Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Baskentli arkadaş cevap vermiş, ben görmedim kusura bakma.

Iod dan tahmin çıkarmak sinekten yağ çıkarmakla aynı. O yüzden ben uğraşmak yerine @4 Şubat üstadın yorumlarını takip etmeyi yeğliyorum^^

• IOD burada -- > http://www.bom.gov.au/climate/enso/#tabs=Indian-Ocean I

PDO tahminleri yapmak zor ama o da ENSO gibi bir döngü sadece on yıllarca sürebiliyor. Daha önce Washington Üniversitesi'nin açık linkleri vardı kapattılar, en iyi takip edilebilecek kaynak burası --> https://ds.data.jma.go.jp/tcc/…s/elnino/decadal/pdo.html

Hoşgeldin Fox. Seni aramızda görmek güzel.

• 5pklSh.gif

WEEK-3 VE WEEK-4 ülkenin kuzeyı baya serin gözüküyor.

Ayın 18 gibi bir sistem potansiyeli var. AO da 8 gibi haraketlilik yaptıktan sonra 18 inede bir göz kırpmış. Özelikle ekimin son haftası sistem gelme olasılığı hiçte az değil. Takip edilebilir. Gücü ve kuvvetini şimdiden kestirmek zor, ama mevsimine göre iyi bir sistem olabilir...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Buraya bunu bırakır susarım. Başkada söz yok. Oturun Accu'nun açıklayacağı bombayı bekleyin.:hfyeni (29)::hfyeni (29):rk223_kgigf-12351Anlayan anladı, bir hafatya buralar karışır.

2021: Accu ABD Tahmini:

2012: Accu ABD Tahmini:

Arkasından gelen Avrupa Tahminini:

Not: Kesinlik illa ki yok, ama ABD'nin doğusunun sıcak olması herşeyi açıklıyor. Aynı 2012 de olduğu gibi... Accu'nun 2021 Avrupa tahminini merakla bekliyorum. Benden demesi 4 senenin ardına O sene bu sene olabilir.

• Benim hatırlatığım 2012'de 4 güçlü sistem gelmişti tabi bölgeye göre etkisi değişir

• Accunun sonbahar tahminide ülkemiz adına sonbaharın 2.yarısı yani ekim 15inden sonrası daha hareketli geçer tahmininde bulunmuştu bu da kasımın iyi geçebileceğini kasım-kış korealasyonunu cart curt düşünürsek böyle bir tahmin gelebilir ama tabiki ihtimal tahmin böyle gelir ama accu patlar sistem alamayız allah korusun hiçbir şeyin garanatisi yok ama accu bu sene yanılmadı fazla

• Accunun sonbahar tahminide ülkemiz adına sonbaharın 2.yarısı yani ekim 15inden sonrası daha hareketli geçer tahmininde bulunmuştu bu da kasımın iyi geçebileceğini kasım-kış korealasyonunu cart curt düşünürsek böyle bir tahmin gelebilir ama tabiki ihtimal tahmin böyle gelir ama accu patlar sistem alamayız allah korusun hiçbir şeyin garanatisi yok ama accu bu sene yanılmadı fazla

Evet dediklerinize harifyen katılıyorum.:thumbs_up_light_skin_tone: Zaten ben o mesajı atarken de biraz sineriji olsun, moreller biraz düzelsin diye attım. Bakalım hayırlısı:)

• Sadece burdan yola cikarak dedigin olabilir ancak o sene bagira bagira gelen bir sibirya yb si vardi. O donem yasanan sonbaharda bunun kanitiydi.agustostan itibaren mevsimlik tahminlerin bir cogu sibirya yb yi destekliyordu. Suan boyle birsey yok. Hayirlisi bakalim.

• Sadece burdan yola cikarak dedigin olabilir ancak o sene bagira bagira gelen bir sibirya yb si vardi. O donem yasanan sonbaharda bunun kanitiydi.agustostan itibaren mevsimlik tahminlerin bir cogu sibirya yb yi destekliyordu. Suan boyle birsey yok. Hayirlisi bakalim.

Mesut hocam belki sonbaharın ikinci yarısı Sibirya YB sini görebiliriz. Dediğiniz gibi hayırlısı bakalım.:thumbs_up_light_skin_tone: Accu sonbaharın ikinci yarısı için doğu avrupa ya dikkat çekmişti. Bakalım gerçekleşecek mi? Şuana kadar tutarlı gidiyor gibi... Kışa az kaldı.:smiling_face:

• Accu bu Çarşamba yada gelecek hafta içi bombayı patlatabilir :)-- Gerçi ben kış tahminlerinden daha çok Sonbahar 2. yarısını yani 10-15 Ekimden sonrasını merak ediyorum acaba tahminleri tutup yağışlara kavuşacakmıyız :?: