Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu modeller kafayı yemiş ne Avrupası Balkan verse anlicamda Avrupa nedir gitsin ama onda sıkıntı yok şu endeksle böyle senaryo nasıl buluyorsunuz nasıl kafanız eriyor onu anlamadım yapay zekanız bile bozuk çıktı veriyor arkadaş :D

• Modellere daha bakılmaz ya endeksle alakasız çıktı heleki Grönland blokajına giderse bence ülkemiz ortadır favorim Grönland blokajı niye bilmiyorum ama sevdiğim blokaj türlerinden İskandinavya blokajinda parazit çıkıyor deli olurum ondan sevmem

• Nisan ilk haftası fena duruyor

Bu iş emekliyi de rahat bırakmıyor. Nerden bulaştım yahu. Gördüğünü söylemeden edemiyor insan.

Hocam, 27 Mart'ta kuzeyden kayıp gidecek diye beklediğimiz güçlü salınım her güncellemede biraz daha batılıyor. Bir sürpriz yapabilir doğu Karadeniz e demedi demeyin. Hadi ondan yırttık, söylediğiniz gibi Nisan başında neredeyse kaçarı yok.

İş aldık başımıza bu sene :)

• Bu iş emekliyi de rahat bırakmıyor. Nerden bulaştım yahu. Gördüğünü söylemeden edemiyor insan.

Hocam, 27 Mart'ta kuzeyden kayıp gidecek diye beklediğimiz güçlü salınım her güncellemede biraz daha batılıyor. Bir sürpriz yapabilir doğu Karadeniz e demedi demeyin. Hadi ondan yırttık, söylediğiniz gibi Nisan başında neredeyse kaçarı yok.

İş aldık başımıza bu sene :)

abi her şey mevsiminde güzel benim yaz sezonu ne zaman gelecek yazın +30 beklicem burda

• Son ısınma stratosferi parçalayacak gibi duruyor. Spv yeniden bölünüyor. Zonal rüzgarlar doğuya dönüyor. Stratosferik yüksek Kanada tarafında, alçak ise Avrasya bölgesinde. Ve alçağın kuzey akımı, ülkemizi işaret ediyor.

Yeni slogan, Nisan başı karakolda biter.

Tarihin en ekstrem martından sonra, en ekstrem Nisan ı da bu sene yaşanabilir.

Çin, tahıl stokluyor. Boşuna değil arkadaşlar. Burda bazı arkadaşlar, çocukça kıskançlıklarla ismimizi balon hoca takarken, küresel ısınmanın etkileri, ekstrem sonuçlar doğuruyor. Dünya yavaş yavaş gıda krizine doğru gidiyor.

Çin bu yüzden tahıl stokluyor.

İnşallah erken uyanırız uykudan. Bu yıl ülkemizde de bahar aylarında ekstrem soğuklar yüzünden gıda ve tarım krizi yaşanabilir.

• DoquKaradeniz28 Bizi eleştirirken bizi önce tanımaları lazım.Hep dediğim gibi balkona 5cm kar için kimseye eyvallah diyemem.Zira bazen Benim bildiklerim gece beni uyutmuyor,uykularımı kaçırıyor tayfun hocam herkes bilsinhayat sadede 5 cm kar tahmin etmek,yada meteoroloji değildir biz bu saçları jöle ile dökmedik.Varsa bildikleri öğrenelim gerisi hava gazı:D

• 27 Mart sistemi Tayfun hocamın dediği gibi biraz daha batılarsa Bölgemizi etkileyebilir. Bu ihtimal hala mevcut. Nisan başı ise tehlikeli görünüyor keza kutup tüm gücüyle üstümüze çökebilir. Ay sonu önce Avrupa sonra biz gibi görünüyor ancak ben diyorum ki önce Balkanlar sonra biz. Kuzeyde bu soğuklar varken ve bölünme ısınma varken şuan için bahar moduna geçmem imkansız. Mini buzul çağı teorilerinde kış kasımda başlar ve nisan da biter ayrıca temmuzda bile 1000m de kar erimeyecek teorileri vardı. Biz buna yavaş yavaş gidiyoruz. Tarımsal kıtlık artık bu seneden sonra olası ha kuraklıktan değil dondan dolayı olası

• 27 Mart sistemi Tayfun hocamın dediği gibi biraz daha batılarsa Bölgemizi etkileyebilir. Bu ihtimal hala mevcut. Nisan başı ise tehlikeli görünüyor keza kutup tüm gücüyle üstümüze çökebilir. Ay sonu önce Avrupa sonra biz gibi görünüyor ancak ben diyorum ki önce Balkanlar sonra biz. Kuzeyde bu soğuklar varken ve bölünme ısınma varken şuan için bahar moduna geçmem imkansız. Mini buzul çağı teorilerinde kış kasımda başlar ve nisan da biter ayrıca temmuzda bile 1000m de kar erimeyecek teorileri vardı. Biz buna yavaş yavaş gidiyoruz. Tarımsal kıtlık artık bu seneden sonra olası ha kuraklıktan değil dondan dolayı olası

Vay arkadaş şu işe bak