2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İşte o ntv havadurumunu o gece 23.52 de izledim ozaman 8 yaşındaydım.Efsane bişeydi ya müziği bile adamı farklı hislere sokuyordu.

• Hocam bu sinoptikten ekmek çıkar mı?

O AB’nin geçmişini de görmemiz lazım hocam

Asıl bize yakın geçtiği saatlerini

Sonuçta önceki sisteme benzer bir hareket stayle

Sağlam bir şeye benziyor ama

25 Kasım sinoptiği ile 8 Aralık bile fark eder dönemsel olarak, şu anda daha yakınız kara

Soğuğun kökeni de önemli tabi

Ama burdan iyi şartlarla yarım metre kar bile çıkar

• Yılan o lanet uralı parçala oğlum.

O yılan gelmek istese Ural moral dinlemez

Deler geçer

192 sonrası çok savruk davranıyor modeller

Ama anafikri gayet iyi bana göre

Her halükarda klas bir sezona doğru gittiğimizin adım adım onayını alıyoruz

Soğuğun şiddeti ise tam zemherir ayarında

Dur iki el sıkayım rk23_kgigf-123

• 2020 8 Şubat ve 2017 31 Ocak sistemlerini anmadan olmaz. Kimilerine göre efsane kimilerine göre kestane. Ama baştan aşağı müthiş iki sistem...

2020 8 Şubat sistemi Ordu için gördüğüm en iyi sistemlerden olabilir (önceki seneleri tam hatırlamıyorum biraz embriyo halindeydim 😂)

Hatta bu sistemle ilgili çok da güzel bir anım vardı yanlış hatırlamıyorsam doğum günümde babamla köye gittik köyden geri de yürüyerek gitmeye karar vermiştik yolda giderken dağların olduğu yerden ıslık sesi gelirdi uzun uzun. En son durup babam bana Arda bak yakında kar yağacak o ıslık bunu anlatıyor demişti cidden de 1 hafta sonra sistem almıştık 🙃

Hedef Hava Harp Okulu

• 2020 8 Şubat sistemi Ordu için gördüğüm en iyi sistemlerden olabilir (önceki seneleri tam hatırlamıyorum biraz embriyo halindeydim 😂)

Hatta bu sistemle ilgili çok da güzel bir anım vardı yanlış hatırlamıyorsam doğum günümde babamla köye gittik köyden geri de yürüyerek gitmeye karar vermiştik yolda giderken dağların olduğu yerden ıslık sesi gelirdi uzun uzun. En son durup babam bana Arda bak yakında kar yağacak o ıslık bunu anlatıyor demişti cidden de 1 hafta sonra sistem almıştık 🙃

O bir Ata tecrübesidir dostum :)

• O bir Ata tecrübesidir dostum :)

Cidden öyle hocam babaannem köye yağmur yağıp yağmayacağını ilerde bi vadi var oraya bakarak anlar

Misal vereyim

Eğer ki vadinin olduğu yer kararmışsa yağmur yağar ve genellikle çok şiddetli olur

Vadi değil de tam tersi yönde kararma olursa az yağar ya da hiç yağmaz hatta bu kurallar kar yağışı için bile geçerli hocam 🙃

Hedef Hava Harp Okulu

• Benzerinin martta gelmesi de ayri olay. Ben kadikoyde 2016 yilbasindan sonra gordugum en kuvvetli tipiyi gordum. Kar da o kadar kuruydu ki kar topu seklini alamiyordu. Mart kari civik derlermiş miş :)

ocak 2022 vortexinde çakan şimşekler ve 1-2 saatte heryerin gömülmesi ağaçların yamulması ve günlerce erimemesi efsaneydi...

• Bende çocukluğumda cam koklardım. Eskiden pimapen türü camlar yoktu, Pencere camını koklardım, kar yağmadan önce değişik bir kokusu olurdu, kendime o şekilde tahmin yapardım. MÖ 1240 doğumluyum 😁😁

• Bende çocukluğumda cam koklardım. Eskiden pimapen türü camlar yoktu, Pencere camını koklardım, kar yağmadan önce değişik bir kokusu olurdu, kendime o şekilde tahmin yapardım. MÖ 1240 doğumluyum 😁😁

Bugün sabah aklıma sen geldin hocam. Sabah o soğukta bi camı kokladım dedim Chronic53 demişti. Vaybe bin yaşa.😄

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk