İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hayalindeki görüntü en az 1 mt kar çıkardı bu görüntüden ...

• Daha 96 yı çözemeyen modeller için cokta ileri bakmaya gerek yok.Onumzdeki haftada gelecek sistem için pazartesiyi görmek şart kim ne derse desin.Gfs ecm gem hepsi farklı dallarda.

• En güzel kar alıncak ay boşa gidiyor gibi yine,şubat genelde ist da bahar tadında geçer ne serti yahu havanın 18-20 derecelere çıkıyor çoğu kez şubat ortasına kadar genelde ılık, bir şubat sonu mart başı birşeyler yaparsa yapıyor.

Einmal editiert, zuletzt von kerimsen ()

• En güzel kar alıncak ay boşa gidiyor gibi yine,şubat genelde ist da bahar tadında geçer ne serti yahu havanın 18-20 derecelere çıkıyor çoğu kez şubat ortasında genelde ılık.

Arşivleri detaylı kontrol etmenizde fayda var. Bir çok efsane sistemler şubat ve martta gelmiştir İstanbul'a.

• En güzel kar alıncak ay boşa gidiyor gibi yine,şubat genelde ist da bahar tadında geçer ne serti yahu havanın 18-20 derecelere çıkıyor çoğu kez şubat ortasında genelde ılık bir şubat sonu mart başı birşeyler yaparsa yapıyor.

Tam aksi şekilde aslında.Bir saglam şubat butun ocakları sondurebilir :hfyeni (18):

• Tam aksi şekilde aslında.Bir saglam şubat butun ocakları sondurebilir :hfyeni (18):

Şubat ayından umudum yok ⛔ son yıllarda hep bahar🌱 tadında dikkat Ettiyseniz küresel sıcaklık 1.8 derece artışta hep diyorum dünyada kara yüzeyinde çok güclü volkanik patlama ile so² salınımı lazım ki 50 Tg gibi küresel soğuma olsun

• Şubat ayından umudum yok ⛔ son yıllarda hep bahar🌱 tadında dikkat Ettiyseniz küresel sıcaklık 1.8 derece artışta hep diyorum dünyada kara yüzeyinde çok güclü volkanik patlama ile so² salınımı lazım ki 50 Tg gibi küresel soğuma olsun

Keske bizim umutlarimizla olsaydi :hfyeni (18):Haklı olduğunuz noktalar var fakat Gerekli oluşumlar yerine geldiğinde bir sorun olmayacaktır

• Şubat ayından umudum yok ⛔ son yıllarda hep bahar🌱 tadında dikkat Ettiyseniz küresel sıcaklık 1.8 derece artışta hep diyorum dünyada kara yüzeyinde çok güclü volkanik patlama ile so² salınımı lazım ki 50 Tg gibi küresel soğuma olsun

Aksine Şubat Mart son yıllarda daha soğuk geçme eğiliminde geçen sene tek soğuğu Şubatta yaşadık mesela

• Modellerin sonuna bakmaya gerek yok. Hep sistem verir ama sonraki güncellemelerde de hep kaybolur. Öceden model felan yoktu kar hep sürpriz yapardı. Ya bünyamin sürmeliye bakardım yada ntv’nin alt yazısındaki hava durumuna bakardım. Ne biliyim takvim yapraklarından felan okurduk. Cücebağursağu kışı felan. Ahh ahh

• doğuda bile kar olamayan bir ülkede kıs bitmiştir bu coğrafya her sene daha kötüye gitmekte tam geliken ya italyada Ab patlar yada azor bey bize yatar

• O sene bu sene - Soğuk Kasım İyi Kış Demektir - Aralıkta sıcaklık rekorları - Milli Sistem Günleri - Önümüzde koskoca Ocak ayı var kış şimdi başlıyor - 384h sistemleri - İstanbul’un kışı şubattır zaten - Artık Mart da kış ayı oldu takibe devam - Ölüdeniz’de paraşütlerin kalkış yapması - Ilıkçı marşları - Tatil rezervasyonları ve Kapanış

• Modellerin sonuna bakmaya gerek yok. Hep sistem verir ama sonraki güncellemelerde de hep kaybolur. Öceden model felan yoktu kar hep sürpriz yapardı. Ya bünyamin sürmeliye bakardım yada ntv’nin alt yazısındaki hava durumuna bakardım. Ne biliyim takvim yapraklarından felan okurduk. Cücebağursağu kışı felan. Ahh ahh

Ben Trt'nin teleteksinden bakardım büyük bir aşk ve heyecanla. Hemen 181 genel durum okur sonra 182 Marmara'ya bakardım. Kar geleceği zaman akşam ana haber kanallarından bir ona bir diğerine devamlı kar haberi var mı kovalardım. Ne güzel günlermiş oysa. Artık ne o sistemler geliyor ne de o tat.