İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Berkay34 hocam baska yerde yaziyorsaniz bilemem ama yaziniz copy-paste yapilip baska yerlerde paylasiliyor haberiniz olsun :) Yani buna karsi ne yapilabilir bilemem ama haber vermek istedim belki dikkat edilebilir diye. Tesadufen gordum.

Evet hocam bende tam yaziyordum bende yakaladım.Bu arada çok etkili yagis var pendikte

• Şu GFS model sonundaki gibi Azor ya işte istediğim. Hep böyle saçma sapan sinoptiklerle soğuk kopar mı gelir mi diye büyüteçle geziyoruz

• Özellikle son birkaç gündür İstanbul şehrimizde yağmur yağışı kararlığından öte bölgesel ani yağmur yağışları gerçekleşiyor. Bunu fark eden bir ben miyim bilmiyorum ama önümüzdeki süreçte de bölgesel yağışlar son derece etkili görünüyor. Kar konusunda belirsizlikler devam ederken bu kararsızlıklar ve 1-2 dereceden kara yağmura döndürme olayları iyiye işaret olabilir. Özellikle DEK'çi arkadaşlar için... Önümüzdeki güncellemeleri heyecanla bekliyor olacağız. Uzun vadede 30-50mm yağışlar görünüyor şu an bu arada. Bir değişiklik olmazsa ve o yağışları alırsak artık barajlarımız %70'i zorlayabilir.

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Rüzgar poyraz hocam.

28i 29u öglene kadar karayel ve yıldız bileşenli hocam detaylı kontrol ederseniz anlarsınız sonrasında poyraza dönüyor :) tüm modellerde mütabık buna mevcut olan izobarın alanı değil oradaki kırılmalar sayesinde bu böyle oluyor oyüzdendede yer seviye 29u ögleden sonraya kadar düşük seviyelerde seyir ediyor

• Gece güncellemesi soğuğun çekirdeğini -9 yapmıştı hiç yoktan iyidir :hfyeni (18):

Sadece p tesi sabah -8 var onun harici maximim -7 bir okullar ne zaman açılacak bilmiyorum ama p tesi kar tatili ihtimali var

Çünkü bu görüntü yüksek semtlerde örtü yapar sahiller sıkıntı malesef kky en fazla

• Berkay34 hocam baska yerde yaziyorsaniz bilemem ama yaziniz copy-paste yapilip baska yerlerde paylasiliyor haberiniz olsun :) Yani buna karsi ne yapilabilir bilemem ama haber vermek istedim belki dikkat edilebilir diye. Tesadufen gordum.

Evet hocam bende tam yaziyordum bende yakaladım.Bu arada çok etkili yagis var pendikte

Selamlar. Size özelden yazıyorum mesaj kutunuza bakarmısınız.?

Yaptığım Analizi direk Copy-Paste yapıp başka platformlarda paylaşımlar. Emek hırsızlığından başka birşey değil. Yazık günah gerçekten. Dün akşam özelden yazmış millet hocam x , y platformunda sizin yazınızı taklit edenler var diye. Şaşırdım açıkçası. Bir insan niye böyle birşey yapmak ister ki? Yazık, Allah akıl fikir versin. Yönetim olarak bu konuyla ilgileneceğiz. Sizlerde bilgilendirme yaptığınız için teşekkürler.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• berkay sabah güncellemelerine göre bi yorum yapman mümkünmü ecm çok kötü duruyor

Dün akşam ile benzer. 850hPa'nın biraz daha iyi olması gerekli. Onu da bahsettim zaten dün.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk