Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Rakamları suni düşürmek istiyorlar, hala olayı kavramaktan uzaklar, ülkeye yabancı yatırımcı ve de para girmesi lazım, güven ortamını sağlamadan iceridekinin dolara olan talebini kısmak tek başına çözüm değil. Yeldegirmenlerine savaş açan don kişot misali ilerliyorlar. Ayrıca dolar endeksi 103'u kırdı. Bu şu demek sen dünyanın en kıymetli rezerv parasına karşılık, swap ve ihracatçılardan zorla aldığın parayı arka kapıdan satarak tutmaya çalışıyorsun.havuzun altı delik bunlar habire su eksildikçe üstten şu dolduruyorlar havuza. İnatlaşma hayat pahaliligi ve işsizlik olarak geri dönecek kaçış yok.

• Bu hamle bekleniyordu ısrarlı enflasyon düşürme söylemleri ve %61’i aşan enflasyon ile bir hamle gelecekti. Şimdi vatandaş için asıl mücadele başlıyor artan fiyatlar karşısında düşük enflasyon ile hep birlikte daha zor şartlara yürüyeceğiz. 4 Mayıs’ta açıklanacak ABD faizi çizelgeyi önümüze iyice koyar.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• manasbalasy hocam smokin giymek diyorsun da benimde hep aklıma eskiden Beyoğlu nda takım elbisesiz gezilmezmiş sözü aklima geliyor yani takım elbise veya smokin bir İngiliz sembolü mü oluyor ya da evden eşofman ile çıkmak bir ülkenin sembolü mü bence hayır bunlar insanın sosyal statüsunü gösterir sadece ama dışarda gezerken farklı bir dil konuşulması farklı ırktan insanların çoğunlukta olması ve uzun süreli asina olduğun kultur ve sosyal hayatın değişmeye başlaması o bolgenin yabancı istilasinda olduğunu gösterir.

• Ukrayna savaşında TB2 değişik hedeflere icraatlerine devam ediyor..

İmha edilen S400 leri gördün mü hocam. Konuyu araştırdım ruslar daha yalanlamadı.

Bu durum S400 konusu da ciddi soru işaretlerini çoğalttı üstelik vurulan sistem dışarıya satılan sistemden daha donanımlı söyleniyor.

Tb2💪

Beni endişelendilen rus silahlarının ciddi anlamda kalitesiz olması! Ukrayna savaşında daha net görmüş olduk.

• ColdCenk gördüm hocam ama tahminen üstünü örterler. Suriyede de s300 vurduk bu tb2 ile ama hatırlıyorsan üstü kapatıldı. TB2 inanılmaz bir başarı yakaladı, şuanda ihracat konusunda da bize getirisi büyük.

Rus silahlarına gelince resmen eski teknoloji imajı veriyor. Bu Rusya için büyük handikap, karşısında Ukrayna değilde üst düzey bir avrupa ülkesi olsa dahada zor durumda kalır. Önümüzdeki yıllarda Rus silahlarına ve silah sistemlerine talep düşer bence..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ColdCenk gördüm hocam ama tahminen üstünü örterler. Suriyede de s300 vurduk bu tb2 ile ama hatırlıyorsan üstü kapatıldı. TB2 inanılmaz bir başarı yakaladı, şuanda ihracat konusunda da bize getirisi büyük.

Rus silahlarına gelince resmen eski teknoloji imajı veriyor. Bu Rusya için büyük handikap, karşısında Ukrayna değilde üst düzey bir avrupa ülkesi olsa dahada zor durumda kalır. Önümüzdeki yıllarda Rus silahlarına ve silah sistemlerine talep düşer bence..

Hocam, silahları ve teknolojileri eski olabilir ama nükleer başlıklı fuzeleriyle Dünya ve insanlık için büyük bir tehdit, gelişmiş ülkelerin özellikle ABD'nin böyle bir delilik karşısında Dünyayı koruyacak gücü var mı?bugün Rusya kendisinin yok olması pahasına Kıta Avrupasini haritadan silecek güçte olduğunu Avrupali dostları bilmiyor mu? Gerçekten sonumuz hiç hayırlı görünmüyor.

• Hocam, silahları ve teknolojileri eski olabilir ama nükleer başlıklı fuzeleriyle Dünya ve insanlık için büyük bir tehdit, gelişmiş ülkelerin özellikle ABD'nin böyle bir delilik karşısında Dünyayı koruyacak gücü var mı?bugün Rusya kendisinin yok olması pahasına Kıta Avrupasini haritadan silecek güçte olduğunu Avrupali dostları bilmiyor mu? Gerçekten sonumuz hiç hayırlı görünmüyor.

olay böyle işlemiyor bence, Rusyanın bu silah gücü her zaman vardı, o zaman nasıl SSCB nin dağılmasına izin verdi? Rus silah sistemleri herkesin beklediğinin çok altında kaldığını bu savaş gösteriyor. Nükleer silahı var demek bunu etkin kullanacak gücü var demek değil, açıkçası bunu sadece koz olarak kullandılar ve kullanıyorlar. Bu benim fikrim tabi, farklı düşünenlere de saygım sonsuz

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• manasbalasy hocam smokin giymek diyorsun da benimde hep aklıma eskiden Beyoğlu nda takım elbisesiz gezilmezmiş sözü aklima geliyor yani takım elbise veya smokin bir İngiliz sembolü mü oluyor ya da evden eşofman ile çıkmak bir ülkenin sembolü mü bence hayır bunlar insanın sosyal statüsunü gösterir sadece ama dışarda gezerken farklı bir dil konuşulması farklı ırktan insanların çoğunlukta olması ve uzun süreli asina olduğun kultur ve sosyal hayatın değişmeye başlaması o bolgenin yabancı istilasinda olduğunu gösterir.

bizim üç bin yıllık kültürümüz vardı hocam. Karahanlılardan başlayan Türk-İslam kültürü sentezimiz vardı. Bırak arapları ingilizleri bir kenara şu an da bizim yaşattığımız ve yaşadığımız kültür nerenin mahsulü ? Allah aşkına soruyorum sana sosyal hayata bir bak bir gözlem yap neyin kültürünü yaşıyoruz biz. İslam kültürü mü ? Türk kültürü mü ? Batı kültürü mü ? Zaten işgal altındayız şu an da. Mültecileri kovmak kolay. En son vatandaş isyan eder ortalık karışır mecbur giderler. Herkes Arap kültürünün ülkeye hakim olmasından şikayetçi ama kimse demiyor ki yıllardır batı kültürünün işgali altındayız. Gençlerimiz bugün Türkçe konuşmaya utanıyorlar yeminle. Sana bir cümle yazayım ;

'' Bro dün akşam gecelere aktım dehşet bir hatun ile tanıştım. Tam bir love kadını. Haftaya date çıkacaz''

Bu cümle nerenin hangi kültürün cümlesi.

Anlatmak istediğim bu benim. Biz anamızın babamızın yanında ayak uzatamazdık şimdi çocuk babasına '' babişkoooooo'' diye sesleniyor. Birlikte alkol alıp alem yapıyorlar. Biz değerlerimizi kaybedeli çok oldu hocam. Mesele takım elbise ve ya smokin meselesi değil. Batı kültürünü baskın kültür kabul etmemiz .

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.