Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs de önümüzdeki sistemde Rize ve Artvin tarafını kurtarma şansımız hala var. Ortalama -6 ya yaklaştı ve senaryolar gayet güzel. Çok ufak değişimler bize yarayabilir

• Biz rize ve artvin olarak köşeden kıyıdan kurtulabiliriz en azından -6 girer 200km lik bir batılama işimize gelir ve müthiş olur bu sıcağın üstüne

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Biz rize ve artvin olarak köşeden kıyıdan kurtulabiliriz en azından -6 girer 200km lik bir batılama işimize gelir ve müthiş olur bu sıcağın üstüne

güzel denemeler yapan senaryolar var geçen sene istanbula olduğu gibi bizde son anda devi alırsak 90a gol olur

• Hala ikinci İspanya olduk, kuruduk, bittik tarzı yorumlar yapılıyor. Burası Karadeniz, diğer yerlerin 1 ayda aldığı yağışı biz 1 sistemde alıyoruz. Lütfen yapmayın, etmeyin. Şu an bölgemiz kuraklık çekmiyor aksine bu yıl ortalamalar üstü yağış aldı. Sistem kaçırdık diye isyan ediyorsunuz ama abartmaya gerek yok. Daha kış yeni başlıyor...

• Hala ikinci İspanya olduk, kuruduk, bittik tarzı yorumlar yapılıyor. Burası Karadeniz, diğer yerlerin 1 ayda aldığı yağışı biz 1 sistemde alıyoruz. Lütfen yapmayın, etmeyin. Şu an bölgemiz kuraklık çekmiyor aksine bu yıl ortalamalar üstü yağış aldı. Sistem kaçırdık diye isyan ediyorsunuz ama abartmaya gerek yok. Daha kış yeni başlıyor...

Son ayların ülke geneli için kötü olduğu görüşünü deseler eyvallah ama daha yeni başlıyoruz kışa bir bekleyin bitsin öyle çok kötüydü diyin. Gerçi farketmiyor geçen sene o kadar sistem almamıza rağmen bunlar mini sistem bi -12 girmedi diyen arkadaş şimdi istisnasız her gün öldük bittik yazıyor kendisine selamlarımı yolluyorum bu mesaj üzerinden böyle devam etsin o mesajlarının hepsini dökeyim buraya

• Ben böyle bir şey görmedim kıyı kesiminde kırağı çok ama çok nadir olurdu şimdi gölgedeki her yer sabah kırağı öğlen güneş :/

• Bölgemizde deniz suyu sıcaklıkları ideal kıvama gelmeye başladı, toprak sıcaklıkları da güzel durumda.

Toprak Sıcaklıkları

Samsun, İlkadım, İLKADIM 2,0'C
    Samsun, Bafra, BAFRA 0,3'C
    Ordu, Altınordu, ORDU 0,6'C
    Ordu, Ünye, ÜNYE -1,5'C
    Giresun, Merkez, GİRESUN 1,8'C
    Trabzon, Ortahisar, TRABZON BÖLGE 2,2'C
    Trabzon, Akçaabat, AKÇAABAT 3,1'C
    Rize, Merkez, RİZE -0,7'C
    Artvin, Hopa, HOPA 1,8'C

• Öğlen ecmwf ve ukmo'yu çok beğendim. Gfs ana çalıştırma olmasada gefs,i beğendim.

Ama özellikle ukmo'yu beğendim çünkü sistemi yarım rex ile uzatmış.

Ecmwf ise soğuk bakımından gelişime müsait. Ortalama -5.

Ecmwf öğle sinoptiğinde sevindiğim şey güçlü 1025 bağı. İnşallah bundan sonraki bütün çıktılarında bunu vermeye devam eder.

Ukmo sinoptiğinde ise, rex yaptığında sochi çalışıyor, onu sevdim.

• Peki hocam en iyi ihtimalde kar kaç rakıma kadar örtü yapar

• arkadaşlar ben bölgeyi tanıyorum ülkeyide taniyorum ispanya gibi olmadığınida biliyorum tabiki , çıktılara itafen öyle bir benzetme yaptim ispanya hep sıcak tarafta kalır ya ondan , isyanım modellere yani kerem kışı bitirenlerden değilim