Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben biraz belki foruma ara veririm derken yani çok aktiflik yok artık bende fazla aktif olmayacagim daha ogrencegim çok şey var oraj konusunda bütün hocalarım hazır olsun çok soru soracağım onlara Kerem sende hazır ol :D :D :D :hfyeni (18):

• Ya bugün Rize'de 150 rakımda kky gördüm bi o yetti bana kış bitmiş baharda kky görüyorum bu arada kış bitmismiydi ya :hfyeni (18): :hfyeni (29):

• Yeni konumuz hayırlı olsun .ayrıca kim ne derse desin 2022 Mart ayı tarihe geçmistir nereye nekadar kar yağdığı önemli değil ben buyasima kadar böyle ekstrem hava olayları yaşanan bir Mart ayı hatırlamıyorum. Doğu Karadeniz sahil şeridi tatminsel kar yağışları almadı fakat bunun gibi uzun süreli ve soğuk bir Mart ayida olmadı bu durumu genel olarak düşünmek lazım tüm Türkiye olarak süper bir Mart ayı geçirdik ...ben inanıyorum ki hava olaylarındaki değişimlerden var sayarsak uzun süreli soğuk tarafta kalmayı veya uzun süreli sıcak tarafta kalmayı yada belkide ileride çok soğuk ve set bir Kasım ayı geçirecegimiz yıllar kaçınılmazdır yani artık doğanın ve hava koşullarının dengesi kalmadı ...şimdiden 2022-2023 kış sezonunu sabırsızlıkla bekliyorum çünkü farklı bir hava olaylarıyla karşılaşmak içten bile değil 🙂

• Herkes balkon önündeki karla uğraşırken balon emekli hoca yine uzaklarla uğraştı, biz, Mart ayına göre ekstrem bir dönem yaşadığımız dönemde, kuzey ve güney kutbundan sıcaklık rekorları geldi. Az buzda değil ha, mevsim normallerinin 40 derece üstü filan yani.

Balon olmayan hocaların da elbette dikkatini çekmiştir bu durum :hfyeni (18):

• Herkes balkon önündeki karla uğraşırken balon emekli hoca yine uzaklarla uğraştı, biz, Mart ayına göre ekstrem bir dönem yaşadığımız dönemde, kuzey ve güney kutbundan sıcaklık rekorları geldi. Az buzda değil ha, mevsim normallerinin 40 derece üstü filan yani.

Balon olmayan hocaların da elbette dikkatini çekmiştir bu durum :hfyeni (18):

Hocam hemen Kutuba kendisinin Afrika olmadığını ve Kutup olduğunu hatırlatalım :hfyeni (18): :hfyeni (18):