Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ecm 216 ve 240. saatlerde ne yapmaya çalıştı acaba ?

240 saate Atlantikteki alçak basınçların desteği ile izlandayı söndürdü ve azoru güçlendirdi. Bu görüntünün devamında balkanlardan sistem inerdi ülkemize , bakalım sürdürecek mi bu görüntüyü ilerleyen güncellemeler de ??:):)

ECE1-240.GIF?15-0

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Kasım başı beklediğim sisteme çok benzer bir görüntü vermiş GFS , yüksek İskandinavya'da konumlanmış, size bu yüzden İskandinavya çevresine dikkat edin diyorum Kasım başı gibi, yalnız bu görüntünün devamı olsaydı kasım efsanesi olurdu, şu anlık bir ihtimal neden olmasın...;):):)

Bakalım ilerleyen günlerde GFS kendi ana çıktısına da yansıtıp, istikrarı sağlayacak mı ?

gensnh-18-1-348.png

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• 2014-2016 karışımı bir kış bekliyorum. Çok ılık değil ama ılık, çok kurak değil ama kurak :D Samsun-Adana hattının doğusu için daha iyi bir kış beklentim var 2016'da ki kadar sert sistemlerin gelmesi zor zira Azor Avrupa içlerine girdiğinde Kırım hattından sistem alsak bile kısa süreli polar ataklar biçiminde olacaktır.

• Modelleri iflas ettiren bir kış bekliyorum

Bizim halimiz mi? onu hiç sormayın

Değişimle ve sürprizlerle arası iyi olmayanlara Psikiyatrist Gurbettin Rahatlatanoğlu’nu öneririm çünkü son dakika sürprizleri (olumlu ve olumsuz) bizleri çok gerecektir

Özellikle beklediğim dehşetengiz sinoptikler son dakika ortaya çıkınca aşırı sevinç hallerinin de yan etkisi olacaktır

Kasımda Sıfırın altı eksi 8 (böyle yazmak daha hoşuma gidiyor çift dikiş)

Aralık’ta Sıfırın altı eksi 11

Ocak’ta sıfırın altı eksi 13,5

Azdan az çoktan çok gidermiş 😊

• Hocam geçen kıştan beklenti çok büyüktü ama sonuç husran oldu bu kıştan beklenti az bence sonuç efsaneye kadar gidecek Allahın izniyle:gun_bandana:hava-kars323uzays3271653126

• Climate Models Can Not Do Clouds!

They. Do. A. Really. Bad. Job. Since. Day. One.

Dr Piers Forster
    University of Leeds UK (17 ocak 2018)

İklim modelleri için bir eleştiri.Modellerin bulut oluşumlarını tahmin edemediği için ilk günden beri yanlış iş yaptıklarını söylüyor...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Climate Models Can Not Do Clouds!

They. Do. A. Really. Bad. Job. Since. Day. One.

Dr Piers Forster
    University of Leeds UK (17 ocak 2018)

İklim modelleri için bir eleştiri.Modellerin bulut oluşumlarını tahmin edemediği için ilk günden beri yanlış iş yaptıklarını söylüyor...

Allah razı olsun Hocam senden ve Piers’ten , Harika bir tespiti paylaştın

• Sibirya kar örtüsünün hızlı çıkışı bu hafta durduğu için ortalama seviyeye gelmesine rağmen önümüzdeki günler tekrar yükselişe geçebilir...

Resim

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...