İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sancaktepelee Büyüklüğüne göre değişir o. O an büyük şekilde yağan dolu mermi gibi kafanı yarar :) İnce bulgur tarzı oldumu güzel beyazlık yapıyor. Hadımköy semtinde şahit olmuştum buna. Ama diğer türlüsü çok büyük zararlar verir. Hem cana hem mala.

• Arya Stark Pek son olacağı gözükmüyor 9-12 Mayıs’ta epey sert olacak gibi soğuğu. Ardından üçüncü haftada yine bir düşüş gözüküyor.

İddia kuponuna yazsaydım keşke, dediğim gibi beklentim, gecen yıl Haziran 15'e kadar süren ılıman ve yağışlı havaların bu sene de tekrar etmesi. Kombilerle ve kışlıklarla hemen vedalasamayacagiz.

• Sancaktepelee Büyüklüğüne göre değişir o. O an büyük şekilde yağan dolu mermi gibi kafanı yarar :) İnce bulgur tarzı oldumu güzel beyazlık yapıyor. Hadımköy semtinde şahit olmuştum buna. Ama diğer türlüsü çok büyük zararlar verir. Hem cana hem mala.

Belki hatırlayan olur fotoğraf 18 Mart 2020 yılından.İnce taneli yağmıştı.Bunun tarıma canlıya mala zararı olmaz yani öyle mi?Sanırım her yere eşit yağmadığı için fazla istenmiyor dolu.Belki bu tarihte başka yerlere zarar verebilecek kadar yağmış olabilir. :/

• Hatırlayalım o zaman:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Dolu yağdığını akşam haberinden öğrenmiştim.Nedense aklımda kalmamış yağdığı.Sadece kuvvetli yağmur yağdı diye hatırlıyorum.Acaba yanlış mı hatırlıyorum?Dolu yağmış mıydı Anadolu yakasına?

• ne gündü ama gündüz bir anda gece olmuştu heryer kapkaranlıktı ardından kocaman dolular... Aman Allah'ım çok ekstrem bir olaydı :boat:

aynen hava inanılmaz kararmıştı., gerçekten ekstrem bir olaydı..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 27 Temmuz benim için çok özel bir gün oraj ve süper hücreyi tüm sosyal hesaplarımdan gün boyu canlı yayınlarla çevremi uyarmıştım.Ertesi gün bir sürü tebrik ve teşekkür telefonu aldım ayrıca sosyal medya hesaplarımdan da geri dönüş olmuştu.Gerçeken çok faydam dokunmuştu insanlara ama kendimi kurtaramadım Halis Kurtça'nın orda yakalandım süper hücreye :)

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Olay günü Ambarlida gümrükteydim, saat 5 gibi kendimi havaalanina dış hatlar terminali otoparkında atmıştım, dışarısı mosmordu. Aksaraya giden metroya bindim, hava da peşimizden geliyordu. Merter istasyonunda tren gidemedi. Trendekiler çığlık çığlığa kaldılar, trene binemeyenler durakta kalanlar kapalı sundurmanin altına zor attılar kendilerini.korkunc bir gündü, özellikle vapurda kalanların aşırı korktuğunu düşünüyorum.eger hücre etkisini uzun tutsaydı vay ki halimize derdim.

• Evet sizlere bir soru sormak istiyorum İstanbul ahalisi. :)

2015-2022 arası her anlamda sizin için en iyiden en kötüye bir sıralama yapmanızı rica ediyorum. Sıralamayı yaparken o senelerde ki anılarınızı da eklerseniz burada ki okuyanlar içinde zevkli olur.

İlk ben başlıyorum:) 'Sizler de devamını benim mesajımı alıntılama yaparak yada beni etiketleyerek yapabilirsiniz'.

En iyiden en kötüye benim düşüncem;

2022

2017

2016

2015

2021

2019

2020

2018

İlk başta 2022 senesini neden en başa aldığımı söyleyeyim bana göre her anlamda hem heyecanı, hem kar miktarı olarak 2015 senesinden bu yana olan en iyi sistem. En başta büyük bir zevkle bir sene içerisinde 2 tane vortex(mezeosiklon) deneyimi yaşadık. Ve orta derece de ekstra sistemler aldık, ayrıca mart ayını da gerçekten 87 den yani 90 lı senelerden bu yana olan soğuk kış olarak kayıtlara geçti. Ve en iyi özelliği ise 2022 senesinin tek bir sistemle değil genel olarak kışa yayılmış güzel sistemler olmasıdır bu yüzden 2017 den benim için daha iyidir 2022. Toplamda 106cm kar gördüm çektiğim fotoğraflar da ki arşive göre. Hatıralarımı bir kaç sayfa önce yazdım fotoğraflarla isteyenler biraz geriye doğru bakarsa bulacaktır.

2017'yi anlatmaya gerek yok. Meşhur efsane senemiz, Godzillamız. Bir sistem gördük, tek sistemde 65-70cm kar gördüm ama kışın geri kalanı tırttı. Lakin o efsane koca kışa yetti kıyısıyla yükseği ile.

2016 ise yeri apayrı. Yılbaşı sistemimiz var, gayet güzel bir sistemdi. Ve kışa yayılan sistemlerde görmüştük. Ama yılbaşı sistemi benim için iyiydi. Ortalama 60cm kar görmüştük o sene genel olarak.

2015 sen bir Dek Efsanesinin. O Dek takibi unutulmaz. Sadece yaşayanlar bilir diyeceğim.

2021 Meşhur Tulpar, yüksek kesimler için Efsane, kıyılar için kestane:)) Benim için efsaneydi. 45-50cm kar görmüştüm.

2019 sadece şubatta sistem aldık 10cm civarıydı. Onun dışında bir esprisi yok.

2020 Karadenize kaçırdığımız efsane, diyecek söz yok. Güzel bir sistem yaşadılar. O sene sadece 15dk lık hafif bir Dek dışında kar yoktu. 3-5cm civarı.

2018 Belki en çok üzüldüğüm kış, 87 den sonra gelebilecek en iyi sistem ve stratosfer ısınması. Sonuç orta Avrupaya efsane bize kestane:(( Sadece 1 Martta 2cm kar.

Benim kendi anlatacaklarım bu kadar, şimdiden vakit ayırıp yazacaklara teşekkürler, Okuması zevkli oluyor. :)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Farklı bölgede ki arkadaşlar da kendi düşüncelerini beni etiketleyerek bu konudan yapabilir. :) Sizlerin yazılarınızı da okuyabiliriz.

• Berkay34 Aklımda kalanı özet geçeyim

2016 yılında benim icin yılbaşı sistemi vardı diğerleri konumum adına kötü geçti.

2017 balkon kenarına biriken kar 102 cm çıkmıştı duvarı tamamen kapatmıştı. :)

2018 bol bol kafa yediren bi sene :D

2019 yılı kky ötesi geçemedi konumum icin. Şubat ayında biraz tuttu 10 dakika ile kaldı.

2021 tulpar tam tutan kar ardına açan güneş cıvık cıvık örtü avcıların kestanesi.

2022. İşte burası çok önemli. 2017 efsanesini konumum adına geride bırakan yıl. Her saniyesi aksiyon dolu meşhur vortex :)

2004 yılınıda eklersem annem babam ben yolda kalmıştık saatlerce 2004 yılıda öyle bi anı olarak kaldı bende :)

• Maşallah... Çok güzel sistemler almışsınız... Ben burada 2016dan itibaren ikamet etmeye başladım o yüzden sadece 2017 ve 2020yi hatırlıyorum. 2017'da Rize, Trabzon kıyılarında 1m ölçüm yapıldı benim olduğum yer Ordu ise ULL merkezinde kaldı şanssızdık... 2020 yılında ise kapımda 70cm kar ölçümü yaptım ve birçok kıyı bölgesinde 1m ölçüm yapıldı. Aslında bunu buraya yazmamam lazım ama bizim bölge konusu şu sıralar aktif değil buraya yazmak istedim bir sorun olmaz herhalde :saint:

• Maşallah... Çok güzel sistemler almışsınız... Ben burada 2016dan itibaren ikamet etmeye başladım o yüzden sadece 2017 ve 2020yi hatırlıyorum. 2017'da Rize, Trabzon kıyılarında 1m ölçüm yapıldı benim olduğum yer Ordu ise ULL merkezinde kaldı şanssızdık... 2020 yılında ise kapımda 70cm kar ölçümü yaptım ve birçok kıyı bölgesinde 1m ölçüm yapıldı. Aslında bunu buraya yazmamam lazım ama bizim bölge konusu şu sıralar aktif değil buraya yazmak istedim bir sorun olmaz herhalde :saint:

Tabi ki sorun olmaz Kerem, her bölgeden herkes yazabilir dediğim gibi. :thumbup:

• 2022 yi neden ilk sıraya yazdığınla ilgili ekleme yapmak istiyorum hocam😀

Mayıs ayı olmasına rağmen 2022 kışı daha bitmedi😂

• 2004 ü tek geçerim yeri başkadır bende..

• VortexX den beklenen cevap geldi. :hfyeni (29): /scatisma2::341