Atmosferi Anlama Gayretleri ; Tele-bağlantı Sirkülasyon denklemleri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dostum ama koca koca haber kanalları da bunların haberlerini yapıyor ona ne diyeceğiz? Bu iş böyle gitmez gidemez

cahiller olduğu sürece o koca koca haber kanalları milleti enayi yerine koyup haber yapmaya hit kasmaya devam eder

• Kusura bakma da,ocak ayının ilk yarısını bilemem ama sen de çok boş görünüyorsun ! Ne zaman okusam seni birbiriyle tutarsız şeyler yazıyorsun,her güncellemede sen de kendini güncelliyor, rüzgar nereden eserse sen de oradan esiyorsun,pes doğrusu !

Adamın burada yazdığı yazıda ne boşluk var anlamadım veriyle konuşmuş ayrıca atmasyon bir bilgi yok ocak 9 a kadar kesin olarak sistem yok 9 ocak beklenen soguk havada kesin degil zaten onada herkes supheyle bakıyor ocak ilk yarısıda 15 ine kadar olduğuna göre pek haksız yorum yok burada

• Adamın burada yazdığı yazıda ne boşluk var anlamadım veriyle konuşmuş ayrıca atmasyon bir bilgi yok ocak 9 a kadar kesin olarak sistem yok 9 ocak beklenen soguk havada kesin degil zaten onada herkes supheyle bakıyor ocak ilk yarısıda 15 ine kadar olduğuna göre pek haksız yorum yok burada

Ocak 9 a kadar kesin kapattık mı hocam.E kesinse,geçmiş olsun.Dinlenelim biraz o zaman:))

• Adamın burada yazdığı yazıda ne boşluk var anlamadım veriyle konuşmuş ayrıca atmasyon bir bilgi yok ocak 9 a kadar kesin olarak sistem yok 9 ocak beklenen soguk havada kesin degil zaten onada herkes supheyle bakıyor ocak ilk yarısıda 15 ine kadar olduğuna göre pek haksız yorum yok burada

Küresel ısınma yüzünden son 24 te bile değişebilecek veriler bunu herkes biliyor

Modeller hiçbir şeye mutabık değiller.

Ama siz gayet eminsiniz kendinizden gerçekten çok iyi verileriniz varmış.

• Arkadaşlar şöyle modellere bir göz atayım dedim . Kışın kalan günleri ile ilgili gerçekten hiçbir umut verici bir durum yok. Sadece bizim ülkemiz değil tüm Kuzey yarım kürede şu anda kış adına kayda değer bir olay gözlenmiyor. Her sene Amerika'da kar fırtınaları yaşanırdı. bu sene bu haberleri de duymaz olduk. Küresel sıcaklık artışının yansımalarını bu kış fazlasıyla görüyoruz.

• Arkadaşlar şöyle modellere bir göz atayım dedim . Kışın kalan günleri ile ilgili gerçekten hiçbir umut verici bir durum yok. Sadece bizim ülkemiz değil tüm Kuzey yarım kürede şu anda kış adına kayda değer bir olay gözlenmiyor. Her sene Amerika'da kar fırtınaları yaşanırdı. bu sene bu haberleri de duymaz olduk. Küresel sıcaklık artışının yansımalarını bu kış fazlasıyla görüyoruz.

Kışın geri kalanıyla alakalı gece istihareye mi yattınız acaba??

• Uzun vadeye bakmaya gerek yok. Bi bölünme bi yer değiştirme diye sürekli değişiyor. Bişey olcaksa olacağına varır. Zonal rüzgarlar sıfırın altında çok kalmayacak gibi yani bu beni umutlandırıyor. En kötü senaryo Avrupanın ardından bizimde etkileneceğimiz bir sistem olası. Takibe devam forumdaşlar .

• Konu başlığını DİKKAT !!! Kar sever tayfanın sistem kovalama sınırları içerisine giriyorsunuz diye değiştirelim bence.

Abi gündelik hayatında ki işlerinden sıyrılıp bu kadar uğraşıp, kıyısından köşesinden veri kovalayan ve analizin kralını yapan insanların bulunduğu bir ortama nasıl girilmesi gerektiğini bir öğrenemedik gitti. Hayır gündelik hayatta da böyleler mi yoksa mahsus mu yapıyorlar merak ediyorum

Modellere göz attın ama sadece 10 Ocak'a kadar olan kısma bakabildin çünkü modeller o vadeye kadar gösteriyor. Pekiii, kış mevsimi ne zaman bitiyor? 21 Mart yani yaklaşık 2.5 aylık bir süreç daha kalıyor. Bu yüzden umutsuzluk durumu vs paylaşmadan sessizce model takibi yapmakta fayda var.

• Bu sistem zaten ansızın gelecek, hatta şöyle bir önerim de var, diyagram filan paylaşılmasın.

Abi sorun sistem ve ülkemiz değil.Israrla anlatıyoruz ki azıcık yukarı enlemlerimizde sabah -24 gösterdiği yerde akşam YB koyuyor.Orta vade dediğimiz zaman diliminde resmen fecaat var. Cold.EFso saolsun konuyu bile değişti.Biz burda fikir alışverişi yapıyoruz.İhtimalleri değerlendiriyoruz..Sorun Sadece kapınıza kar yağışı ise ve darlanıyorsanız gidin kardeşim.Telefonlarınızın 10 günlük hava durumunda kar ikonu görünce anlayın ki ufukta sistem var,gelirsiniz.Çok daha net argüman.:)

2.5 ayı gösteren hangi modelmiş o. nokta atışı tahmininle kışı bitirmişsin.

• Abi sorun sistem ve ülkemiz değil.Israrla anlatıyoruz ki azıcık yukarı enlemlerimizde sabah -24 gösterdiği yerde akşam YB koyuyor.Orta vade dediğimiz zaman diliminde resmen fecaat var. Cold.EFso saolsun konuyu bile değişti.Biz burda fikir alışverişi yapıyoruz.İhtimalleri değerlendiriyoruz..Sorun Sadece kapınıza kar yağışı ise ve darlanıyorsanız gidin kardeşim.Telefonlarınızın 10 günlük hava durumunda kar ikonu görünce anlayın ki ufukta sistem var,gelirsiniz.Çok daha net argüman.:)

Çabaların farkındayım ama böyle diyagramlara göre yorum yapan üyelerimiz de var. Haliyle 10 günlük periyotlarla kışı kapıyorlar. Fikir alışverişi yapılması gayet doğal, ilgiyle takip etmek isteyen edebilir ama elestirel bakış açısıyla yazılanlara da sert karşılık verilmemesi gerekir üstadım. Kendi adıma söyleyeyim her iki fikiri de okumak gerekir.

• Çabaların farkındayım ama böyle diyagramlara göre yorum yapan üyelerimiz de var. Haliyle 10 günlük periyotlarla kışı kapıyorlar. Fikir alışverişi yapılması gayet doğal, ilgiyle takip etmek isteyen edebilir ama elestirel bakış açısıyla yazılanlara da sert karşılık verilmemesi gerekir üstadım. Kendi adıma söyleyeyim her iki fikiri de okumak gerekir.

Var öyle arkadaşlarımız abi.Geliyorlar kendilerine göre fikirlerini beyan edip gidiyorlar.Bunu belki bilerek yapsa da Kimse de bişe demiyor.Burda üstüne basa basa söylüyoruz.Bizden kimse kesinlik belirtmez.Bizde veride vardır olasılık da vardır,temenni de vardır,dua da vardır.Kesinlik belirtmek,bilimden öte bizim inancımıza da ters.Kesin nedir ya…Kesini ne bilim ne inanç kabul eder.