Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Lehimize atılan veiler hep kazık atmıştır bize 240 tan sonra tv nin İskandinav oluşumu yumurta oldu % 80 ihtimalle bize inebilecek ciddi sistemi altına alıp patlatacak bizim sahiller sadece serin kalacak devamı önemli muhtemel şubatı bekletecek bize,yükseğin o üstteki halini gördümya ondan hayır gelmez

• Lehimize atılan veiler hep kazık atmıştır bize 240 tan sonra tv nin İskandinav oluşumu yumurta oldu % 80 ihtimalle bize inebilecek ciddi sistemi altına alıp patlatacak bizim sahiller sadece serin kalacak devamı önemli muhtemel şubatı bekletecek bize,yükseğin o üstteki halini gördümya ondan hayır gelmez

Kardeşim atmosfer bu yarın bakmışsın bambaşka olmuş burdaki hocalar dışındaki kişiler fazla yorum yapmasın bence

Kaç gündür buraya sistem gelmicek gelmicek diye yorum yapıyorsun serin kalcaz diye falan Şubat başı için vade uzunken böyle yorum yapman çok saçma

• Kaç gündür buraya sistem gelmicek gelmicek diye yorum yapıyorsun serin kalcaz diye falan Şubat başı için vade uzunken böyle yorum yapman çok saçma

yorum için tabiki hocalara saygımız sonsuz, ama burası bölge konusu dolayısı ile his ve beklenti karışık olacak tabiki gfs yi her güncellemede olumlu ya da olumsuz tabiki yorumlayacağız sen benim dediğim iskandinavın yumurtasını yabana atma güzel kardeşim,olumsuz yorum olunca biz çok mu seviniyoruz buradaki herkes ben de dahil kar aşığı:)

• yorum için tabiki hocalara saygımız sonsuz, ama burası bölge konusu dolayısı ile his ve beklenti karışık olacak tabiki gfs yi her güncellemede olumlu ya da olumsuz tabiki yorumlayacağız sen benim dediğim iskandinavın yumurtasını yabana atma güzel kardeşim,olumsuz yorum olunca biz çok mu seviniyoruz buradaki herkes ben de dahil kar aşığı:)

Ecmwf gfs arasında hâlâ bariz fark var bugün gfs güncellemesinin kontrolla alakası yok öğleni de görelim

• Vade uzun ancak ortak nokta soğuk tarafta kaldığımız gerçeği.. Burada tecrübeli kardeşlerimiz daha iyi bilir tabi ki ancak 21 inden itibaren başlayacak soğuklara ve yağışa takılmadan bunun bir altyapı olduğunu varsayarak büyük balık peşinde olacağız..

Ay sonu sistemi ve Şubat başı çok güzel göz kırpıyor.. Şiddeti tabi ki net değil ancak adım adım soğuyacak bir sistem gibi göründü bana yer seviyesinin soğuması ile yağış alabilirsek gün içinde sürpriz kar yağışları göreceğimiz bir Şubat girişi de yapabiliriz gibi duruyor..

• Adamlar kışın başından beri 2020 2020 diye dolanıyor harbiden de o tarihlerde sistem beliriyor helal olsun 8) ^^

Kimmiş o adamlar. Beni kastediyorsan, biz terim hırsızıyız. İsmi lazım değil forumun yüksek mühendislerinden terim veri ve tahmin çalıp burada size yutturuyoruz :hfyeni (18):