Futbola Dair Her Şey [2019/20]


 • 19. hafta maç skorlarında doğru tahmin(ler)de bulunan ;


  fehmi28 Cold.EFso Haktan nevakar berkay_tuku Black_Eagle üyelerimize kazadıkları ödül puanları yollanmıştır. Tebrikler

  sağolun hocam

  Tahminlerime “altın” değerinde bir kariyer eklenmiş oldu sayenizde ( puan da cabası)

  Aha şimdi bazılarına inat vites yükseltebilirim 😀

 • Galatasaray u17-u19-u21 yetenek akıyor. Az önceki u19 maçında ogün,Mustafa kapı, Ali yavuz kol şov yaptı resmen. U17 de bozan harikaydı. U21 de malik çok etkili oynadı, Atalay Babacan zaten süper. Şu çocukları A takıma monte etsek Türkiye'nin dünya üçüncülüğünde ki 11 kişinin 7-8 Galatasaray'dandı gene öyle olur. A Milli takım için o kadar ümitliyim ki dehşet yetenekler var. Okay, Abdülkadir, Yusuf, ozan, Merih, Çağlar, Dorukhan say say bitmiyor. Tek sıkıntı alt yapıdan forvet çıkmıyor derdik ama Galatasaray da ali yavuz kol felaket.

 • Ali Koç: "Önümüzdeki dönemde getirilmesi beklenen yabancı sınırını da göz önünde bulundurarak yerli oyunculara yöneldik."

  Bu açıklamadan Ali Koç'un yabancı sınırını desteklediğini nasıl çıkardınız? Hatırlarsanız sezon başında, yabancı sınırı birkaç yıl içinde kademeli olarak düşürülecek söylentileri vardı. Ali Koç da eşeğini sağlam kazığa bağlamak istiyor. Açıklama gayet net, başka taraflara çekmeye gerek yok.

 • Ali Koç'un o mesajında algı yönetimi var, sanki kadro boştu da almamış gibi söylüyor. 14 tane yabancı kontenjanın doluydu, elden adamda çıkartamadın. Slimani dahi gitmek istemedi. Yerli almayıp ne yapacaktı?


  Yoksa yer olsa getireceği yabancı isimleri herkes biliyordu. Tolgay ve Serdar ise fırsat transferidir, mevcut kulüplerinde kadroda olsalar kolay kolay alamazlardı. Istenilerek yönelme durumu mevcut değil.


  Yabancı kuralıda kolay kolay gelemez, takip ettiğim kadarıyla çoğunluk karşı. Ciddi sıkıntı ve tepki yaratır.

  There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change... • Ali Koç'un o mesajında algı yönetimi var, sanki kadro boştu da almamış gibi söylüyor. 14 tane yabancı kontenjanın doluydu, elden adamda çıkartamadın. Slimani dahi gitmek istemedi. Yerli almayıp ne yapacaktı?


  Yoksa yer olsa getireceği yabancı isimleri herkes biliyordu. Tolgay ve Serdar ise fırsat transferidir, mevcut kulüplerinde kadroda olsalar kolay kolay alamazlardı. Istenilerek yönelme durumu mevcut değil.


  Yabancı kuralıda kolay kolay gelemez, takip ettiğim kadarıyla çoğunluk karşı. Ciddi sıkıntı ve tepki yaratır.

  Ama aldığı yerliler kalıcı elinden çıkaracağı neustader ve reyes aynı zamanda kiralık slimani vs yabancı,Fenerbahçenin kadrosunda kiralık yabancı çok, algısını bilmem ancak bende altında eşşeği sağlam yere bağlama sezdim. Ayrıca dünde yazmıştım yabancı kuralı düşerse bu işe en çok sevineceklerden biride benim. Tolgay fırsat transferidir ancak adı üstünde transferdir bu oyuncuya bonservis bedelide verilmiş hatta Şener de takas teklif edilmiştir. Yabancı futbolcuya karşı değilim ama sınırı olmasından yanayım, yoksa bu ülkede Hagileri Alexleri Drogbaları izlemek büyük keyifti..

 • Narsil Abi Tolgay iyi transfer tabiki sözüm yok ama BJK'de kadro dışı kalmasa 3m€'ya vermezlerdi. Zaten daha yüksek paralarada FB çıkamazdı. Şener'i de niye etti bilmiyorum ama Şenol Güneş veto etmiş sanıyorum.


  Ama kadroda yer olsa getireceği 2-3 satılık oyuncu vardı abi. Ben orada pek açık sözlü olduğunu düşünmüyorum.


  FB ama yazın kesinlikle büyük bir değişime gidecek. Deri değiştirecek desek yeridir. Ben unutmuşum, Kameni hala FB'deymiş. FB'den çok giden ve gelen olur. Frey, Ayew, Neustadter zaten ilk gönderilmesi gerekenler.


  Şu tarz bir fikrimde var; yabancı sınırlaması yerine; ilk 11'de maksimum 3 tane 30+ yaş oyuncu konulma şartı getirilebilir; böylece genç transfere öncelik verilerek geliri arttırmak hedeflenebilir. Türkiye'nin misyonu oyuncunun geleceği son lig değilde ilk lig şeklinde olmalı.

  There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...  Edited once, last by Vintersaga ().

 • Bu arada taçsız kralın doğum gününde rahmetle anıyorum.Jübilesinde 10 dk lığına bile olsa ezeli rakibinin formasını giyerek veda eden ağları yırttığında olayın büyüklüğünü Fenerbahçenin büyüklüğünden kaynakladığı söyleyen bir efsaneydi...