Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Galatasaray u17-u19-u21 yetenek akıyor. Az önceki u19 maçında ogün,Mustafa kapı, Ali yavuz kol şov yaptı resmen. U17 de bozan harikaydı. U21 de malik çok etkili oynadı, Atalay Babacan zaten süper. Şu çocukları A takıma monte etsek Türkiye'nin dünya üçüncülüğünde ki 11 kişinin 7-8 Galatasaray'dandı gene öyle olur. A Milli takım için o kadar ümitliyim ki dehşet yetenekler var. Okay, Abdülkadir, Yusuf, ozan, Merih, Çağlar, Dorukhan say say bitmiyor. Tek sıkıntı alt yapıdan forvet çıkmıyor derdik ama Galatasaray da ali yavuz kol felaket.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Trabzonspor 2-0 Ankaragücü

Alanyaspor 0-3 Galatasaray

Akhisar 0-2 Başakşehir

Antalyaspor 0-0 Beşiktaş

Beklentiyi minimalize etmek karamelize etmekten daha iyi eğer karamelize edersen gördüğün şey seni mutlu etmeyebilir,minimalize edersen en ufak şey seni mutlu edebilir.

• Ali Koç: "Önümüzdeki dönemde getirilmesi beklenen yabancı sınırını da göz önünde bulundurarak yerli oyunculara yöneldik."

Bu açıklamadan Ali Koç'un yabancı sınırını desteklediğini nasıl çıkardınız? Hatırlarsanız sezon başında, yabancı sınırı birkaç yıl içinde kademeli olarak düşürülecek söylentileri vardı. Ali Koç da eşeğini sağlam kazığa bağlamak istiyor. Açıklama gayet net, başka taraflara çekmeye gerek yok.

• Ali Koç'un o mesajında algı yönetimi var, sanki kadro boştu da almamış gibi söylüyor. 14 tane yabancı kontenjanın doluydu, elden adamda çıkartamadın. Slimani dahi gitmek istemedi. Yerli almayıp ne yapacaktı?

Yoksa yer olsa getireceği yabancı isimleri herkes biliyordu. Tolgay ve Serdar ise fırsat transferidir, mevcut kulüplerinde kadroda olsalar kolay kolay alamazlardı. Istenilerek yönelme durumu mevcut değil.

Yabancı kuralıda kolay kolay gelemez, takip ettiğim kadarıyla çoğunluk karşı. Ciddi sıkıntı ve tepki yaratır.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Ali Koç'un o mesajında algı yönetimi var, sanki kadro boştu da almamış gibi söylüyor. 14 tane yabancı kontenjanın doluydu, elden adamda çıkartamadın. Slimani dahi gitmek istemedi. Yerli almayıp ne yapacaktı?

Yoksa yer olsa getireceği yabancı isimleri herkes biliyordu. Tolgay ve Serdar ise fırsat transferidir, mevcut kulüplerinde kadroda olsalar kolay kolay alamazlardı. Istenilerek yönelme durumu mevcut değil.

Yabancı kuralıda kolay kolay gelemez, takip ettiğim kadarıyla çoğunluk karşı. Ciddi sıkıntı ve tepki yaratır.

Ama aldığı yerliler kalıcı elinden çıkaracağı neustader ve reyes aynı zamanda kiralık slimani vs yabancı,Fenerbahçenin kadrosunda kiralık yabancı çok, algısını bilmem ancak bende altında eşşeği sağlam yere bağlama sezdim. Ayrıca dünde yazmıştım yabancı kuralı düşerse bu işe en çok sevineceklerden biride benim. Tolgay fırsat transferidir ancak adı üstünde transferdir bu oyuncuya bonservis bedelide verilmiş hatta Şener de takas teklif edilmiştir. Yabancı futbolcuya karşı değilim ama sınırı olmasından yanayım, yoksa bu ülkede Hagileri Alexleri Drogbaları izlemek büyük keyifti..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Buarada karadeniz fırtınası maça resmen golle başladı 1-0

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil Abi Tolgay iyi transfer tabiki sözüm yok ama BJK'de kadro dışı kalmasa 3m€'ya vermezlerdi. Zaten daha yüksek paralarada FB çıkamazdı. Şener'i de niye etti bilmiyorum ama Şenol Güneş veto etmiş sanıyorum.

Ama kadroda yer olsa getireceği 2-3 satılık oyuncu vardı abi. Ben orada pek açık sözlü olduğunu düşünmüyorum.

FB ama yazın kesinlikle büyük bir değişime gidecek. Deri değiştirecek desek yeridir. Ben unutmuşum, Kameni hala FB'deymiş. FB'den çok giden ve gelen olur. Frey, Ayew, Neustadter zaten ilk gönderilmesi gerekenler.

Şu tarz bir fikrimde var; yabancı sınırlaması yerine; ilk 11'de maksimum 3 tane 30+ yaş oyuncu konulma şartı getirilebilir; böylece genç transfere öncelik verilerek geliri arttırmak hedeflenebilir. Türkiye'nin misyonu oyuncunun geleceği son lig değilde ilk lig şeklinde olmalı.

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Bu arada taçsız kralın doğum gününde rahmetle anıyorum.Jübilesinde 10 dk lığına bile olsa ezeli rakibinin formasını giyerek veda eden ağları yırttığında olayın büyüklüğünü Fenerbahçenin büyüklüğünden kaynakladığı söyleyen bir efsaneydi...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...