İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar yarın uçağım var öğleden sonra, modellere bakmadım ama windy den gördüğüm kadarıyla daha çok akşama doğru yağış hattının vurması bekleniyor. Diyelim ki beklenenden erken vurdu öğlen geldi, uçuş iptal eder mi ne düşünüyorsunuz? Ola ki bi şekil uçak kalktı tam o ara fırtına geldi önerebileceğiniz sağlam şöyle sızdırmaz bez markası var mı :)

• Arkadaşlar yarın uçağım var öğleden sonra, modellere bakmadım ama windy den gördüğüm kadarıyla daha çok akşama doğru yağış hattının vurması bekleniyor. Diyelim ki beklenenden erken vurdu öğlen geldi, uçuş iptal eder mi ne düşünüyorsunuz? Ola ki bi şekil uçak kalktı tam o ara fırtına geldi önerebileceğiniz sağlam şöyle sızdırmaz bez markası var mı :)

Hocam havacılığa ilgili birisi olarak bu aslında kesin cevaplanacak bir soru değil bindiğiniz hava yolu ve uçtuğunuz mürettebata göre bile değişebilir ama tahminimi sorarsanız şu an evet kuvvetli yağmur bekleniyor fakat ekstrem bir yağmur da değil bu beklenen ondan uçuşun iptal olmayacağını ve sorunsuz gerçekleşeceğini düşünüyorum hayırlı yolculuklar

• Hocam havacılığa ilgili birisi olarak bu aslında kesin cevaplanacak bir soru değil bindiğiniz hava yolu ve uçtuğunuz mürettebata göre bile değişebilir ama tahminimi sorarsanız şu an evet kuvvetli yağmur bekleniyor fakat ekstrem bir yağmur da değil bu beklenen ondan uçuşun iptal olmayacağını ve sorunsuz gerçekleşeceğini düşünüyorum hayırlı yolculuklar

Çok teşekkür ediyorum hocam dilerim iptal olmaz ya da uzun süreli rötarlar yemeyiz. Geçen poyrazlı sistemde izmir İstanbul uçuşları rötar yemişti epey ama sanırım ist Havalimanı kaynaklı rötarlardı.

• Çok teşekkür ediyorum hocam dilerim iptal olmaz ya da uzun süreli rötarlar yemeyiz. Geçen poyrazlı sistemde izmir İstanbul uçuşları rötar yemişti epey ama sanırım ist Havalimanı kaynaklı rötarlardı.

Hocam merhaba sivil havacılıkta yağıştan çok rüzgar şiddeti önemli. İstanbul inişlerinden daha çok İzmir iniş ve kalkışları iptal ediyorlar. Umarım rötar yemeden sağ salim uçuşunuzu gerçekleştirirsiniz. Geçen aylarda 8 saat rötar yiyip bodruma iniş yapma durumunda kalmıştı uçağım.

• Arkadaşlar herkese merhaba,

Bu günki yağmurlar hakkında Gfs ile Ecmwf arasında epey fark var.

Hangisinin gerçekleşme ihtimali fazla sizce?

Ecm daha başarılı model yağış konusunda bunu soyleyebilirim, şu sıralar radarda goruldugu gibi fırtına hattı oluşumu var öğleden sonra akşama doğru yağışların etkisi altına girecegiz

• Ecm daha başarılı model yağış konusunda bunu soyleyebilirim, şu sıralar radarda goruldugu gibi fırtına hattı oluşumu var öğleden sonra akşama doğru yağışların etkisi altına girecegiz

Mert bey,

Gfs nin öngördüğü aşırı yağış çok olası değil o zaman. Doğru mudur?

• radarda hareketli görüntüde kütlelerin yönü ege denizi üzerinden çanakkale'ye doğru gidiyor gibi yanlış görmediysem. bizlere ulaşır mı??

• Rüzgar çok kuvvetli sistemin girdiği kütlelerin girdiği yerlerde fırtına ile yağış olur bazı yerlerde risk var akşama kadar.Aşırı kuvvetli rüzgar hamleleri.

• radarda hareketli görüntüde kütlelerin yönü ege denizi üzerinden çanakkale'ye doğru gidiyor gibi yanlış görmediysem. bizlere ulaşır mı??

Guneyden gücünü almaya başlayacak zaten yavaş yavaş doğuya hareket ediyor akşam saatlerinde İzmir il genelini etkileyecek