İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Metro açıldı neyseki evden çıksam gitsem fazla sürmez kar tanesi görürüm artık :hfyeni (18):

Benim üniversitede Hadımköy'de artık oraya Shuttle ile gidip seyirlik kar zevkini çıkarırım /scatisma2::341

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Gece yarısı güncellememiz an itibariyle başladı daha da güçlenmesi dileğiyle 🙏

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• Berkay34 hocam gfs 204h akşama göre İstanbul açısından yağış olarak daha iyi gözüküyor sizce bu sıcaklık kıyılar için sıkıntı yaratır mı

Daha geniş çaplı -12 görürsek iyi olacak ama bu görüntüde de şartlar ideal gözüküyor.

Kar değerinin şehrin tamamında olmasını istiyorsak 0m rakımda da, bunun için en kötü olarak -12 girmesi gerekli.

-12'nin üstünde sıcaklık sıkıntıları ve kar yağışının kalitesi tutması vs değişiklik göstermektedir..

gfs-1-216.png?18

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Çok güzel gidiyor ama yağışları düzeltmemiz lazım :) :thumbup:

(1881-193∞)

• Benim şahsi fikrimce her hattıyla her şeyiyle şuan lehimize gidiyor güncelleme. İnşaAllah bu döngüyü Şubat ayıyla beraber kırıyoruz. Yağışlarda düzeldi mi, 3-6 Şubat arasıda soğuklar düzeldi mi bi de yanına ketçap mayonez ekledik mi bu iş tamamdır :hfyeni (29):

• Bir kaç hafta önce burası %3 kar ihtimallerinden,kuraklıktan،pis havadan,umutsuzluktan boğuluyordu şimdi ki enerjiye bak :hfyeni (29): katlanarak artsın İnşaAllah .

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Ayın 1'iydi hocam sonra 4'ü şimdi de 5'i oldu umarım gitgide ertelenmez =O

(1881-193∞)