Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yoruldunmu bence bekle soru işaretini boşuna koymadık gerekirse rusyaya gider putinle görüşürüm sen sakin ol yeterki Perşembe akşamı inşallah bu söylediğimi hatırlarsın🤣

Başkanımmmmmmm.Sen ne dersen o.Nokta:))

• Her güncellemede farklı bi yerde neredeyse parazit patlatıyor modeller okumakta zorlanıyor olabilir bu bana kalırsa GFS nin başarısı değil ısrarcılığı... gerçi bu başarısız olduğu anlamına gelmez artık en iyisi beklemek beklenmedik güncellemede beklenmedik bişeyler kapabiliriz.

vaziyet bu hala tam bi mutabakat yok senaryolarda beklemek dışında elimizden bişey gelmiyor maalesef

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Eğer sistem beklenen etkiyi vermese bile ben Tayfun abiyi alkışlarım o vadede onları görmek ve yorumlamak... beklenmedik ab ler ile giderse bu bir kere olur 2 kere olur 3. De kaparız. Güvenmeye devam. :)

• icon bu gecede ısrarını sürdürürse peşinden gfs ve ecmde düzelir diye düşünmekteyim nerdeyse 72 saate gircez artık bu vade de icondan iyi olamazlar

Einmal editiert, zuletzt von mukempty ()

• Beni bu kadar şımartma benim şüphelerim var dün akşam modeller iyiykende vardı şimdide var şimdi son diyeceğim ya o beni yada ben onu yiyeceğim Perşembe akşama kadar bekliyorum 🤣

Dün akşam bi laf ettin tüm modellerin aklını aldın.Hadi anlaşın:))

• Bu yüzyılda olacak iş değil teknoloji sadece meteoroloji alanında ilerlemiyo galiba , rezillik valla zaten psikolojimiz yerinde değil bunlar hepten mahvetti neyse hersey Allahtan .

Sevgiler arkadaşlar ...

• Biraz kızdık tabiki ister istemez ama tek güncelleme ile de hemen salmamak lazım.Mücadelemiz kıyılardaki arkadaşlarımız için:)

Abi bence bunu çözmek zor olacak o paraziti ne diye ısrarla deniyor anlamış değilim Hemi-Nord bakmak lazım bi her güncelleme neredeyse farklı telden.

• şöyle biraz beyin yakalım. periyodik olarak kışın bitmesine şurda aşşağı yukarı 80 gün var hadi bu 80 günün 40 gününü ılık yada sıcak geçirdik diyelim geriye 40 gün kalıyor bu 40 güne enaz 3 tane sistem sığar bunların 2 si cılız olsa biri mutlaka kuvetli babayaro olması lazım Eee şimdi bu üç sistemi hangi ayda arayalım şubat mı mart mı bir aaştırma daha yaptım bölgemiz son 60 yılda enfazla sistemi %75 şubat ve %65 mart aylarında almış ocak ayı oranı %35 lerde kalmış bazı senelerde ocak ayında hiç sistem bile almamışız fakat ardından şubatta ve martta efsaneler bile gelmiş hemen hemen heryıl bir ay biraydan farklı olmuş yani sıcak taraf soğuk taraf dengesii gibi bişey.göreceli verilerde bizim kışın ikinci yarısında daha şanslı olacağımızı söylüyordu zaten.keza şuana kadarda tahminler denildiği gibi gidiyor.demem oki fazla karaları bağlamaya gerekyok öyle bazı yerlerde şubatın martın karı bişeye benzemez gibi abuk sabuk yorumlarada fazla itibar etmeyin.şartlar oturduğunda öylebir olurki yerden kar on günde kalkmaz.bu yılın çokfarklı çözülmesi zorbir tablo olacağını taa enbaşından söylemiştik.her kışın kendine has bir ivmesi vardır. oyüzden daha kış bitmedi maç 90 dakika önümüzdeki maçlara bakacağız hatta gerekirse uzatmaları bile oynayacağız.

• Abi bence bunu çözmek zor olacak o paraziti ne diye ısrarla deniyor anlamış değilim Hemi-Nord bakmak lazım bi her güncelleme neredeyse farklı telden.

ECMWF direk 1005 mb ile derinleştirdi.GFS de bile o kadar değildi.O bölgenin basınç diyagramını bulabilirsen bak bakalım okan.Sapması ve Yükselme eğilimi ne durumda:)

• şöyle biraz beyin yakalım. periyodik olarak kışın bitmesine şurda aşşağı yukarı 80 gün var hadi bu 80 günün 40 gününü ılık yada sıcak geçirdik diyelim geriye 40 gün kalıyor bu 40 güne enaz 3 tane sistem sığar bunların 2 si cılız olsa biri mutlaka kuvetli babayaro olması lazım Eee şimdi bu üç sistemi hangi ayda arayalım şubat mı mart mı bir aaştırma daha yaptım bölgemiz son 60 yılda enfazla sistemi %75 şubat ve %65 mart aylarında almış ocak ayı oranı %35 lerde kalmış bazı senelerde ocak ayında hiç sistem bile almamışız fakat ardından şubatta ve martta efsaneler bile gelmiş hemen hemen heryıl bir ay biraydan farklı olmuş yani sıcak taraf soğuk taraf dengesii gibi bişey.göreceli verilerde bizim kışın ikinci yarısında daha şanslı olacağımızı söylüyordu zaten.keza şuana kadarda tahminler denildiği gibi gidiyor.demem oki fazla karaları bağlamaya gerekyok öyle bazı yerlerde şubatın martın karı bişeye benzemez gibi abuk sabuk yorumlarada fazla itibar etmeyin.şartlar oturduğunda öylebir olurki yerden kar on günde kalkmaz.bu yılın çokfarklı çözülmesi zorbir tablo olacağını taa enbaşından söylemiştik.her kışın kendine has bir ivmesi vardır. oyüzden daha kış bitmedi maç 90 dakika önümüzdeki maçlara bakacağız hatta gerekirse uzatmaları bile oynayacağız.

Hocam tahmininize saygım var elinize sağlık ama kış temenniler ve bir duzen üzerinde gitmez kendi bildiğini okur 2014 ve 2018 kışlarında sahil.kesimlere damla kar düşmedi kış her zaman kendi bildiğini okur umarım dediğiniz olur