Deprem Bildirim Konusu

 • Gece içim o kadar sıkkındı ki uyumam 4 ü falan buldu . Yalova taraflarınında faaliyete geçmesi hiç hoş değil. Tuzla 5 kattaki ablam salladı geçti dedi ama ben 2.katta birşey hissetmedim . Allahım beterinden korusun , artık takip etmektende yoruldum .

 • Buarada PergamoN doğrularsan sevinirim, şuan yalova tarafındaki deprem 17 ağustos 1999 da kirilan fayin en batı ucunun bittiği yerin devamında,yani enerjisini aktardığı adalar segmentinin en doğu ucunda..

  O bölgeninde bir kısmı kırıldı diye biliyorum. çınarcık açıkları marmara denizinin en aktif noktasıydı zaten 4.5-4.6 kadar deprem üretiyordu zaman zaman hemen kötüye yormamak lazım. Sismik aktivetinin takibi önem arz ediyor bazı ipuçları verebiliyor dediğim gibi.

 • O bölgeninde bir kısmı kırıldı diye biliyorum. çınarcık açıkları marmara denizinin en aktif noktasıydı zaten 4.5-4.6 kadar deprem üretiyordu zaman zaman hemen kötüye yormamak lazım. Sismik aktivetinin takibi önem arz ediyor bazı ipuçları verebiliyor dediğim gibi.

  kotuye yormak anlaminda degil ancak hangi faylar uzerinde oldugunu bilmek ve onlari takip etmek lazim. Marmara denizi her daim deprem uretiyor zaten..

 • Vallaha şu yaşadıklarımız matematik Sismoloji yada mantık takmayan bir süreç olmaya başladı

  Zaten garip seyir izleyen Depremler yetmedi bi anda doğuya kaydı

  Gece 23/06 arası pek deprem olmuyor

  Bu da önemli

  Rulette mermi attıkça sıkıntı başlıyor ya , bizde gündüz kredimizi baya kullandık

  Gece 4.5 bile olsa çok sarsar korkutur , tadımız tuzumuz kalmaz , hele de çocukların.

  Allah korusun

 • hocam emin ol gunduz olmasi daha iyi gece olsa bende dahil olmak uzere herkesi korkutur, suanki depremlerde bile herkesin eli ayagi karisiyor.. Mesela 5.8 gece olsaydi tepkiler farkli olurdu..

 • Sismogram'ın nasıl okunduğunu veya yorumlandığı anlatabilecek var mı ? Verilen link ile Çınarcığı takip ediyorum da...

  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.