Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • tecrübelerim eğer beni yanıltmazsa kış bu yıl erken gelecek gibi arkadaşlar.belki nerden çıkarttın şimdi bunu diyenler olacaktır elbet öncü kuruluşların sonbahar tahminini bir görelim.buyıl kasım ayında sahillere bile kar yağarsa hiç şaşırmayın derim çünki bu yılki sezonda bu potansiyal var 😊😊

• tecrübelerim eğer beni yanıltmazsa kış bu yıl erken gelecek gibi arkadaşlar.belki nerden çıkarttın şimdi bunu diyenler olacaktır elbet öncü kuruluşların sonbahar tahminini bir görelim.buyıl kasım ayında sahillere bile kar yağarsa hiç şaşırmayın derim çünki bu yılki sezonda bu potansiyal var 😊😊

Hocam bizim buralarda Taflan çok fazla herkes kış çok olacak diyor önceki seneler bu kadar yokmuş

Hedef Hava Harp Okulu

• Hocam bizim buralarda Taflan çok fazla herkes kış çok olacak diyor önceki seneler bu kadar yokmuş

evet kışın bu sene sert geçme olasılığı çok yüksek özelliklede yağışlı gün sayısının geçtiğimiz kışa göre daha yüksek olma ihtimali var. ilerde bunu daha detaylı bir şekilde değerlendiririz zaten.

• evet kışın bu sene sert geçme olasılığı çok yüksek özelliklede yağışlı gün sayısının geçtiğimiz kışa göre daha yüksek olma ihtimali var. ilerde bunu daha detaylı bir şekilde değerlendiririz zaten.

Sahil olarak şöyle güzel bir sistemi özledim bu sene görebilsek çok güzel olur valla

Hedef Hava Harp Okulu

• evet kışın bu sene sert geçme olasılığı çok yüksek özelliklede yağışlı gün sayısının geçtiğimiz kışa göre daha yüksek olma ihtimali var. ilerde bunu daha detaylı bir şekilde değerlendiririz zaten.

Az yağışlı soğuk kış yerine, ılık ve bol yağışlı kış herkesin tercihidir diye düşünüyorum. Eğer istediğimiz soğukları yakalarsak güzel görüntüler ortaya çıkabilir...

• Az yağışlı soğuk kış yerine, ılık ve bol yağışlı kış herkesin tercihidir diye düşünüyorum. Eğer istediğimiz soğukları yakalarsak güzel görüntüler ortaya çıkabilir...

kerem hocam temmuz ayını bu gidişle bölgemiz mevsim normallerinde kapatacağa benziyor hatta ağustos ayında bile bölgemizde yağışlı günsayısı fazla olacak gibi duruyor özelliklede çürüklük ayı denilen zamanlarda.fındığı kurut kurutabilirsen😊😊

Ooo, abimden cesur bir hamle gelmiş, maşallah akıyor :)

Ben Ağustos 24 olmadan ön tahmin yapamam şu an, Ağustos-kış korelasyonuna ciddi anlamda inanırım.

• Ooo, abimden cesur bir hamle gelmiş, maşallah akıyor :)

Ben Ağustos 24 olmadan ön tahmin yapamam şu an, Ağustos-kış korelasyonuna ciddi anlamda inanırım.

Tayfun abi 2024 kışından önce gelmem zor diyordun. Acaba bu kış bizlerle mi olacaksın yoksa hala emekli bir şekilde mi takip edeceksin? :hfyeni (18):

• Sabahtan yağmur sesine uyanmayı özlemişim deniz de doldurmaya devam ediyor devamı olacak gibi yağışların.

17-18 Temmuz sistemciği de hayırlı olsun görünen o ki önümüzdeki hafta sonuna kadar sıcaklıklar ortalamanın üstüne çıkamayacak. 25 Temmuz'dan sonrası ise hem sıcak hava hem yağış karmaşık bir dönem bizi bekliyor.

• yok be tayfun ahanda buraya yazıyom bak benseni bilirim sen pek bizi kenardan takip edemezsin illaki bir zehirli ok atarsın ortaya 😊

Tayfunla biz kanadaya yerleşiyoruz onun için size pek faydamız olmaz saat farkı falan derken pek buluşamayız😲