Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam , 250-300 rakımlı köyde bacanak bahçesinde kara fındıklar yanmış ama ocak ocak yanmış , tüm bahçede değil

Bizim bölgede kara fındık pek yok. Ama burda da panaz da yanık var. Ayrıca kendi bahçemde nasıl olduysa tek tük fazla açan yağlılar da daha fazla hasar almış gibi ama yanmışta diyemem kızarmış ama içi yeşil. Yanmamış olabilir. Burda hasar varsa ancak ısınma ile belli eder. Fakat en azından benim rakımım şu görüntüde, yanmamış bile olsa, 20 Nisan'a kadar yanabilir.

Biz ne dersek diyelim, sonuçta herşey rabbimin takdirinde. Hep dediğimiz gibi, kûn fe yekün.

Yanmış gözüken tomurcuk düştükten sonra aynı yerden çift çift fındık doğduğuna çok şahit oldum. Burda en önemli kriter, bahçenin besili olması.

• Ben bahçeye vitamin gübresi atmıştım inşallah faydası olur. Geçen sene de millet fındık yandı diye ayaklandı ancak hasat zamanı güzel fındık çıktı Allah'ın işine karışılmaz

• Bill Gates küresel ısınmayı engellemek için stratosfere milyonlarca ton tebeşir tozunu balonlarla boşaltıp güneş ışınlarının dünyaya ulaşmasını engelleyecekmiş ve küresel soğumanın gerçekleşmesini sağlayacakmış. Denemeler İsviçre 'nin Luzern kentinde başlamış. Eğer işe yararsa işlemi gerçekleştirecekler.buradaki en büyük risk ise güneş ışınlarını engelleyecek bir bulutun stratosferi kaplaması ve bizi güneşten mahrum bırakması. Bu da kıtlığa ve dünyada daha farklı boyutta felaketlere yol açabilir. 2023 Kışının bu seneden daha soğuk geçeceği öngörülüyor çünkü denemeler stratosferde başlamış sanırım

• Bill Gates küresel ısınmayı engellemek için stratosfere milyonlarca ton tebeşir tozunu balonlarla boşaltıp güneş ışınlarının dünyaya ulaşmasını engelleyecekmiş ve küresel soğumanın gerçekleşmesini sağlayacakmış. Denemeler İsviçre 'nin Luzern kentinde başlamış. Eğer işe yararsa işlemi gerçekleştirecekler.buradaki en büyük risk ise güneş ışınlarını engelleyecek bir bulutun stratosferi kaplaması ve bizi güneşten mahrum bırakması. Bu da kıtlığa ve dünyada daha farklı boyutta felaketlere yol açabilir. 2023 Kışının bu seneden daha soğuk geçeceği öngörülüyor çünkü denemeler stratosferde başlamış sanırım

Osman abi patlayacak herhangi bir devasa volkandan yayılan SO2 oranına bağlı olarak etki daha da fazla olabilir... Hakkımızda hayırlısı olsun...

bu resmen deccalliktir başkada birsey demiyorum firavunun kulelere çikip Allaha ok firlatmasina benzetiyorum bu durumu ki zaten hadis kaynaklarindada bu tarz deccallerin gokten yagmur yagdiracagi soylenir....

• bu resmen deccalliktir başkada birsey demiyorum firavunun kulelere çikip Allaha ok firlatmasina benzetiyorum bu durumu ki zaten hadis kaynaklarindada bu tarz deccallerin gokten yagmur yagdiracagi soylenir....

Tugay abi aslında bizler için olumlu bir şey bu. Ancak taşıdığı riskler çok ciddi. Eğer başarılı bir şekilde olursa küresel ısınmanın önüne geçilmiş olunacak. Eğer başarısız olunursa yani yayılan toz tüm stratosferi kaplayıp güneş ışınlarının geçeceği yer bırakmazsa dünya gereğinden fazla soğumaya başlayacak böylelikle mini buzul çağına giriş yapmış olacağız. Dediğim gibi olumlu bir şey ancak çok ciddi risk barındırıyor.

bill gates in amaci kuresel isinmayi onlemek degil boyle bir algi yaratarak insanlara bu pozu vermek biz basardik gibisinden kendileride biliyor belkide mevsimlerin soguk olacagini 2030 a kadar degistirilebilir iklim projesini ayakta tutabilmek icin bazi sözde calismalar yapiyor ama Allah c.c son sozu soyleyecegini hep unutuyor.

• Tugay abi aslında bizler için olumlu bir şey bu. Ancak taşıdığı riskler çok ciddi. Eğer başarılı bir şekilde olursa küresel ısınmanın önüne geçilmiş olunacak. Eğer başarısız olunursa yani yayılan toz tüm stratosferi kaplayıp güneş ışınlarının geçeceği yer bırakmazsa dünya gereğinden fazla soğumaya başlayacak böylelikle mini buzul çağına giriş yapmış olacağız. Dediğim gibi olumlu bir şey ancak çok ciddi risk barındırıyor.

kardesim küresel isinmaya inaniyormusun sen ? dunya hic isinmamismi gecmis tarihlerde ? biz sadece bunu 100 senelik bilgilerle biliyoruz otesine daha gidilemediki.

• kardesim küresel isinmaya inaniyormusun sen ? dunya hic isinmamismi gecmis tarihlerde ? biz sadece bunu 100 senelik bilgilerle biliyoruz otesine daha gidilemediki.

Dünya yaklaşık olarak 4.5 milyar yaşında. Ömrü boyunca bir çok felaket ve o felaketler ardından tekrardan bir hayata tutunum sergilemiştir. Küresel ısınma sadece dünya üzerinde bulunan bir canlı olan insanın doğaya zarar vermesi üzerine oluşan sera gazları nedeniyle güneş ışınlarının dünya yüzeyine ulaşıp geri çıkamamasıdır. Bu nedenle dünya ısınır ve biz buna küresel ısınma deriz. Küresel ısınma nedeniyle beklenmeyen yerlerde beklenmedik hadiseler oluşmaya başladı. Ani ve aşırı yağış dolayısıyla oluşan sel felaketi. Buz kütleleri erimesi nedeniyle olan deniz suyu seviyesinin yükselmesi. Kutuplarda yaşayan hayvanların yaşam alanlarının azalaması ve onlarının ölümüne neden olmamız. Yani evet küresel ısınmaya inanıyorum zaten inanılmayacak bir mevzu değil. Bilimsel olarak kesin bir şekilde açıklaması bulunan ve bilim insanlarının hemfikir olduğu bir konu.

• İnsanlara felaket senaryoları olarak gösterilen bu abartıları dünya 4.5 milyar yılda fazlası ile yaşamıştır.Buzullar da erimiştir,mevsimler de değişmiştir.Bazen dünya ısınmış bazen de soğumuştur.510.100.000 km2 dünyada insanların aktif kullandığı alanı bir araştırsanlar bakalım ne çıkacak.Dünya tüm insanlığa fazlası ile yeter.Yok ozon muş yok metan gazı imiş benim gözümde koca bir safsatadır.Tanrıcılık oynmaktan başka yaptıkları bir iş yok ve bunu ticari tanrıcılığa çevirdiler artık.Hem para kazanıyorlar,hem tanrıcılık oynuyorlar...

• Dünya yaklaşık olarak 4.5 milyar yaşında. Ömrü boyunca bir çok felaket ve o felaketler ardından tekrardan bir hayata tutunum sergilemiştir. Küresel ısınma sadece dünya üzerinde bulunan bir canlı olan insanın doğaya zarar vermesi üzerine oluşan sera gazları nedeniyle güneş ışınlarının dünya yüzeyine ulaşıp geri çıkamamasıdır. Bu nedenle dünya ısınır ve biz buna küresel ısınma deriz. Küresel ısınma nedeniyle beklenmeyen yerlerde beklenmedik hadiseler oluşmaya başladı. Ani ve aşırı yağış dolayısıyla oluşan sel felaketi. Buz kütleleri erimesi nedeniyle olan deniz suyu seviyesinin yükselmesi. Kutuplarda yaşayan hayvanların yaşam alanlarının azalaması ve onlarının ölümüne neden olmamız. Yani evet küresel ısınmaya inanıyorum zaten inanılmayacak bir mevzu değil. Bilimsel olarak kesin bir şekilde açıklaması bulunan ve bilim insanlarının hemfikir olduğu bir konu.

hemfikir olmayanlarda var...

• İnsanlara felaket senaryoları olarak gösterilen bu abartıları dünya 4.5 milyar yılda fazlası ile yaşamıştır.Buzullar da erimiştir,mevsimler de değişmiştir.Bazen dünya ısınmış bazen de soğumuştur.510.100.000 km2 dünyada insanların aktif kullandığı alanı bir araştırsanlar bakalım ne çıkacak.Dünya tüm insanlığa fazlası ile yeter.Yok ozon muş yok metan gazı imiş benim gözümde koca bir safsatadır.Tanrıcılık oynmaktan başka yaptıkları bir iş yok ve bunu ticari tanrıcılığa çevirdiler artık.Hem para kazanıyorlar,hem tanrıcılık oynuyorlar...

bende bunu demek istiyorum iste birseylere siginarak tanricilik oynuyorlar dunyanin belli donemlerde isinmasi yada sogumasi cok normal birsey biz gormedik o yuzden boyle konusuyoruz sadece 100 seneyi baz alarak kuresel isinmanin oldugunu soyluyorlar ondan oncesine dair cok net bir bilgi yok evet olabilir yogunlasan sanayiden dolayi belki atmosferdede illaki bir capta degisim olmustu ama bunlar kuresel isinmayi sanki boyle insanlari korkutmak bu projelerle insanlara bazi kotu yollara sevk etmek istiyorlar.

Atmosferle bu kadar oynamaya gerek yok bu biraz fazla abartılı olmuş