Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Içimi dökmek istedim sana HF..

Bugün bayram, yine buruk geçen bir bayram... Annem üzgün.. Kardeş acısını her bayramda yaşayan annem üzgün... Bir bayram gününde iki tabuta sarılıp ağladıgim gün bugün.. Çok özledim anne yarilarimi.. Ellerini öpüp gideceğim teyzelerim yok... Gidin sevdiklerinizin elini öpün, bayramını kutlayın sonra çok geç oluyor hatırlanmak çok güzel birşey.. Sevgili HF..

• Kartal'dan Kadıköy'e geldim metro ile, şu anda vapur ile karşıya geçiyorum, şunu söyleyebilirim, ülke işgal edilmiş.Sebeb olanların aynı kepazeliği yaşamalarıni diliyorum.bu günler zamanlar, gercekten iyi günlermiş.

• Kartal'dan Kadıköy'e geldim metro ile, şu anda vapur ile karşıya geçiyorum, şunu söyleyebilirim, ülke işgal edilmiş.Sebeb olanların aynı kepazeliği yaşamalarıni diliyorum.bu günler zamanlar, gercekten iyi günlermiş.

Bugün Çamlıca'da 2.kez kendimi buraya ait değilmişim gibi hissettim.1.si Sultanbeyli'deydi.Çok kötü bir his gerçekten.Aynısını birkaç yabancı içinde hissetmiyorsunuz.Azınlıktaydık bildiğiniz.Hatta imkanım olduğunda bile başka bir ülkeye temelli yerleşmek istememe sebeplerimin arasında burada 1.sınıf vatandaş olmam ve bu vatana olan aidiyetim , bağlılığım var.Bunların ilkinin kaybolduğunu hissettim.İnşallah bir daha hissetmem.Ne diyeyim ki? :(

• Herkesin bir hayat hikayesi var burda... Kimi çok mutlu, kimi çok mutsuz, kimi çok zengin, kimi cebinde üç kuruşla yarını düşünür... Kimi yarı yolda bırakır, kimi geleceği konuşur... Kimileri vardır çevresi çoktur ama yanlizdir... Kimileri ise kendine yepyeni yol çizmektedir, herşeyi bütün herşeyi geride bırakıp yep yeni yola girmiştir... Hayat bir şekilde devam ederken sevgili HF... Gökyüzü yine mavi, yine yağmur, yine kar, yine umut hep var...

• Yılan adası etrafında Rusya'ya ait iki adet Hücumbotu vuran TB2 SİHA'lar, bölgede konuşlu bulunan Rusya'ya ait S400 sistemlerine yakalanmadan saldırıyı gerçekleştirmiş.

Bu S400'ler en güncel ve ihraç versiyonu olmayan Rus radar ağına entegreli en gelişmiş olan sistemler.

• Yıllardır bat kültürünün aşılandığı ülke de genç topluma batı kültürünün bizden üstün olduğunun empoze edildiği memlekette biz kültürel olarak zaten işgal edilmişiz ki. İlla fiili olarak işgal edilmemize gerek yok. 30 gün ramazan ayında ellerinde sigarayla suyla milletin içinde utanmadan sıkılmadan yemek yiyenler hangi milletten?

Hepinizden özür diliyorum ama yatak kıyafeti ile sokaklarda gezen insanlarımız hangi milletten? Ya da hangi medeniyetten?

Eğer Türk milletinden ise hangi Türk töresinde var bu? Eğer İslam dininden ise hangi İslam kaidesinde var bu? Biz Kimiz? Adımız Türk dinimiz İslam yaşantımız İngiliz Alman Fransız... Orta Asyalı mıyız? Avrupalı mıyız? Saçma sapan bir ikilemde gidip geliyoruz. Ne dinimizi bırakabiliyoruz ne de dinimizin hakkını verebiliyoruz. Sorsak laik bir ülkeyiz. Arkadaşlar biz zaten kültürel olarak işgale uğradık. İstila edildik. Ben sarık sarıp cüppe giysem İstanbul da belli bir muhite girsem taşlanırım. Arap yaftası yerim. Ama smokin giyip ciks olursam kimse bana İngiliz yaftası vurmaz dimi. Ne kadar modern bir insan derler. Ramazan ayında ben de ülkemin gayrimüslim bir devlet tarafından işgal edildiğini düşündüm açıkçası.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bugün 2 çocuğumla İstanbul'da bir vapur gezisi yapalim dedik gördüğüm manzara ürkütücüydü. Pakistanli ya da Afgan ne derseniz deyin , başıboş kayıtsız kimliksiz bu tehlikeli varlıklar, ayni vapurda 2 defa rastladım, vapurdan hiç inmeden tür yapiyorlar.karakoy sahilden galataya çıkan yol caddeler, Türk'e rastlayamazsiniz. Bu çok net olarak bir demografik saldırıdır.Hic burada güzelleme yapmayın ki suriyeli 13-18 yaş arası genç çocukları saymıyorum bile.Ülke bile isteye işgal altındadır. Acilen bu insanların toplu şekilde bu ülkeden çıkartılması ve sınırların korunması gerekiyor.Rabbim bugünlerin hesabını sorsun.

• Defalarca söyledik ülkenin demografik yapısını değiştirip ulus bilincimizi kaybettirerek bir iç savaşa sokulmak istiyoruz. Ve ne yazık ki başarmak üzereler. Allah fırsat vermesin.

• Bugün 2 çocuğumla İstanbul'da bir vapur gezisi yapalim dedik gördüğüm manzara ürkütücüydü. Pakistanli ya da Afgan ne derseniz deyin , başıboş kayıtsız kimliksiz bu tehlikeli varlıklar, ayni vapurda 2 defa rastladım, vapurdan hiç inmeden tür yapiyorlar.karakoy sahilden galataya çıkan yol caddeler, Türk'e rastlayamazsiniz. Bu çok net olarak bir demografik saldırıdır.Hic burada güzelleme yapmayın ki suriyeli 13-18 yaş arası genç çocukları saymıyorum bile.Ülke bile isteye işgal altındadır. Acilen bu insanların toplu şekilde bu ülkeden çıkartılması ve sınırların korunması gerekiyor.Rabbim bugünlerin hesabını sorsun.

Geçen hafta Zonguldak dan Karabük e gittik oradaki bir AVM'ye girdik. Zonguldak da öyle Afgan Pakistan Suriye vs pek yok çok azınlıkta yani. Eşimle beraber gördüğümüz manzara bize inanılmaz hem hayrete düşürdü hem de endişeye soktu AVM'nin içinde Suriyeli Afgan Allah ne verdiyse artık ... neredeyse Türk yoktu , eşimle beraber devamlı birbirimize baktık. Yani bu nasıl bir şey benim aklım almıyor yemin ederim kendi ülkemde başka bir medeniyete gelmiş gibi hissettim bu beni aşırı derecede üzdü hem de şok olduk yani o kadar hiçbir şekilde beklemiyorduk biz . Yani herkes diyordu yok İstanbul yok şurası öyle böyle diye ama o kadar da olamaz diyordum hep. O gün gördüm ki Cidden durum korkulacak düzeyde

• Çok benzer bir durum maalesef Bursa da da var. Özellikle şehrin batısında yıldırım taraflarında inanılmaz suriyeli var hatta sokakta metroda kendinizi Suriyede sanabilirsiniz. Bu işin sonu kötüye gidiyor ve kimse buna dur demiyor ya sözün bittiği yer resmen..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN