Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • demekki arkadaşlar vallahi dogada oyle canlilar varki kiş tahminini meteorijiliden daha iyi yapiyor daha cok mucizevi sirlar var bu kainatta meteoroloji dedigimiz dal ile ilgili oyle bilgiler varki sadece Allah c.c ilmini biliyor bir kismini insanlara bir kismini bitkilere ve hayvanlara vermis o yuzden hayvanlar ve bitkiler hic telaş yapmiyorlar yada belirti olarak bir işaret vermiyorlar telas yapanlar ise insanlar aslinda gecmise baktigimiz zamanda insanlar bazi olaylara durumlara gore kiş tahmini mutlaka yapmislardir cunki neneme soruyorum surekli 84 yasinda bana anlatinca bu ovdugumuz sistemler kucuk sistemden baska degil ben kuresel isinmaya pek inananlardan değilim.ama inkarda edemem.

• Bir not düşelim. 5 Nisan da iki modelde çok cılız bir sistem öngörüyor ama, diyagramları hala -5 te kümelenme halinde. Tehlike geçmiş değil. 500 rakım üzerinde hala tedirginliğim devam ediyor.

• Ben bir şey soracağım abilerim bu doğa mesajı veriyor diyosunuz ya mesela bu bitkiler kaç ay önceden sibirya sistemi geleceğini nasıl anlıyor ben çok şaşırıyorum buna yani nasıl anlayabilirler ki ?

Hedef Hava Harp Okulu

• Ben bir şey soracağım abilerim bu doğa mesajı veriyor diyosunuz ya mesela bu bitkiler kaç ay önceden sibirya sistemi geleceğini nasıl anlıyor ben çok şaşırıyorum buna yani nasıl anlayabilirler ki ?

deneme yanılma ile atalarımız bunu bitkiler üzerinde görmüş yıllarca, bizede böyle yansımış

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Bir not düşelim. 5 Nisan da iki modelde çok cılız bir sistem öngörüyor ama, diyagramları hala -5 te kümelenme halinde. Tehlike geçmiş değil. 500 rakım üzerinde hala tedirginliğim devam ediyor.

Hocam , geçen yıl zaten yanık fındık hadiseleri yaşadık patoza verdikten sonra ,inşallah bu don hadisesini yaşamayız bu sene

Pek bilmem ama mantıken Okan hocamın dediği gibi. Mesela X mantarı çok olup o kış sert geçerse ve bu olay olduğunda hep böyle olursa insanlar bunun böyle olacağına kanaat getirmiş olabilir. Ellerinde bilimsel bir veri olmadığı için böyle şeyler yapıp kendilerince önceden hazırlık yapıyorlar. Dediğim gibi pek bilgim yok ama mantıken böyle olmalı. :)

sana guzel bir ornek vereyim bilinmeyen səyler bilinen kurallar uzerinden anlatilir. senin vucudun bir butundur degilmi vucudunda dengesizlik oldumu tansiyonun firliyor yada birseyden asiri korktugun zaman bazen dudaklarinda uçuk çikiyor bunlarin hepsi belirtidir dogada bir butundur ve icinde iklim barindirir ve iklimden faydalanan canlilar susuz yada gunessiz kalinca elbette sinyal verir yada belirti. (Dediklerime katilmak zorunda degilsiniz saygi duyarim)

• Veri analizleri ve uzun vade tahminlerimizde %80 başarı yakaladığımızı ve başarılı tahminler yaptığımızı düşünerekten çok mutluyum. Beklenti içinde olan arkadaşları önce yüce Allah'ın takdiri ve izniyle sonra da bize verdiği akli selimle hayal kırıklığına uğratmadığımız için çok mutluyum. Hocalarımızla beraber ve siz sevgili dostlarla beraber başarılı bir sezon geçirdiğimiz aşikar. Şimdi bu %80 lik başarı oranını yakalayamamış üst düzey teknolojideki modellere istinaden yakalamış olan bizlere varsın balon hoca desinler. Varsın gözlerinde gfs gibi olalım biz bu başarı düzeyi ile balon olup patlamaktan çok çok mutluyuz

• Şunu da eklemek istiyorum, bölge konusu olarak diğer bölgelere göre burayı veri analiz Yağmuruna tuttuk ve bütün bölgeler bizim bölgemize gıpta ile baktı. 7 den 70 e herkes bu bölge konusunda elini taşın altına soktu. Şampiyonlar ligi kıvamında katılım oldu. Seneye bu şekil devam arkadaşlar. Özellikle gençler öğrenmeye ve öğretmeye devam etsin. Bugünün küçüğü yarının balon hocasıdır ^^

• Şunu da eklemek istiyorum, bölge konusu olarak diğer bölgelere göre burayı veri analiz Yağmuruna tuttuk ve bütün bölgeler bizim bölgemize gıpta ile baktı. 7 den 70 e herkes bu bölge konusunda elini taşın altına soktu. Şampiyonlar ligi kıvamında katılım oldu. Seneye bu şekil devam arkadaşlar. Özellikle gençler öğrenmeye ve öğretmeye devam etsin. Bugünün küçüğü yarının balon hocasıdır ^^

Neredeyse İstanbul konusuyla yarıştık Osman abi. Sadece bir kışta 2 tane 1000 sayfa devirdik :hfyeni (29): Seneye yeni üyeler ve yeni öğrencilerle birlikte çok daha büyük bir ortam olacak inşallah :hfyeni (29):

• Neredeyse İstanbul konusuyla yarıştık Osman abi. Sadece bir kışta 2 tane 1000 sayfa devirdik :hfyeni (29): Seneye yeni üyeler ve yeni öğrencilerle birlikte çok daha büyük bir ortam olacak inşallah :hfyeni (29):

Kesinlikle. Seneye zaten balon hocalar artış gösterecek diye umuyorum ne kadar çok balon o kadar bilgi :D2

• Adanalı kardeşimiz hommate01 kardeşimizi de bölgemizde daha çok görmek isteriz. Ne kadar çok karışım o kadar çok bilgi demek. Büyük üstadım Arif Tarif hocamızı şimdiki nesil tanıyor mu bilmiyorum ama hava camiasının ilk hocasıdır kendisi ve eğer yaşıyorsa kulakları çınlasın çünkü bundan seneler önce hastalığı nedeni ile hava camiasına Veda etmişti ve sonrasında haber alamadık. Onun çok güzel bir sözü vardı bilgili bilgisiz herkes yazsın ki her cümleden bir ders çıkaralım karışım her zaman iyidir derdi. Cnn Türk hava durumu sayfasında az atışmamıştık kendisiyle ve atışarak öğrendik bugünlere geldik.

• Adanalı kardeşimiz hommate01 kardeşimizi de bölgemizde daha çok görmek isteriz. Ne kadar çok karışım o kadar çok bilgi demek. Büyük üstadım Arif Tarif hocamızı şimdiki nesil tanıyor mu bilmiyorum ama hava camiasının ilk hocasıdır kendisi ve eğer yaşıyorsa kulakları çınlasın çünkü bundan seneler önce hastalığı nedeni ile hava camiasına Veda etmişti ve sonrasında haber alamadık. Onun çok güzel bir sözü vardı bilgili bilgisiz herkes yazsın ki her cümleden bir ders çıkaralım karışım her zaman iyidir derdi. Cnn Türk hava durumu sayfasında az atışmamıştık kendisiyle ve atışarak öğrendik bugünlere geldik.

Abi beni unutma ben de Adanalıyım :hfyeni (18): :hfyeni (18): Şaka bir yana dediğin gibi Arif Tarif hocayı çoğu yerde gördüm, çok fazla seveni var. Keşke bir gün ortaya çıksa da onunla bir kez dahi olsa konuşabilme fırsatım olsa... :(3232