Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • her türlü batıya yarıcak bu sistem şuan doğulu gelip bizimde kıyılar olarak kar gösteren bir model görmedim ama iç kesimlerimiz şov yapacak

Bence önemli olan batıya ne kadar ve ne şekilde yarayacağı.Çünkü devamını şekillendirecek olgu orada yatıyor.Benim bakış açım o yönde:)

• Bence önemli olan batıya ne kadar ve ne şekilde yarayacağı.Çünkü devamını şekillendirecek olgu orada yatıyor.Benim bakış açım o yönde:)

batıya sağlam yagması mı işimize gelir yoksa tam tersi mi

• 7-12 şubat sistemi diyorum ben 7-9 değil :) beni bilirsiniz daima boş yada dolu iddialı konuşurum :D 9 ocak (uyduruk sistemcik) te 10 gün önceden bildim bunuda o kervana katılmasını ama uyduruk olmamasını dilerim cold efso hocam 5 için istanbul civarı ateşi yaktı bende bizim için umuyorum

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Samsun için olabilecek En İyi senaryo 300 rakım üstü örtü 100 rakım üstü havada kar gibi

Henüz çok erken bu yorum için. 48 h girmeden ne yorum yaparsak yapalım patlarız. Geçen sene sınırda kalan sistemler bunun en iyi örneği 2 gün kalmıştı sisteme 300 km doğulatmıştı ecm

• Geçen yıl mart ayında da çok olumsuz konuşan vardı. Samsun şov yaptı. Atakum hariç 😀 daha son düzlüğe girilmedi. Çok erken sevinip çok erken üzülüyoruz.

• Sistem marmaraya hayırlı olsun bizde 800 rakıma çıkarız ;( bütün modeller sistemi marmaraya verirken nasıl doğu karadeniz sistemi diyebiliyorsunuz sizi şiddetle kınıyorum

• Sistem marmaraya hayırlı olsun bizde 800 rakıma çıkarız ;( bütün modeller sistemi marmaraya verirken nasıl doğu karadeniz sistemi diyebiliyorsunuz sizi şiddetle kınıyorum

Bende 168 saatten daha uzak vadede modelin verdiğine inandığınız, ve dahi o modeller daha dün bu sistemi daha doğulu verdiği zaman inanmayıp batılı verdiğinde inandığınız için kınıyorum desem inanma, çünkü kınamak çok talihsiz bir durum :)

Birde şunu söylemeden geçemeyeceğim değerli kardeşim, mgm haftalık tahminde bile sahile kky koymuşken 800 rakımdan aşağının kurtarmayacağını düşünebilecek kadar karamsar bir insan nasıl olur

• Bende 168 saatten daha uzak vadede modelin verdiğine inandığınız, ve dahi o modeller daha dün bu sistemi daha doğulu verdiği zaman inanmayıp batılı verdiğinde inandığınız için kınıyorum desem inanma, çünkü kınamak çok talihsiz bir durum :)

Hayır istanbula sistem gitti geçen seneki gibi biz yine sınırda kalıcaz herkez size hocam diyor tahmin yapında dinleyelim o halde umutlanalım kınamama devam ediyorum iyi günler

• Bu kış modeller çok kazık attı, o yüzden hemen karalara bağlamaya da gerek yok 6 ocak sistemini bile çok ufak farklarla kaybettik diye biliyorum belki yanlışımdır ben de üzülüyorum ama değişecek bence hisso yani 1/kahkahas23s1 1/kahkahas23s1

• Hayır istanbula sistem gitti geçen seneki gibi biz yine sınırda kalıcaz herkez size hocam diyor tahmin yapında dinleyelim o halde umutlanalım kınamama devam ediyorum iyi günler

Sistemin bu saatten İstanbul'a gittiğini gören/bilen adamın pek yoruma ihtiyacı yoktur diye düşünüyorum. Maşallah derya deniz bir insansın. Metresine kadar verdin.

• bilmeyenler bi zahmet yorum yapmasın bu sistem sahilden 100.mt üstüne rahat örtü yapar 800 - 900 rakımlar zaten çoşar daha geçen akşam 800 rakımda güzel kar yağmıştı hemde vasat soğukla buna bizzat şahit olduk hatta resim bile attık.büyük balık geride 😊