Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şimdi hatırladım, hatırlatan da olmadı, geçen hafta tahmin yarışmasından HF puan kazanan olmuştur, 1 saat ,içinde bakıp yollayacağım ve yenisini açacağım inşallah:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu arada ne güzel sohbet edilmiş, yaşı büyük olanların fanatizmden uzak olduğu bir aşikar gençler daha bir kanı kaynıyor. Ama eski maçlar gerçekten güzeldir. Bende bir anektot söyleybilirim gönül rahatlığıyla, Galatasaray uefa kupasını aldığı sezon mallorca maçını 4-1 kazanmıştı bu maçta atılan gollerde camı açıp gol be diye bağırmışlığım vardır. Bizi takım bazında düşman ettiler araya hep nifak soktular, eskiden Türküz avrupa maçında hep biriz derken şimdi avrupa takımı rakibimizi yensin diye dua eden yenince de alay eden bencil bri güruh var maalesef. Futbol bu değil, rekabet 50 yıl evvelde vardı büyük takımlarımız arasında, ama şuanda çok farklı durumdayız, arada yine mantıklı insanlar var ama fanatizmin ağırlığı altında ezilen ona kendini kaptırmış bir çoğunlukta söz konusu maalesef.

Babam anlatır, eskiden sadece eski adıyla inönü stadında oynanırmış maçlar ve bütün büyükler maçlarını burada oynarmış, herkes maçları izlemeye gider, karışık oturur ve kazanan kaybedene laf ola takılır kaybedende kazananı tebrik edermiş, ne kavga ne küfür ne de başka birşey olmazmış, bizim bu günlere geri dönmemiz lazım ama görünen o ki imkansız..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Şimdi hatırladım, hatırlatan da olmadı, geçen hafta tahmin yarışmasından HF puan kazanan olmuştur, 1 saat ,içinde bakıp yollayacağım ve yenisini açacağım inşallah:)

Ben dün Fenerbahçe maçı öncesinde hatırlatacaktım ama belki bir bildiğiniz vardır diye ses etmedim yarışmaya feneri katmadınız totem mi? :)

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Ali Koç: "Önümüzdeki dönemde getirilmesi beklenen yabancı sınırını da göz önünde bulundurarak yerli oyunculara yöneldik."

Ben demiştim geçen sayfalarda seneye yabancı sınırlaması getirilmeye çalışalacağına ve ali koç'un mevcut kadrosundaki türk oyuncu fazlalığı ile bunu kesinlikle destekleyeceğini.Umarım yabancı sınırlaması gelmez.Kalite lig istiyorsak gelmemeli.Kaliteli ve iyi gözüken liglerde yabancı sınırlaması yok olmamıştır ve olmamalıda.Dileyen kadrosunu full türkte yapabilir buna engel yok.Benim anlamadığım ali koç önümüzdeki dönemde getirilmesi beklenen diyo nerede açıkladı tff veya başka bir kurum önümüzdeki sezon direk gelecek diye yeni bir kural biz niye bilmiyoruz?Belki de arka planda her şey hazır yaza tak diye kural çıkaracaklar.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Ben dün Fenerbahçe maçı öncesinde hatırlatacaktım ama belki bir bildiğiniz vardır diye ses etmedim yarışmaya feneri katmadınız totem mi? :)

öyle totemlerim olmaz Berkay:):) ama evet 2 haftadır koymamış olacağım, birazda iddiası yok ya o açıdan:) şimdi bakıp kazanan varsa yolluyorum HF puanını

• 20. hafta tahmin yarışması maçları;

Trabzonspor-Ankaragücü

Alanyaspor-Galatasaray

Akhisar-Başakşehir

Antalyaspor-Beşiktaş

Farkındayım geç oldu,özellikle Trabzon maçı için o yüzden 4 maç koyuyorum, her maç için skoru bilene 2000 HF puan verilecektir. Başarılar herkese..

• Dünyanin 1 numarali takimidir Macaristan o yillarda...

1953 yilinda ingiltereye 2 macta toplam 13 gol atan macaristan finale yükselir ve Almanya ile eslesir fakat Almanlar maci kazanir. Buna ragmen Macarlar futbolun 1 numarasi sihirbazi olarak nitelendirilir.

Yıl 1956'dır. TFF Macaristana özel maç teklifi yapar. 100 bin lira karsiliginda. Önceleri kabul görmesede ikna edilirler.

Akabinde Macarlar Türkiye'ye gelir. 4 maç yapilacaktir. İlki istanbul da sehir takimiyla sonra izmirde peşte-izmir maci seklinde bir sonra ki maç Ankarada olacak ve son olarak yine istanbulda ancak bu kez milli mac seklinde olacaktir. Digerleri sehir takimlarimizla olmustur.

Ilk mac istanbul da şubat ayinda ağir kis sartlarinda olmus ve maci 11-0 kaybetmisiz

İkinci maçi İzmir de 8-1 kaybetmisiz.

Üçüncü maç Ankarada 4-2 yenilmisiz (bu macta 4 oyuncumuz ordu milli takimindan gelmistir)

Ve son maç İstanbul da olur. Maçı millileriniz 3-1 kazanir ve dünya manşetlerinde olay olur inanilmaz bir zaferdir.

Fakat.unutulan bir sey vardir Macaristan Milli takimi 10 günde 4 maç yapmistir. Adeta yorgunluktan pestilleri cikmistir. Maglup olmalari sasirtici olmamistir elbette yorgunluklari sebebiyle.

Ancak Dünya bunu mansetlerine Türk milli takimimizin, 1 numarali sihirbazlari yenen Türkler diye yazmasidir önemli olan...

• Buarada o Macaristanı Macaristan yapanda yeni neslin ödülünü bildikleri Ferenc Puskas tır. Dünyanın sayılı sol ayaklarındandı. Muhteşem bir top tekniği ve oyun zekası olan oyuncuydu. Bu oyuncunun kaptanlığı sayesinde Macaristan büyük başarılara imza atmıştır..