İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Diyagram diye bir şey kaldımı yahu ^^ Ana çıktı ve kontrol neyse senaryolarda büyük oranda odur. Atılıyor hatta bazen bende atıyorum ama işte boş tenekeden, maksat yağış olasılıkları benim için yoksa -10'de kümelenme olmuş yada +10'da hiç bir önemi kalmadı malesef. Anca sistem büyük oranda netleşir 144-192 arası her güncelleme verirler felan ozaman ihtimallere bakılır.

durum bende tam tersi 8)

1 güncelleme ile diğeri arasında dağlar kadar fark olan model güncellemeleri yerine diyagramları tercih ediyorum

ola ki sistem belirdi ve 72 saat menzilde ise ince detaylar için modelleri tercih ederim :gun_bandana:

• Bir de işin kötü yanı bende burunda deviasyon var bu yüzden çoğu zaman ağızdan nefes almak durumunda kalıyorum bu da havayı filtre etmeden direk ciğerlere çekmek anlamına geldiği için de hastalığa daha açık hale getiriyor maalesef

Aynı durumdan ben de müzdaripim.Görüştüğüm bir doktor bu durumun ileride hem beyin hem de ciğerler açısından çok büyük sıkıntılara yol açabileceğini söylemişti.Bir de İstanbul gibi havası temiz olmayan bir şehirde böyle yaşamak işkence.

• 2015 ten itibaren 2018 e kadar olan bir dönemde bir sistemde ben akşam balkonda karın gelmesini bekliyordum kütleler yavaş yavaş geliyordu hava -2-3-4 filandı sahilde sonra kuru yerde kar başlamıştı 30 dk da tutmuştu hangi sistemdi hatırlayan var mı ? sonra baya yağmıştı yanlış hatırlamıyorsam

• İstanbul da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

İstanbul, Silivri, SİLİVRİ ANA MENDİREK FENERİ 8,2
    İstanbul, Tuzla, TUZLA İTÜ GÜNEY MENDİREK FENERİ 8,9
    İstanbul, Şile, ŞİLE/İSAKÖY 12,4
    İstanbul, Çatalca, ÇATALCA RADAR SAHASI 12,6
    İstanbul, Kartal, KARTAL/AYDOS DAĞI 12,7
    İstanbul, Silivri, SİLİVRİ ORMAN SAHASI 13,7
    İstanbul, Silivri, SİLİVRİ 14,0
    İstanbul, Sancaktepe, SANCAKTEPE 14,1
    İstanbul, Pendik, PENDİK/ÖMERLİ BARAJI 14,2
    İstanbul, Şile, ŞİLE/DARLIK KÖYÜ 14,3
    İstanbul, Çekmeköy, ÇEKMEKÖY/ÖMERLİ 14,3
    İstanbul, Beykoz, BEYKOZ 14,4
    İstanbul, Bakırköy, FLORYA 14,5
    İstanbul, Bakırköy, İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI 14,7
    İstanbul, Fatih, FATİH/İST.DEN.BİL.ENS. 14,8
    İstanbul, Kadıköy, KADIKÖY GÖZTEPE RIHTIM 14,9
    İstanbul, Ümraniye, ÜMRANİYE 14,9
    İstanbul, Şişli, ŞİŞLİ 14,9
    İstanbul, Pendik, İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI 15,0
    İstanbul, Güngören, GÜNGÖREN/DAVUTPAŞA MARMARA 15,0
    İstanbul, Beykoz, BEYKOZ/ANADOLU FENERİ 15,0
    İstanbul, Kadıköy, KADIKÖY/GÖZTEPE 15,1
    İstanbul, Tuzla, TUZLA 15,2
    İstanbul, Arnavutköy, ARNAVUTKÖY 15,2
    İstanbul, Sancaktepe, SAMANDIRA HAVALİMANI 15,3
    İstanbul, Kartal, İSTANBUL BÖLGE 15,5
    İstanbul, Çatalca, ÇATALCA 15,5
    İstanbul, Arnavutköy, İSTANBUL HAVALİMANI 15,6
    İstanbul, Büyükçekmece, BÜYÜKÇEKMECE 15,7
    İstanbul, Eyüp, EYÜPSULTAN 15,7
    İstanbul, Üsküdar, ÜSKÜDAR 15,7
    İstanbul, Beylikdüzü, BEYLİKDÜZÜ 15,7
    İstanbul, Arnavutköy, ARNAVUTKÖY/TERKOS BARAJI 15,8
    İstanbul, Sarıyer, SARIYER/YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ 15,8
    İstanbul, Sarıyer, SARIYER 16,0
    İstanbul, Tuzla, TUZLA AYDINLI LİMAN FENERİ 16,1
    İstanbul, Sarıyer, SARIYER/KUMKÖY-KİLYOS 17,0
    İstanbul, Şile, ŞİLE 17,1
  • Aynı durumdan ben de müzdaripim.Görüştüğüm bir doktor bu durumun ileride hem beyin hem de ciğerler açısından çok büyük sıkıntılara yol açabileceğini söylemişti.Bir de İstanbul gibi havası temiz olmayan bir şehirde böyle yaşamak işkence.

Maalesef öyle tek çözüm de ameliyat olmak annem bir kaç sene önce olmuştu ameliyatı öncesinde sürekli hasta olurdum diyor şimdiyse o kadar sık olmuyor ameliyat sayesinde

• 2015 ten itibaren 2018 e kadar olan bir dönemde bir sistemde ben akşam balkonda karın gelmesini bekliyordum kütleler yavaş yavaş geliyordu hava -2-3-4 filandı sahilde sonra kuru yerde kar başlamıştı 30 dk da tutmuştu hangi sistemdi hatırlayan var mı ? sonra baya yağmıştı yanlış hatırlamıyorsam

ben sana söyliyim 7 ocak 2017 Godzilla Sistemi

• ben sana söyliyim 7 ocak 2017 Godzilla Sistemi

Pek sanmıyorum hocam o sistemde yağış kara çevirmeden önce il geneli olarak 3-4 saat yağmur-donan yağmur aldık ondan sonra kar yağışına döndük, arkadaşın bahsettiği sistem başka hangisi olduğunu ben de anlamasam da :)

• Pek sanmıyorum hocam o sistemde yağış kara çevirmeden önce il geneli olarak 3-4 saat yağmur-donan yağmur aldık ondan sonra kar yağışına döndük, arkadaşın bahsettiği sistem başka hangisi olduğunu ben de anlamasam da :)

yada 2015 şubat sistemi almıştık yoksa o mu günü aklımda değil ama aylardan şubat dı

• yada 2015 şubat sistemi almıştık yoksa o mu günü aklımda değil ama aylardan şubat dı

Doğrudur hocam 2015 Ocak başı Şubat ortası ve hatta 2017 Ocak sonundaki Karadeniz odaklı sistem bunların hepsinde düşük sıcaklıklarda ufak tefek yağışlar aldık ama baya yağmıştı yazmış ondan hangisi olduğunu çıkaramadım.