Beiträge von tropical

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Şubat bitti marttan bişey beklemiyorum yanı benim için kış bitmiştir ...daha iki günlük tahmininde yanilan tahminciler de anca istek kırıyorlar....uzun vadeli tahminlerin tamamını okudum çoğu yanılmış gorunuyor...15 şubat 16subat yok 20subat simdi21 oldu sonra 28 sonra mart diye diye bu kış biter ...

Heyecanı yüksek tutmak lazım sitede 10 olmadı 15-20-25 sonra sistem bozdu...
    Dek sabah vuracakmış sonra yok yok öğlen sonra akşam sonra tüh olmadı :);)
    Hikaye aynı genelde...

Geçen sistemde de örtü olur diye bekledik olmadı, bugün havada bile görmedik zaten, yılbaşı sistemi hariç yerde örtü olmadı. O da zaten 1 ocak akşamı vıcık çamura döndü. Konumumda yerde doğru dürüst kar görmedim bu sene ve sanırım bu kış böyle bitecek. Dağa taşa yağıyor istanbul da bu sene kar sadece, geçen seneki şubat benzeri bişiler şart :)
    İstanbul/Yeşilköy

Arkadaşlar meteoroloji tahmin siteleri appleri vsvs. Mgm hariç kar ikonu dahi koymamış istanbul için, neden bunu belirten bir mesaj atınca siliniyor. Bende kar sevdalısıyım ve siteyi 2 yıldır takip ediyorum. Birbirimizi kandırmasak diyorum burda. Umarım yanlış anlaşılmam, buradaki amatör tahminci arkadaşlarıma saygım sonsuzdur o ayrı.
    Saygılar.