Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bugün Marmara Denizinde depremin olduğu aynı yerde 5 Şubatta da bir deprem oldu ve Ocak ayında da aynı yerde 3 üzerinde bir deprem oldu bu depremlerin olduğu yer 1766 depreminin segmenti 1912 segmenti çok daha batıda 1766-2 segmentinin olduğu yerde olmakta depremler yani kırılması beklenen bir fay diyebiliriz Cenk hocanın tabiri bir fay kırılmadan önce başında ve sonunda aktivite olur diyor bu da onlardan biri ama ana şok ne zaman bilemeyiz Allah korusun hepimizi artık.

• Arkadaşlar rica etsem eğer başka bir yerde de varsa, aykırı linki paylaşmasanız olur mu?

Bilmiyorum bende mi oluyor sadece ama aykırının videolarını açmakta çok zorlanıyorum. Güya çakallık yapıp twitter linki gibi gösterip kendi sitelerine yönlendiriyorlar ama bir türlü açılmıyor bazen

• Kayseride sokaklara dökülen insanlar varmiş 4.9 yani büyuk bir depremde degil. Binalar uyduruk olsa gerekki bu büyüklükte depremde bile sarsıntı fazla hissedildi.

Karada olan depremler daha sarsıcıdır bunlar olabilitesi yüksek şeyler ama evet yapı stoğu da çok kötü orada arkadaşım öyle söylüyor.

• 6 Şubat Kahramanmaraş depreminden önce de yaklaşık 7 ay öncesinde başlayan sismik aktivite oluşmuş. Özellikle 2022 Temmuz diye hatırlyorum birkaç defa 4-5M arası depremler olmuş bölgede. Henüz kanıtlanmadı fakat ben de büyük depremler öncesi belirli sarsıntıların olabileceğini düşünüyorum hatta bugünkü M3.7'de bunlarda biri olabilir. 5 Şubat'ta da olmuştu. Fakat tabii ki her fay aynı özellikte değil.

• 6 Şubat Kahramanmaraş depreminden önce de yaklaşık 7 ay öncesinde başlayan sismik aktivite oluşmuş. Özellikle 2022 Temmuz diye hatırlyorum birkaç defa 4-5M arası depremler olmuş bölgede. Henüz kanıtlanmadı fakat ben de büyük depremler öncesi belirli sarsıntıların olabileceğini düşünüyorum hatta bugünkü M3.7'de bunlarda biri olabilir. 5 Şubat'ta da olmuştu. Fakat tabii ki her fay aynı özellikte değil.

Öyle olabiliyor bazen maalesef. 2019 Silivri depremleri de ana faya %5 stres aktarımı yaşatmış

• Sabah ki 3.8 depremini cenk yaltırak çok güzel açıklamış 2 sayfa önceki videoda,

Fay uçlarında gelen bu depremlerin artık marmarada olacak depremlerin artık yavaş yavaş olacağını düşünüyorum.

Fay uçlarında deprem demek, kapı menteşe olayıyla birlikte çok güzel açıklanıyor. Umarım ki Marmara depremi gelmeden öncü olarak sağlam bir deprem aktivitesinden sonra gelirde, çoğu kişi en azından ufak da olsa önlem almış olur...

Beylikdüzü cumhuriyet Mahallesinde oturuyorum ve en çok etkilenecek yerlerden birindeyim. Bu depremi nasıl atlatırız orası meçhul.

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• Kahramanmaraş'ta bu aktiviteden evet oldu fakat kimse önlem almadı inşallah ders çıkarmışızdır tüm bu olanlardan.

• daha 1 ay oldu depremi yaşayalı hala ders alamıyormuşuz demek ki

Şaka gibi. :)

Nereden de akıllarına geliyor böyle güzel yerlere bina yapmak. 1/kahkahas23s1

Yer kalmamış demek ki şehir merkezinde, oralar değerlendi tabi. ^^

Oradan ev alanlara sordukları zaman ne manzaranız var diye, mis gibi baraj manzaram var diyecekler. :hfyeni (18):

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Şaka gibi. :)

Nereden de akıllarına geliyor böyle güzel yerlere bina yapmak. 1/kahkahas23s1

Yer kalmamış demek ki şehir merkezinde, oralar değerlendi tabi. ^^

Oradan ev alanlara sordukları zaman ne manzaranız var diye, mis gibi baraj manzaram var diyecekler. :hfyeni (18):

Rant uğruna yapılmayacak şey yok yakında baraj içine Maldivler de ki gibi ev dikerler ^^

• Rant uğruna yapılmayacak şey yok yakında baraj içine Maldivler de ki gibi ev dikerler ^^

Baraj manzaralı evleri 5 milyondan satılığa verirler hemen ^^

Tabi o barajlarda su kalırsa, o suda biterse, kurak bir arazi ile baş başa kalırlar. :chinese: 1/kahkahas23s1

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk