Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Forumun Temellerinin atılmasında forumun canlarından olan abilerimin ayrılığı gerçekten çok üzücü bir durum keşke elimden bir şey gelse bu durumu atlatsak ama olmuyor giden abilerim umarım sağlıklı ve mutlu yaşam sürdürürler.Onlar olmayınca forumdan büyük bir parçanın gittiği o kadar belli ki görmezden gelemiyorum bir süre mesaj yazamayacağım bu vedalar moralimi hayli bozdu :(bu hesabım 5 -6yıl ama başka hesabım vardı unutmuştum normalde 7 8 yıldır forumu takip ediyorum bu olan olayları kendimce daha zor atlatacağım ... lafı uzatmaya gerek yok iyi günler dilerim herkese

• Bu son mesajım Hava Forum serüvenimi bu noktada bitiriyorum. Bende hakkı olan herkes hakkını helal etsin eğer benim birinde hakkım varsa ben hakkımı helal ediyorum. Hoşçakalın.

• Şüpheyle yaklaşılan gerçekliklerin ortaya çıkmasını izliyorum. Gerçekler ortaya er ya da geç çıkar. Çok üzücü. Çok yanlış düşünmüşüz bazı konularda bazı insanlara karşı çok hata yapmışız. ' Yolun açık olsun aslan kardeşim sen kendini geliştirmeye durmadan devam edeceksin senin gibilere ihtiyacı var meteoroloji camiasının Palanci

• Aslında her şey giderlerse gitsinler tavrı ile başladı.

Forum ortamında adalet tartısı zordur.

Bu kadar insanı idare etmek mümkün değildir.

Hepsine eyvallah.

Ama körün gözüne sokar gibi ayrımcılık yapmak derseniz o olmaz.

Olmadığını da değerli dostlarımızın aramızdan birer birer ayrılması ile ile net şekilde görüyoruz.

17 18 yaşında bu işe gönül vermiş Kerem kardeşimizi kendine yakışır şekilde yerden yere vurmaya çalışan ya da öyle yaptığını sanan, bunu yaparken de uhrevi birkaç sözcük kullanıp günümüzde en iyi çalışan " din satar" tezini uygulayan kişiye herhangi bir uyarı yapmazsanız bunu göze almışsınız demektir.

Defalarca ban yiyip sonra hicbirsey olmamış gibi geri dönenlere her sayfaya yazmalarına izin verip şaka yaptığını söyleyenleri sayfadan engellerseniz sonucun bu olacağını da bekliyorsunuz demektir.

Sosyal medyamız sağlam forum olmasa da olur mantığı varsa üyelerle paylaşılır bu durum.Çünkü yapılanlar bundan başka seçenek bırakmıyor düşünmek için...

• Son bir söz söyleyeceğim berkeeldek hocam siz açıkçası gerçekten ışık saçıyorsunuz hobi veya ana iş kimseye aldırmadan yolunuza devam edin hocam bir gün döndüğümde inşallah sizi burada hakkınız verilmiş bir şekilde yazar olarak görürüm gerek verileriniz açıklamalarınız çok güzel uzun uzun anlattığınızda bile sıkmıyor ve zevkle okuyorum. sağlıcakla kalın tüm abilerim ablalarım dostlarım görüşmek üzere

• Abdullah Emin Eren Hocam sizden de özür diliyorum size karşı çıkmıştım bir kere önceden kusuruma bakmayın siz gerçeği benden çok önce görmüşsünüz herkesin önünde sizden özür diliyorum

• Herkese merhaba ,

Bende gördüğüm konularda birkaç cümle yazacağım , görmediğim eksik bilgiye sahip olduğum konularda ise yorum yapmamak en doğru olanı olacaktır.

Futbol konusunda veya farklı konularda insanların arasındaki samimiyetten doğan muhabbet sohbetten ötürü cezalandırılan üyeler olabiliyor

Fakat ; Defalarca ban yiyip sonra hicbirsey olmamış gibi geri dönenlere her sayfaya yazmalarına izin veriliyor .

Forum dışında iletişim kuranlar , dost olanlar ağır bir töhmet altında bırakıldı , bu konuda bile üyelerin haklarını koruyucu açıklama yapılmadı

Bunun dışında ; bilimsel olarak foruma katkı sunan , analizler değerlendirmeler yapan ve bunları yaparken somut dosyalarla harmanlayan üyelerin kırgınlıkları kızgınlıkları giderilmesi için aksiyon alınmıyor

Veya alınıyor ben görmüyorum , böylesi katma değer üreten insanlara sahip çıkmak ve bir şekilde uzlaşıp kırgınlıkları kızgınlıkları telafi etmek gerekir.

Einmal editiert, zuletzt von Vehbi ()

• Birkaç cümle de ben edeyim.

10 yıldır burdayım ama Forumun genel işleyişi hakkında sizin kadar derin bakmadım veya çok da önemli görmediğimden bakmak istemedim.

Onca zaman diliminde kendi bölge konum dışına isteklere rağmen o yüzden pek çıkmadım.

Çıktıysam da kimseyi tanımadığımdan,perde arkası olayları,konuşmaları vs.bilmediğimden art niyetsiz yazarım ve iyi niyetle takip ederim.

Ama bu forumda atmosfer merakından bağımsız benim için önemli olan Palanci yı tanırım Virga ersin kardeşimi bilirim. Fatihaltinay55 hocamı Yigit61 hemşerimi de iyi bilirim.

Bunların bu forumdan gitmesi beni apayrı üzer. Vehbi abi çağrı istedi ama dediği gibi belkide beceremedik.

Elimizden pek bişey gelemedi.İnşallah yolumuz bir gün yine kesişecek.Sağlıcakla…

• Samet

Hat das Thema geschlossen.
    • Offizieller Beitrag

Son bir kaç gündür yaşanan süreçle alakalı yönetim adına yazacaklarım var.Dikkatli üyelerimiz farketmiştir bazı üyelerimiz son günlerde konu içinden sürekli bir adaletsizlik ve paralel konularda şikayet edip durma içerisindeler. Bu süreçte yönetim olarak mesajları takip ettik bize gelen şikayetlere göre işlem yapmaya devam ettik ama sonuç olarak konuları bilen yada bilmeyen tüm üyeler yönetimi suçlayıcı mesajlar paylaşmaya devam etti. Konulara gelecek olursak;

GabelBerg10 nickli üyemizin sorumluluktan alınması;

Konu ile alakalı kendisi gfs konusundan aşağıda bulunan mesajı atmış aynı mesajın raporlanması sonucu benim tarafımdan bölge konusunda yazması gerektiğinden silinmiştir. Mesajı buraya bırakıyorum.

pasted-from-clipboard.png

Sonrasında bu mesajın üstüne kendisi konu içerisinde bana cevap olarak alttaki mesajları atmıştır.

Sonrasında kendisine verdiğim cevap mesajına alıntı yapıp verdiği cevap alttadır.

Konuda ilk sildiğim mesajdan konu buralara geldi ve kendisi konuyu 9 yıldır olduğum sitede artık veda etme zamanı geldi diyerek konudan ayrıldı. Daha sonradan da veda mesajı yazdı. Bu konu özelinde veda mesajından sonra bana özel mesaj yoluyla Palanci nickli üyemiz ortada hiç bir şey yok iken alttaki mesajı atıp bizim verdiğimiz sorumluluktan ayrıldığını söyledi.

Bizde bu kararın ardında GabelBerg10 nickli üyemizle yaşanan sürecin etkili olduğunu düşünerek bir yorum yapmadık. Çünkü bu mesaj yaşanan süreçten hemen sonra atılmıştı bize de başka bir düşünce kalmıyordu şaşırmıştık ama diyecek bir şey de bulamadık açıkcası. Daha sonrasında moderatör arkadaşım KarTutkusu03 whattsap üzerinden bana Enes Güleç(17) nickli üyemizinde ayrılmak istediğini bildirdi. Artık vakit ayıramadığını o sebeple ayrılmak istediğini söylemiş. Zaten geçmiş dönemlerde muhtelif bu isteği olmuştu ama devam etmiştik. Aynı zaman da GabelBerg10 nickli üyemiz de geçen sene özel işleri sebebiyle ayrılmak istemişti ama devam etmiştik. Bunları niye yazıyorum hem birbiriyle bağlantılı hem de özel mesaj yoluyla soran üyelerin sorularına cevap olması açısından söylüyorum.

Buyrun üyemizin mesajı;

Bu konu için kendi açımdan son kez şunu söyleyebilirim. Sorumluluktan alım sonrası yaptığım uzaklaştırma kararının anlık fevri davranışla yaptığımı kabul ediyorum ve bu konuda kendisinden özür diliyorum sonrasında Narsil ve Vintersaga konuya yazmış ve özelden de iletişime geçmiş olmasına rağmen bu konuda bir ilerleme olmamıştır. Bu konudaki takdir sizlerindir.

Bir diğer konumuz futbol konusunda tartışma çıktıktan sonra konudan yasaklanan üyeler hakkında;

6-1 biten Fenerbahçe maçı sonrası ColdCenk nickli üye konuda şampiyonlar ligi paylaşımı yapınca ki mesaj hala duruyor buyrun;

Sonrasında Elturcohasan89 nickli üyemiz mesajın yanlış anlaşılabileceğini söyleyen bir mesajla alıntılayıp cevaplamıştır. Buyrun o mesaj;

Attığım resimlerden sonra yani 619. sayfada devam eden mesajlarda konuda mevcut olup yanlış anlaşılma olabileceğini belirten üyenin mesajına hem beğeni hem de cevap yazdığı için Narsil nickli moderatörümüz bir anda moderatörlükten çıkıp fanatik olmakla suçlandı. Konu ile alakalı konu bir anda fanatikliğe gelip moderatörün haksızlık yaptığı ima edildi. Halbuki kendisi hiç bir mesajı silmemesine rağmen bu suçlamaya maruz kaldı ve sonuç olarak konuda herkes birbirine girdi. Daha sonra konuda Yigit61 nickli üyemiz tarafından aşağıda ki mesaj paylaşıldı. Mesajın içeriği ile alakalı konuşmayacağım zaten herşey ortada olup takdiri sizlere bırakıyorum.

Daha sonrasında konu kapatılıp üyelere konudan uzaklaştırma yapıldı. Bu işlemden sonra Yigit61 özelden bana yazıp spor konusunda taraftara ayrı konu açmamız gerektiğini böyle bir teklif de bulunduğunu söyledi ama ben bunun mümkün olmadığını kendisine söyledim. Buyrun yazışmalarımız;

3243ef66af5f5266149.png

Sonrasında bana yazdığı cevap ortadadır. Buyrun yazışma;

Konu gidiyor geliyor siteden soğumaya siyasi görüşe dönüyor. Siyasi görüşe nereden geldik belli değil. Bir de karşı tarafa karşı çok ciddi bir şekilde "cumhuriyet düşmanları" diyecek kadar da gözü dönmüş üyemizin. Bu çok ciddi bir suçlama ve kanıtınızın olması lazım. Sonrasında kendileri siteden ayrılık kararı alıyor ve alttaki mesajı atıyor. Mesaj içeriğini sizin takdirlerinize bırakıyorum.

Üyemiz 5 gün yazmadıktan sonra ilk önce yarışma konusundan daha sonrasında da konulardan yazmaya başlıyor. Üstteki mesaj da bahsettiği "adaletini kaybetmiş kişilerin yetkili olmadığı sayfalarda buluşuruz" temennisi gerçekleşmiş olmuş ki tekrar "adaletsiz" yöneticilerin yani bizlerin olduğu ortama dönme kararı alıyor. Daha sonrasında kendisinin ve yakın arkadaşlarının benzer mesajları devam ediyor. Bir gün ortada hiç bir şey yokken Fatihaltinay55 nickli üyemiz Cold.EFso nun konusuna girip durup dururken konuyu gerecek bir mesaj paylaşıyor. Buyrun;

Yıllardır açık olan benzer konuları olmasına ve o konulara da mesaj yazmamasına rağmen bir anda üyemiz de konuya mesaj yazıp konuyu ister istemez geriyor. Daha sonrasında Yigit61 de konuya dahil oluyor ve konu kapatılıyor. Daha sonrasında moderatörümüz Aykut53 mesajları silip alttaki açıklamayı yapıp konuyu tekrar açıyor.

Daha sonrasında her 2 üyemiz gerek o konuda gerekse diğer konularda bu konuyu ateşleyecek mesajlara devam ettikleri için her ikisine de bu konudan yasaklama işlemi uygulandı. Süreç bu şekilde devam etti sonrasında Vehbi nickli üyemizden bu üyelerimize çağrı geldi ama üyelerimizden yine suçlayıcı cevaplar gelmeye devam etti.Buyrun;

Mesajın içeriğindeki ifadeleri sizlerin takdirine bırakıyorum. Davet edilen mesaj da sürekli birilerine sataşma sürekli birilerine laf dokundurma çabası. Sonrasında işlem yapılınca bizler suçlu olduk.

Vehbi nickli üyemizin konu dışından yaptığı çağrıya verilen cevaplar hala yerinde olup sizlerin takdirine sunuyorum. Ne adaletimiz kalmış ne başka bir halimiz. Biz ne suçlu insanlarmışız onu görmüş olduk. Konu farklı olmasına rağmen konuyu başka yere bağlayan mı dersin yoksa başka muhabbetlere giren mi dersin hepsi var. Başka muhabbetlerden kastım daha önce siteden yasaklanıp geri gelen GülşenD’ nickli üyeye sürekli laf vurmalar sürekli geri döndüğünden bahsedip altında başka şeyler aramalar ne ararsanız bu mesajlarda var. Kendisinin son yasaklanma sebebi Aykut53 a özelden ettiği hakaret olup kendisi ablası üzerinden bana mesaj gönderip özür dilediğini söylemiş olup benden değil kime hakaret ettiyseniz o kişiden özür diler ve affedilirseniz cezanız kaldırılır dedim ve süreçte o mesajdan sonra öyle gelişti. Kendisi hakaret ettiği Aykut53 dan özür diledi ve moderatörümüz tarafından özür kabul edildi sonra da cezası kaldırıldı ama yine aynı kişiler tarafından laf vurularak hedef haline getirildi. Bu konuya da bu şekilde açıklık getirmek istiyorum.

Özelden yazılan mesajlara hitafen ExcuseMe nickli üyemizin sorumluluğunun alınması hakkındaki bana yazılan özel mesajlara cevaben ise kendisi de bilir özelden ilk yazışmalarımız da bu iki kadın üyemizle aranız da bir sorun mu var dedim kendisi de olayı anlattı ben atışma yada hakaret olan mesajları bana bildirirseniz bende işlem yaparım dedim sonrasında baktığımda işlem yapmak yerine sürekli karşı tarafa müdahale olduğunu görünce kendisi benim yapım bu ben cevap veririm diyince bu size yakışmıyor siz bölge sorumlususunuz yakışan hareketler değil dediğimde ben böyleyim isterseniz alın sorumluluğu demiştir ve sorumluluğu alınmıştır. Neden alındı diye soran üyelere cevabımdır.

Son olarak bu konuların hiç birinde ortada olmayıp ayrılık kararı alan üyelere de cevabım olacaktır.

Mesajınız da "Forumun Temellerinin atılmasında forumun canlarından olan abilerimin ayrılığı " demişsiniz ben mi bilmiyorum kuruculardan olan bir üye olarak yoksa bizim site 2015 ve sonrasında mı kuruldu? Konuya ortadan dalıp hikayeyi öyle dramatize ediyorsunuz ki bahsettiğiniz kişilerin tamamı her yerden yasaklı gibi konuşuyorsunuz. Sadece ilginç geldi bana ve sizin bildiğiniz sitenin kuruluş tarihi o kadar da yeni değil.

Daha sonrasında Palanci nickli üyemizin Cold.EFso ile alakalı yazdığı mesaja da bilgimiz dahilinde olmayan pek çok konu olduğu için anlam veremedim ve konuyu takip ediyorum her iki taraf açısından değerlendirip duyurusunu yapacağım. İlk mesajlarda belirttiğim üzere Palanci nickli üyemiz GabelBerg10 nickli üyemizin sorumluluğundan alınması sonrası kendisi direk olarak ayrıldım mesajı atmış ve ben olayı buna bağlamıştım ama konu dışında son yazılan mesajına baktığımız da Cold.EFso ya karşı geçmişten gelmiş bir dolmuşluğun olduğu(haklı yanları vardır) ve içinde tasvip etmediğimiz ifadelerin olduğu bir mesaj paylaşıldı. Öncelikle bu konunun geçmiş hakkında herhangi bir bilgim olmayıp bana iletilen bir mesaj yoktu.Yani konudan bilgim yoktu. Ta ki son günlere kadar son günlerde hem Berkay34 hem de berkeeldek bana bu konu üzerinden hem whattsap üzerinden hem de siteden mesajla bildirimde bulunup şikayetlerini ilettiler. Bende kendilerine süreci takip ettiğimi göremediğimiz şikayete konu mesajlar var ise raporlamalarını söyledim ve öyle de oldu. Konu ile alakalı süreç anlık böyledir.

Devam eden mesajlar da Fatihaltinay55 nickli üyemizin veda mesajında ise adaletsizlik,ayrımcılık,başka üyelere sataşma,yukarı da sebebini açıkladığım ama zahmet edilip sebebi sorulmayıp niye geri geldi diye üyeleri ve bizleri linçleme ve zan altında bırakma, kendi sayfa yasaklamalarını haklı olmamıza rağmen hala daha büyütüp haksızlığından dem vurma ve "Sosyal medyamız sağlam forum olmasa da olur mantığı" adlı niyet okumalarıyla geçen mesajını sizlerin takdirine sunuyorum. Hiç kimse ile irtibata geçmeyip sadece uzaktan niyet okuyarak yapılan bu yoruma cevap verme gereği de duymuyorum. Sadece şunu söyleyebilirim Sosyal medyamız sağlam forum olmazsa olmaz düşüncesi bizde olsa idi ne çöktüğü zaman ne gece ne de gündüz bu site için bir çaba içinde olmayız. Öyle bir imkanımız olsa yada düşüncemiz olsa her ay bu siteye yan giderler dahil yaklaşık 5 bin tl ye yakın gider yapıp uğraşmayız. Bizi bilen bilir daha fazla şey söylemeye gerek duymuyorum.

Vehbi hocamın bu mesajında bahsettiği banlanan üyeler geri geliyor sözüne cevabı yukarıda verdim."Forum dışında iletişim kuranlar , dost olanlar ağır bir töhmet altında bırakıldı , bu konuda bile üyelerin haklarını koruyucu açıklama yapılmadı" töhmet nedir hocam bu konuda bırakılan töhmeti bana özelden yazarsanız size cevap vereceğim ve bu konu hakkında açıklama yapılmadı diyorsunuz ne açıklaması bekliyorsunuz bilmiyorum ama banlanan üyelere zaten o dönemde başka sebeplerden ötürü uzaklaştırma yapılmıştı daha başka ne açıklama beklediniz bizden inanın bilmiyorum. Birde şu cümleniz var "bilimsel olarak foruma katkı sunan , analizler değerlendirmeler yapan ve bunları yaparken somut dosyalarla harmanlayan üyelerin kırgınlıkları kızgınlıkları giderilmesi için aksiyon alınmıyor." buradan kastınız Palanci nickli üyemizin yazdıkları ile alakalı ise yukarıda verdiğim cevap yeterlidir diye düşünüyorum haberimiz olmayan bir şeyden aksiyon almamızı nasıl bekliyorsunuz ben ona şaşırıyorum ne sizden ne de olayı müdahil üyeler tarafından gelen bir şikayet olmadı olaylar ayyuka çıkana kadar. Son olarak sizin de bunları yazmanıza şaşırdığımı belirtmek isterim.

Dün akşam ayrıldığı söyleyen karasah nickli üyemizle alakalı da yönetim adına Vintersaga yazmış olup ilgili mesajı buraya bırakıyorum.Buyrun;

İlgili mesaj dökümleri de burada buyrun;

Sonuca gelirsek bahsedilen üyeler dışında ayrılık kararı alan üyelerden yakın zamanda gelmiş herhangi bir şikayet olmamakla beraber çoğunun kararını başrolde yer alan üyelerin aldığı ayrılık kararına bağlı olarak verilmiş duygusal karar olduğunu düşünüyorum. Burada hakkında mesaj paylaştığım hiç bir üye doğrudan yada dolaylı olarak bir kavga durumum olmadı. Sadece GabelBerg10 nickli üyemizle bir tartışmamız oldu ve ban konusundan dolayı gereken özrü diledim. Onun dışında veda mesajına şaşırdığım pek çok üye olmakla beraber karar alan tüm üyelerimizin kararına saygım vardır ancak sitemizde olan adaletsizlikten sürekli bahseden,siteden soğuduğunu söyleyen üyelerimize de ekstra söyleyebileceğim bir şey yoktur. Ben de bir siteden soğusam yada adaletsiz olduğunu düşünsen 1 dk durmam kendileri öyle olduğunu düşünüyorlar kendi kararlarıdır. Kurulduğundan beri bu site de zamanla büyüyen populasyon sebebiyle çok trol çok amaçsız üye girişi oldu bu sebeple üyelik alımlarını belli dönemlerde yaptık kaliteyi artırabilmek adına ama bazı mesajlarda bu konulara bile atıf yapılıp bel altı vurmalar olmuş. Kendi adıma bu mesajlara da üzüldüm. Hem site yönetimi adına hem de kendim zaman ne olursa olsun adaletten yana olmaya çalıştık ve çalışacağız. İlla ki hatalarımız olmuştur ama bu kadar da adaletsizlik kelimesinin peynir ekmek gibi kullanılacağı bir durum da gerçekleşmemiştir diye düşünüyorum.

Site yönetimi adına cevabımız budur. Konu belli bir süre kilitli kalacak olup daha sonrasında açılacaktır. Palanci yukarıda yazdığınız mesajı kaldırdım içeriğinde uygunsuz cümleler olması sebebiyle. Süreç devam ettiğinden sonra açıklama yapacağım bu konuda.

Okuduğunuz için teşekkürler.

• Samet

Hat das Thema geöffnet.
    • Offizieller Beitrag

Samet adminim açıklayıcı yazı için teşekkürler, ben normalde uzun zamandır birçok şeyi yorumsuz geçiyorum, birşeyin altını çizerek bir yorum yapıp konuyu kendi adıma kapatacağım zaten üzerinde de durmuyordum. Kimseye düşman yada taraf değilim tarafıma yazılan hakaretamiz ifadeler ortada, ben bunların hiçbir tanesine anlaşılacağı dilden cevap yazmadım yine yazmayacağım. Sadece 3-4 üyemizin bu süreçte yazdıkları beni gerçekten şaşırttı isim vermeyeceğim ama bu kişiler bana özelden yazarlarsa neden şaşırdığımı dile getireceğim. bunun dışında 2011 den beri forumdayım bunun 9 yılı sanırım moderatör olarak geçti. Forumda normal üyeyken banlandım ama küsmedim benim aidiyetim bu forumadır. Kişiler gelip geçicidir bizlerde dahil. Görevi bir süre bıraktığım zamanda oldu, son 1 senede birkaç defa bırakmak istediğimi de dile getirdim yönetimin takdiri devam etmem yönünde oldu. Yönetimde ve forumda sevdiğim değerli arkadaşlar ve forumdaşlar var. Bana yazılan çirkin ifadelerin hiçbirine cevap yazmadım, bu foruma benim adıma küfür nickli üye bile geldi, ben buradan parada kazanmıyorum işim çok yoğun olmasına rağmen elimden gelen katkıyıda yapmaya çalışıyorum, diğer moderatör arkadaşlarda öyle..

Dolayısıyla altını çizeceğim şey şu, bazı olaylar sizin baktığınız taraftan farklı gelebilir olayın diğer tarafına da hakim olmak lazım. Forumda aktif olan tüm üyelerimizin bu hususu göz önünde bulundurması gerektiğine inanıyorum. Tekraren bizim yönetim olarak benimde şahsi olarak kimseyle bir problemim yok beni seven vardır belkide sevmeyen çoktur buda benim çok umrumda değil, benim için karşımdaki insandır bakış açımda buna göredir.

Herkese iyi forumlar dilerim

• şimdi yazsak bir dert yazmasak bir dert ben hiçbir zaman iğneleyici bir dil kullanmadım herkesle iyi geçinmeye çalıştım yine öyle devam ediyorum ben hayatımdada doğrum ne ise direk söyleyen bir insanım yine söyleyeceğim yazacaklarım kendi düşüncelerimdir yönetim tarafının saygı göstereceğini umuyorum

Öncelikle Samet özel mesajları tek tek ortaya dökmeniz içeriği her ne olursa olsun kendi adıma şık olmamıştır zaten adı üzerinde özel mesajdır. Konuların buraya gelmesi bir iki günlük bir iki haftalık değildir. Bende burada birçok arkadaşla gerek telefon üzerinden gerekse yüzyüze görüşüyorum ve görüşmeyede devam edeceğim. Birçok arkadaş benim çoğundan yaşça büyük olmamdan dolayı benden fikir alırlar bende onlardan alır bildiklerimi naçizane anlatırım birkaç aydır birçok arkadaşı gerek telefonla arayarak gerek mesaj atarak gerekse burdan özel mesaj atarak geri dönmeleri konusunda ikna ettim. Anlatmak istediğim kısaca konular kısa vadenin konuları değil. Burada dostluklar kurmuş yıllardır buraya uğramadan bir gün bile geçiremeyen kalıplaşmış üyelerin bazı durumlarda toleransının daha yüksek olmasını beklerdim açıkçası. Ancak örnek olarak siz verdiğiniz için söylüyorum futbol konusundan yasaklanan arkadaşlara kullanmış olduğunuz üslupta şık değildi gidersen git şeklinde bir söylemi ben çocuğuma kullanmıyorum şahsen. Bende uzun süredir buradayım Narsil hocamın yönetim tarafında en naif insan olduğunu düşünüyorum ve düşünmeye devam ediyorum ancak futbol konusunda yazdığı birkaç mesaj onunda futbol konusu olunca sinirlendiğini göstermiş oldu. Ben kendi adıma tekrar söyleyeyim büyüğüyle küçüğüyle genciyle yaşlısıyla kısaca herkesle iyi geçinmeye çalışıyorum herkesi dinliyorum kimseyle sorunum yok şimdi yazacaklarımı kimse üstüne alınmasın ancak bazı arkadaşların sürekli şikayet ettiği isimler gerek yazdıkları gerek yazdıklarının zamanlamaları gerek üslupları ve gerekse kullandıkları emojiler ile haklı olarak kendilerine karşı bir antipati oluşturuyorlar ve oluşturdular. Siz olaylara yüzeysel bakarken sadece mesajlara öylesine bakıp geçerken aslında birileri yangının üzerine benzin dökmeye devam edip yangını körüklüyordu. Tabi sonuç giderseniz gidine model konusunda masumane atılmış bir mesaj ardından banlamaya kadar gidip devam etti. Herkesin hatası vardır illaki kimse yüzde yüz haklı değildir ancak daha yapıcı bir üslupla daha ikili konuşmayla dinlemeyle daha naif konuşarak aşılabilecek konular bugün bu raddeye geldi. Belki bu yazıyı okuduğunuzdan sonra bende ban yiyebilirim. Gitmek gibi bir dertle yazmadığımı bilin isterim. Kendi düşüncelerimi anlatmak istedim sadece. Üzüldüm gerçekten çok üzüldüm burada yıllardır hiçbir söylediğinden şüphe duymadığım dostlarımın gidişi beni çok üzdü. Son olarak yazdıklarımda taraf değilim bildiğimi düşündüğümü anlattım. Herkese iyi geceler kalın sağlıcakla