler nolucak o binalarda yoksa kamuoyuna açıklamak istemedikleri panik yaratmamak için tehlikeli bir durum mu var acaba bize söylemedikleri insan düşünmeden edemiyor yanılıyormuyum:/

 • işin ilginç yanı 1 gün tatil etmişler peki diğer günler nolucak o binalarda yoksa kamuoyuna açıklamak istemedikleri panik yaratmamak için tehlikeli bir durum mu var acaba bize söylemedikleri insan düşünmeden edemiyor yanılıyormuyum:/

  okulları yıkıp yenisini yapacaklardır tatil edilen okullardaki öğrencilerin 14 de yeni okulları açıklanacakmış lütfen artık gereksiz kuruntu olmasa keşke her şey abartılıyor