GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Şubat 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ocak ayında norveçte kış geçirir gibiydik sanırım acısını çıkarıyor atmosfer ben yağış kovalıorum bundan sonra kar gelirse eğer yan cebime hesabı olsun

• Şubat bitti marttan bişey beklemiyorum yanı benim için kış bitmiştir ...daha iki günlük tahmininde yanilan tahminciler de anca istek kırıyorlar....uzun vadeli tahminlerin tamamını okudum çoğu yanılmış gorunuyor...15 şubat 16subat yok 20subat simdi21 oldu sonra 28 sonra mart diye diye bu kış biter ...

• Şubat bitti marttan bişey beklemiyorum yanı benim için kış bitmiştir ...daha iki günlük tahmininde yanilan tahminciler de anca istek kırıyorlar....uzun vadeli tahminlerin tamamını okudum çoğu yanılmış gorunuyor...15 şubat 16subat yok 20subat simdi21 oldu sonra 28 sonra mart diye diye bu kış biter ...

Genelde 17-18 Şubat civari bişeyler olurdu ama bu sene hic bir belirti yok.20 sine 360 saate yakin var.saliya oda belli olur.sistemler dogudaki y.b etkisiyle oteleniyor ve Akdenize yoneliyor.Allah tan kuraklik yok.bizim yöre için ikinci kötü kış

• Ben cemreleri niye seviyorum bilirmisiniz genelde cemrelerde hep kar yağar hani 20 si yağmazsa 27 si yağar yada ne bilim 5 mart civarı yağar. 20 23 şubata kadar illaki hava koşulları değişecektir. Bu gün modellerde dikkatimi çeken bir şey var 13 şubata kadat açık mavi renklerin marmara üzrinde olması, yağışda eklenirse çok harika olur gibime geliyor. İsterse yağışlı hava orta akdeniz den gelsin önemli değil. Güneşin açıp toprağı ısıtmasından daha iyi. Bu ayda havanın açması sıcaklığın 19 20 derecelerece çıkması toprağın ısınması demektir. Bunun üzerine yağacak kar tutsa dahi toprak henüz sıcak olduğundan kolayca erir. Ayrıca şubatı karsız kapatırsak havalar da sıcak giderse eğer ki ben olasılık vermiyorum Mart ayında yağacak kar sadece göz zevkine hitap edebilir.

Heyecanı yüksek tutmak lazım sitede 10 olmadı 15-20-25 sonra sistem bozdu...
    Dek sabah vuracakmış sonra yok yok öğlen sonra akşam sonra tüh olmadı :);)
    Hikaye aynı genelde...

• Gfs ve Ecmwf ayın 16'sı gibi Avrupa ya Azor un hakim olacağı konusunda birbirlerini destekliyorlar. Bu görüntü gerçekleşirse, devamında iyi bir Polar atağa gebedir.;)

Bu da 20-29 arasında bir yere denk gelecektir. Mart'a sarkmaz. Tabii eğer bu sinoptik gerçekleşirse.

Hatta 20'sinde de olabilir.

Einmal editiert, zuletzt von Great Khan ()

• GFS akşam güncellemesi devam ediyor, takip eden var mı?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• GFS akşam güncellemesi devam ediyor, takip eden var mı?

evet ediyorum Bugun için verdigi tahminlerde bile oynaklık yapmış :D Sogugu dahada arttırmış düşünün artık 1 günde bile değişik oynuyor millet 15 gün sonraki şeye bakarak yazı getiriyor.

• evet ediyorum Bugun için verdigi tahminlerde bile oynaklık yapmış :D Sogugu dahada arttırmış düşünün artık 1 günde bile değişik oynuyor millet 15 gün sonraki şeye bakarak yazı getiriyor.

Birazda bunun için sordum takip edenler modellerin her gün farklı senaryolarla geldiğini görüyor. Kısacası takipe devam :)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Gfs ve Ecmwf ayın 16'sı gibi Avrupa ya Azor un hakim olacağı konusunda birbirlerini destekliyorlar. Bu görüntü gerçekleşirse, devamında iyi bir Polar atağa gebedir.;)

Bu da 20-29 arasında bir yere denk gelecektir. Mart'a sarkmaz. Tabii eğer bu sinoptik gerçekleşirse.

Hatta 20'sinde de olabilir.

kuzeyimizde soğuk birikmediği sürece bu dediklerinin hiçbir anlamı yok :)

• Sibiryada yer seviyesi baya soğuk -20 lerde ama 850 hpa da -5 ler var. Bize yetmez. Bir siklonik karayelli bir sistem alsak keşke. Balkanların soğuğuyla.1 günlükte olsa. Bunun en iyi örneği 20 aralık 2012 gibi bir sistem.

• Herkese merhaba 17 Şubatta kadar ülkemize kuvvetli bir soğuk hava dalgası gelmeyecektir.17 şubat sonrası izlandanın gücünü yitirmesi
    Azor un kuvvetli ve dik çıkması .Amerikada ve asyada biriken soğukların avrupaya yönelmesi ile 20 şubat illa 10 mart arası kuvvetli bir sistem alabiliriz.
    Bu akşam ve bu öğlen verilerine göre endeksler hala fazda biraz daha nötr inmesi lazım.Gfs 20 şubatta azoru tırmandırmaya başladı.O gelen soğukların daha güçlü olacağını düşünüyorum.Allah büyük vade uzun bakıp göreceğiz..

Sevgilerle...

Bu sistem efsane yiyin kestane :hfyeni (29):