Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beyefendinin ismini unuttum fakat yüksek jeoloji mühendisiydi diye hatırlıyorum. Maraşta yaşıyordu.

İstanbul depremi için hodri meydan çeken,28 mart 2022 tarihindeki canli yayininda istanbul depreminin nasil yasanacagini ve marasta yasanan deprem için de ipucu veren bir hanımefendi var Ayşe Didem Çakıcı, İstanbul depremini gördüğünü ,tarihini bilebildigini, avukatları aracılığıyla yetkili kurumlara basvuru yaptıklarını, önlemler alınması gerektiğini,istanbul depreminin bekledigi tarihe yakin canli yayinlarla insanlari uyaracagini söylüyor ve bu zamana kadar hic yanilmadigini belirtiyor, ilginç geldi

• Offizieller Beitrag

Şimdi biraz daha acayim, 1. si senin benim kumelenme dedigimizle bazi arkadaslarin kumelenme dedigi sey ayni degil buradaki farki gordugunu dusunuyorum, gormuyorsan dile getirmis oldum, 2.si kafin kuzey kolu davranisi 70-80 yilda bir deprem uretme seklinde degil bunu tarihsel depremlerlede gosteriyor yaptigin hesap yanlis degil ancak fayinda bir davranisi var, soyledigin olasiliklar suanda Turkiyede bircok yerde bile mevcut.

3.su kayma hizi icin ortalama bir rakam soyledim sende biraz daha yukseltmis oldun duzelttigin icin tesekkurler. 4. su ezbere konusmayi bana soylemedigini dusunuyorum, bu mantikla sende dahil bu konuda yazan herkes ezbere konusuyoruz cunku bu isin uzmani degiliz, doktorasini yapmamaisiz ve bir universitede konuyla ilgili kursumuz yok.

Marmara denizi icerisinde tekirdag tarafi zaten 4 luk depremleriyle bilinen bir bolge, dolayisiyla tam ornek teskil etmiyor, orada kumelenme olmadanda 4 luk bir deprem olabiliyor.

• İstanbul depremi için hodri meydan çeken,28 mart 2022 tarihindeki canli yayininda istanbul depreminin nasil yasanacagini ve marasta yasanan deprem için de ipucu veren bir hanımefendi var Ayşe Didem Çakıcı, İstanbul depremini gördüğünü ,tarihini bilebildigini, avukatları aracılığıyla yetkili kurumlara basvuru yaptıklarını, önlemler alınması gerektiğini,istanbul depreminin bekledigi tarihe yakin canli yayinlarla insanlari uyaracagini söylüyor ve bu zamana kadar hic yanilmadigini belirtiyor, ilginç geldi

saçmalık

ritüel peşinde koşan biri bilime ne kadar yakın olabilir ki ?

Einmal editiert, zuletzt von Egosy ()

• İstanbul depremi için hodri meydan çeken,28 mart 2022 tarihindeki canli yayininda istanbul depreminin nasil yasanacagini ve marasta yasanan deprem için de ipucu veren bir hanımefendi var Ayşe Didem Çakıcı, İstanbul depremini gördüğünü ,tarihini bilebildigini, avukatları aracılığıyla yetkili kurumlara basvuru yaptıklarını, önlemler alınması gerektiğini,istanbul depreminin bekledigi tarihe yakin canli yayinlarla insanlari uyaracagini söylüyor ve bu zamana kadar hic yanilmadigini belirtiyor, ilginç geldi

Hocam bunlar hikaye ya, inanmayın.

Şimdi baktım bir tane yayınının altına 20 tane şehir yazmış bilimsel hiçbir bahsettiği durum da yok. 81 ilden biz de yazsak 15-20 tane biz de tuttururuz hocam

• Offizieller Beitrag

Vakit ayırdığınız için teşekkürler hocam umarım sadece böyle değerli bilgileri konuşuruz burda.

Narsil Size de aynı şekilde teşekkürler.

estf burada konuya hakim olan ve daha cok takip eden PergamoN bircok bilgiyi sayesinde konuyu okuyan herkes ogreniyor, bizimkisi nacizhane ufak ufak yorumlar..

• Şimdi baktım bir tane yayınının altına 20 tane şehir yazmış bilimsel hiçbir bahsettiği durum da yok. 81 ilden biz de yazsak 15-20 tane biz de tuttururuz hocam

Hocam zaten bilimsel degil,avukatlari araciligiyla yaptığı için başvuruları resmiyete dökmüş durumda,avukatlarini da canli yayina alıyor ve avukatlari doğruluyor durumu, İstanbul depremini muhtemelen bu yaz bekliyor aksam iş çıkışı saatlerinde olacağıni sicak bir yaz akşamında olacagini, tarihin tekerrür edecegini söyledi istanbul depreminden önce Doğu da buyuk deprem olacak demiş sonra ic Anadolu da Orta yıkıcılıkta bir deprem bekliyorum diyor onun tarihi ne az kaldigini o depremden kisa bir sure sonra da İstanbul depreminin gerceklesecegini söylüyor ,inanmak degil takip etmek gerekir tutarliliğini

• Orta Anadolu'da yıkıcı deprem olma şansı yok üretebileceği max 5.5 seviyesinde. Ama Malatya-Elazığ veya Bingöl-Hakkari gibi suskun bölgeler dese daha inandırıcı olur.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Hocam zaten bilimsel degil,avukatlari araciligiyla yaptığı için başvuruları resmiyete dökmüş durumda,avukatlarini da canli yayina alıyor ve avukatlari doğruluyor durumu, İstanbul depremini muhtemelen bu yaz bekliyor aksam iş çıkışı saatlerinde olacağıni sicak bir yaz akşamında olacagini, tarihin tekerrür edecegini söyledi istanbul depreminden önce Doğu da buyuk deprem olacak demiş sonra ic Anadolu da Orta yıkıcılıkta bir deprem bekliyorum diyor onun tarihi ne az kaldigini o depremden kisa bir sure sonra da İstanbul depreminin gerceklesecegini söylüyor ,inanmak degil takip etmek gerekir tutarliliğini

Maraş depremini televizyonlara çıkıp a dan z ye beklediğini söyleyen çok hoca oldu. Benim için bilimsel bir açıklaması yoksa tesadüf ve 6. Histen öteye geçmez. Sizin görüşünüze saygı duyarım iyi forumlar.

• Yüksek şiddet bildirenler dayak yemesin diye zoom yasak

Evimiz dağ eteğinde kayalıkların üzerine kurulu ona rağmen hissettim ama zemini sağlam olmayan merkezde annem hissetmemiş başka hisseden var mı bu bölgede ?

• Hocam zaten bilimsel degil,avukatlari araciligiyla yaptığı için başvuruları resmiyete dökmüş durumda,avukatlarini da canli yayina alıyor ve avukatlari doğruluyor durumu, İstanbul depremini muhtemelen bu yaz bekliyor aksam iş çıkışı saatlerinde olacağıni sicak bir yaz akşamında olacagini, tarihin tekerrür edecegini söyledi istanbul depreminden önce Doğu da buyuk deprem olacak demiş sonra ic Anadolu da Orta yıkıcılıkta bir deprem bekliyorum diyor onun tarihi ne az kaldigini o depremden kisa bir sure sonra da İstanbul depreminin gerceklesecegini söylüyor ,inanmak degil takip etmek gerekir tutarliliğini

Tam tarih veriyor mu hocam ?

Kamu davası açar savcılar bu kadına , bu iddialardan dolayı

Muhtemelen bu yüzden avukat hukukçular ile birlikte hareket ediyor