Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Twitter'da paylaşılmış abim, belki daha yüksek köylerdeki bir fotoğraftır. Ama Karadeniz coşmuş, fındık çiçekleri görünmüştü, yaprak açmadan kurtardık mı bilemiyorum.

Abi şu an fındığın donma ihtimali yok.Tam tersi üretici sevinir bu yağışlara.

• Deprem tüm pskilojimi bozdu büyük depremden sallandı samsun korktum ertesi gün yüz felci oldum bugun 13. gün oldu gece hala panik atak geliyor yerimden zıplıyorum resmen sallanıyorum

• Offizieller Beitrag

Deprem tüm pskilojimi bozdu büyük depremden sallandı samsun korktum ertesi gün yüz felci oldum bugun 13. gün oldu gece hala panik atak geliyor yerimden zıplıyorum resmen sallanıyorum

Psikologtan destek alın hocam, ayrıca gündemden uzak kalın biraz kafanızı dağıtacak birşeyler ile uğraşın.

• Karadenizin bizzat içinde olan Faylar konusunda bilgiler çok az, ancak tarihte çok büyük bir deprem yarattıkları bilinmiyor/yok.En son 1968'de Bartın'da 6.6'lık bir deprem yaratmış sanırım.

Hocam, bu konuda bilgin var mı bilmiyorum ama Bafra'nın ova olması sence daha olumsuz sonuçlar için bir etken olur mu olası büyük bir depremde? Hatta dün okuduğum 2020 yılına ait bir haberde Bafra ve Alaçam için gizli tehlike ters faylanma diye bir konudan bahsediliyordu.

• Offizieller Beitrag

Hocam, bu konuda bilgin var mı bilmiyorum ama Bafra'nın ova olması sence daha olumsuz sonuçlar için bir etken olur mu olası büyük bir depremde? Hatta dün okuduğum 2020 yılına ait bir haberde Bafra ve Alaçam için gizli tehlike ters faylanma diye bir konudan bahsediliyordu.

Ova olması başlı başına tehlike zaten.Bafra'nın kurulu olduğu arazinin tamamı Kızılırmak tarafından oluştu.Arazi sağlam değil, Hastanenin olduğu yerler nispeten daha sağlam tepecik olduğu için.Çok büyük bir deprem olacağını düşünmem şahsen kısa vadede, KAF 1942-43'de kırıldı zaten Ladik kolu.En az 200 seneye ihtiyacı var yeniden büyük bir deprem üretebilmesi için.Erikli fay hattıda çok büyük depremler üretemez KAF gibi

00002-84.jpg

• Deprem tüm pskilojimi bozdu büyük depremden sallandı samsun korktum ertesi gün yüz felci oldum bugun 13. gün oldu gece hala panik atak geliyor yerimden zıplıyorum resmen sallanıyorum

Hocam destek alın hap kullanın gerçekten insanı korkutuyor olan 2 büyük depremde de oturduğum bina da hiçbir şey hissetmedim aynı şekilde komşularda hissetmemiş hem zemin hem bina kalitesi olduğunu düşünüyorum zemin kritik önem atakumda kime sorsam hissetmiş aynı şekilde derebahçe ve merkezde de.

Geçmiş olsun olsun Allah şifa versin. Reklama girmez sanırım. Çok ciddi panik atak hastalığı geçirmiş, uzun yıllar ne olduğunu bilmeden yaşan bir insan olarak Medical Park hastanesi Zekeriye Bahçe isimli doktoru öneririm. Panik atağı destek almadan atlatmak zor. Destek almanı öneririm, tekrar geçmiş olsun.

• Hocam destek alın hap kullanın gerçekten insanı korkutuyor olan 2 büyük depremde de oturduğum bina da hiçbir şey hissetmedim aynı şekilde komşularda hissetmemiş hem zemin hem bina kalitesi olduğunu düşünüyorum zemin kritik önem atakumda kime sorsam hissetmiş aynı şekilde derebahçe ve merkezde de.

haklısın üniversite okurken korku bırakmıştı bende o gün bugündür . böyleyim yüz felci tedavim bitsin destek alacağım geçekten zor bir durum. ben böyleyim diyorum o radaki vatandaşlarımıza Allah yardım etsin. çok zor

• Geçmiş olsun olsun Allah şifa versin. Reklama girmez sanırım. Çok ciddi panik atak hastalığı geçirmiş, uzun yıllar ne olduğunu bilmeden yaşan bir insan olarak Medical Park hastanesi Zekeriye Bahçe isimli doktoru öneririm. Panik atağı destek almadan atlatmak zor. Destek almanı öneririm, tekrar geçmiş olsun.

çok teşekkür ederim notumu aldım gideceğim

• Karadenizin bizzat içinde olan Faylar konusunda bilgiler çok az, ancak tarihte çok büyük bir deprem yarattıkları bilinmiyor/yok.En son 1968'de Bartın'da 6.6'lık bir deprem yaratmış sanırım.

Hocam size katılıyorum karadenizin içi tam anlamıyla bilinmiyor fayların durumu ne büyüklükte deprem üretebilecekleri soru işareti mesela ordu şehir merkezinin hemen dibinde kaf fay hattından ayrılarak karadenize giren bir fay hattının var olduğunu biliyoruz ama bu hattı diri değil diye niteliyorlar aşağıya ktüden bir profesörün 2 yıl kadar önceki bir açıklamasını bırakıyorum

Tabi ne kadar doğrudur bilemeyiz her depremden sonra herkes birşeyler söylüyor kafa iyice karışıyor

• Arkadaşlar kim anlattı unuttum ama MGM genel müdürünün oğlunun kır düğünü olmuş açık havada yağmura yakalanmışlar kendi oğlunun düğün gününün hava tahminini yapamayanı siz düşünün

Buldum konunun geçtiği videoyu