İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İzmir'i geçtim, ülkenin batısının Şubat ve Mart'ta hiç sistem almaması bana pek mantıklı ve olası gelmiyor. Rezil 2018 kışında dahi 1 Mart günü en azından İstanbul kar almıştı. O yüzden ben bu kış bitmeden en azından 1 sistem daha alabileceğimizi düşünüyorum. Fakat bu gelen sistem İzmir'e gelir mi, İzmir'e gelirse kuru soğuk mu yapar yoksa kar mı yağdırır o kadarını bilmek mümkün değil.

• Çatmaya yada sınır kavağa kadar iner mi yani kaç rakıma kadar iner yoksa sadece spile mi ? Acaba

Gönül ister ki Hasan pınarına kadar insin, Çukurcak, Çatma hattı örtü yapar büyük ihtimalle.

Eskiden kışın her yağış olduğunda, Lodos dahi olsa bu yerler hep kar yağışı alırdı, şimdi Tekke dağı zor beyazlıyor

• Maalesef modellerden gerekli sinyali göremedim Şubat sonu-Mart başı gibi son bir sistem beklentim mevcuttu ancak bugün itibariyle artık kış bitti diyebilirim ülkedeki tüm kış severlere geçmiş olsun gerçekten hayatımdaki en kötü kışlar arasına girdi 2024 kışı bunu küresel ısınmaya bağlıyorum çünkü kuzeyimizde kis boyunca adam akıllı soğuk çok nadir görüldü dünyamiz aşırı şekilde ısınıyor ve biz insanlık olarak hiçbirsey yapamıyoruz kendimiz bundan sonra sıcak rekorlarına, uzun süren yaza ve zaman zaman aşırı yağış ve öte yandan kuraklığa hazır olmaliyiz..

• Maalesef modellerden gerekli sinyali göremedim Şubat sonu-Mart başı gibi son bir sistem beklentim mevcuttu ancak bugün itibariyle artık kış bitti diyebilirim ülkedeki tüm kış severlere geçmiş olsun gerçekten hayatımdaki en kötü kışlar arasına girdi 2024 kışı bunu küresel ısınmaya bağlıyorum çünkü kuzeyimizde kis boyunca adam akıllı soğuk çok nadir görüldü dünyamiz aşırı şekilde ısınıyor ve biz insanlık olarak hiçbirsey yapamıyoruz kendimiz bundan sonra sıcak rekorlarına, uzun süren yaza ve zaman zaman aşırı yağış ve öte yandan kuraklığa hazır olmaliyiz..

Aman hocam kış bitti diyince mesajını siliyorlar gerçi sizin silemezler ama...

• Aman hocam kış bitti diyince mesajını siliyorlar gerçi sizin silemezler ama...

Veri olmadan kesin içerikli görüş paylaşmışsaniz silinmesi gayet doğal benim de mesajlarım siliniyor yeri gelince üstelik ben yönetici değilim farkındaysiniz siteminiz bana olmasın yani🙂

• Veri olmadan kesin içerikli görüş paylaşmışsaniz silinmesi gayet doğal benim de mesajlarım siliniyor yeri gelince üstelik ben yönetici değilim farkındaysiniz siteminiz bana olmasın yani🙂

Benim de verim vardı ama silindi ama siz veri vermeden yazmışsınız sitemim size değil :)

Bir çok ülke pek güzel kar aldı Arap çölleri bile. Gerçekten lanetlendik galiba...

• Ege bölgesi olarak Yaklaşık 10 günlük kurak döneme giriyoruz. 25 şubatta sonra tekrardan yağışlı periyoda girebiliriz. Şubat ayında dağlarımızda bile yeni kar yağışı gözükmüyor malesef.