Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
    • Offizieller Beitrag

Deprem hepimizi vurdu kar bile konuşamadık. Anlaşılan yine bölgeyi DEK kurtardı diyebiliriz. GabelBerg10 muazzam resimler paylaşmışsın arşivin arttı desene..

• Deprem hepimizi vurdu kar bile konuşamadık. Anlaşılan yine bölgeyi DEK kurtardı diyebiliriz. GabelBerg10 muazzam resimler paylaşmışsın arşivin arttı desene..

Sistem boğazımızda kaldı sonrada akıldan çıktı.Buralar neysede bir şey olsa da soğuk doğuya yol almasa diye baktım hep.

Sisteme gelirsek arşivi kuvvetlendirdik.Susurluk yine totelde 30cm civarı kar almıştır ama gün içerisinde ki erimeler ama yağış ama sıcaklık tutmamasıyla mıdellerde ki öngörüyü ,beklenileni veremedi.Şehir merkeziyle şehrin doğu köyleri arasında ki fark çok çok büyük ki ben 10-15 kilometre farkla bu kadar büyük farklılar olduğunu hatırlamıyorum.Köylerde bir ila bir buçuk metre kar varken şuan şehir merkezinde hayatı olumsuz etkileyecek bir kar birikimi dahi yok.Yine de buna şükür bir hafta oldu geleli güneş yüzü görmedim düşen yağışta balı kaymağı oldu.

• Offizieller Beitrag

Sistem boğazımızda kaldı sonrada akıldan çıktı.Buralar neysede bir şey olsa da soğuk doğuya yol almasa diye baktım hep.

Sisteme gelirsek arşivi kuvvetlendirdik.Susurluk yine totelde 30cm civarı kar almıştır ama gün içerisinde ki erimeler ama yağış ama sıcaklık tutmamasıyla mıdellerde ki öngörüyü ,beklenileni veremedi.Şehir merkeziyle şehrin doğu köyleri arasında ki fark çok çok büyük ki ben 10-15 kilometre farkla bu kadar büyük farklılar olduğunu hatırlamıyorum.Köylerde bir ila bir buçuk metre kar varken şuan şehir merkezinde hayatı olumsuz etkileyecek bir kar birikimi dahi yok.Yine de buna şükür bir hafta oldu geleli güneş yüzü görmedim düşen yağışta balı kaymağı oldu.

850 hpa yetmedi biraz daha iyi olsaydı daha fazla kar alırdık güney marmara, bursa 3 gün kky düştü, ne zaman DEK başladı kar tuttu.. Açıkçası kar hevesim kaçtığı gibi özellikle deprem bölgesine soğuk gelsin istemiyorum, insanlarımız zor durumda zaten

• 850 hpa yetmedi biraz daha iyi olsaydı daha fazla kar alırdık güney marmara, bursa 3 gün kky düştü, ne zaman DEK başladı kar tuttu.. Açıkçası kar hevesim kaçtığı gibi özellikle deprem bölgesine soğuk gelsin istemiyorum, insanlarımız zor durumda zaten

Bu akşam biraz göz attım o tarafın soğuktan kaçışı pek yok gibi.Ay ortasında ki Kafkasa veya ull şekli alıp batıya kaysa ve batıda erise keşke.

• Offizieller Beitrag

Bu akşam biraz göz attım o tarafın soğuktan kaçışı pek yok gibi.Ay ortasında ki Kafkasa veya ull şekli alıp batıya kaysa ve batıda erise keşke.

bende bakıyorum, sistem istemiyoruz ya bütün modeller veriyor, batıya kayar mı bilmem ama sanki kafkasa gitme olasılığı daha yüksek olur. Bakalım ay ortası bir soğuk gelecek gibi üstelik bu sefer sibirya destekli dolayısıyla geceleri baya düşer sıcaklıklar, umarım gelmez veya bir şekilde hafif geçer gider

• Deprem nedeniyle havalardan uzak kaldık ama şöyle ufak bir baktım 21-23'ünde 1 sistem eğer güçlenirse kar yapacak potansiyeli olabilir ve sonrasında ayın son günleri/son haftasında 2. bir dalga daha yani totalde 2 sistem gelebilir. Bir yandan kuraklık halen devam ediyor malesef yeterli kadar kar alamadık baraj bölgelerine ve bunun neticesini önümüzdeki dönemde göreceğiz, bir yandanda soğuk sistem gelse deprem bölgesindeki vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkileme durumu vesair var 2 arada bir deredeyiz özetle.

• Deprem nedeniyle havalardan uzak kaldık ama şöyle ufak bir baktım 21-23'ünde 1 sistem eğer güçlenirse kar yapacak potansiyeli olabilir ve sonrasında ayın son günleri/son haftasında 2. bir dalga daha yani totalde 2 sistem gelebilir. Bir yandan kuraklık halen devam ediyor malesef yeterli kadar kar alamadık baraj bölgelerine ve bunun neticesini önümüzdeki dönemde göreceğiz, bir yandanda soğuk sistem gelse deprem bölgesindeki vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkileme durumu vesair var 2 arada bir deredeyiz özetle.

Tabiattan güçlü değiliz hocam. Ona ne yön verebiliriz ne de üzerinde hüküm sahibi olabiliriz. Tabiat bize göre değil biz tabiata göre şekil almak zorundayız. Tabiatı kirletirsek iklim krizide olur, tabiata göre düzgün barınma yerleri yapmazsak yıkımda olur. Asrın felaketi deprem değil insanoğlunun ta kendisidir. Yağmur kar da kovalamak zorundayız yapacak bir şey yok.

• Sevgili hocalarım burayı görüyorsa eğer bir sorum olacak.

18 Mart Cumartesi günü düğünüm var inşallah. Şimdiden ön görmek zor ama en azından tahmini olarak o hafta havalar nasıl olacak bir öngörü sunabilecek var mı?

Mümkünse tabi.

wildleo1907  Storm Chaser

• Sevgili hocalarım burayı görüyorsa eğer bir sorum olacak.

18 Mart Cumartesi günü düğünüm var inşallah. Şimdiden ön görmek zor ama en azından tahmini olarak o hafta havalar nasıl olacak bir öngörü sunabilecek var mı?

Mümkünse tabi.

wildleo1907  Storm Chaser

Eskilerin bir deyimi vardir Martta yağan kardan kocasindan sonra kalkan kadindan hayir gelmez miş ama gecen sene mart ayinda yagan kardan hayir gördük diyebiliriz onun için her an hersey olabilir hocalarım daha iyi bilir.

• Kocaeli de gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE/YUVACIK ORMAN SAHASI -12,2
    Kocaeli, Derince, DERİNCE/KARAGÖLLÜ KÖYÜ -8,5
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA -6,8
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE KAYAK MERKEZİ -6,7
    Kocaeli, Kartepe, KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVALİMANI -6,3
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/AKÇAOVA BELDESİ -5,9
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE -2,8
    Kocaeli, Derince, DERİNCE -2,8
    Kocaeli, Dilovası, DİLOVASI -2,2
    Kocaeli, Gebze, GEBZE -1,9
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK -1,6
    Kocaeli, Körfez, KÖRFEZ -1,3
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE -1,1
    Kocaeli, İzmit, İZMİT/AKMEŞE BELDESİ -0,8
    Kocaeli, İzmit, KOCAELİ 0,0
    Kocaeli, İzmit, İZMİT ORMAN SAHASI 0,4
    Kocaeli, Karamürsel, KARAMÜRSEL 0,4
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/KEFKEN ADASI BATI MENDİREK FENERİ 1,0
    Kocaeli, Çayırova, ÇAYIROVA 1,1
    Kocaeli, Darıca, DARICA 1,2
  • Kocaeli de gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE/YUVACIK ORMAN SAHASI -7,6
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE KAYAK MERKEZİ -6,6
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/AKÇAOVA BELDESİ -2,4
    Kocaeli, Derince, DERİNCE/KARAGÖLLÜ KÖYÜ -2,3
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA -2,0
    Kocaeli, Kartepe, KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVALİMANI -1,5
    Kocaeli, Dilovası, DİLOVASI -0,3
    Kocaeli, İzmit, İZMİT ORMAN SAHASI -0,1
    Kocaeli, Gebze, GEBZE -0,1
    Kocaeli, Derince, DERİNCE 0,1
    Kocaeli, Körfez, KÖRFEZ 0,2
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE 0,6
    Kocaeli, İzmit, İZMİT/AKMEŞE BELDESİ 1,1
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK 1,5
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE 1,6
    Kocaeli, Karamürsel, KARAMÜRSEL 1,9
    Kocaeli, Çayırova, ÇAYIROVA 2,0
    Kocaeli, İzmit, KOCAELİ 3,0
    Kocaeli, Darıca, DARICA 3,1
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/KEFKEN ADASI BATI MENDİREK FENERİ 4,2
  • Bursa'da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları 15.02.2023 18:00 - 16.02.2023 06:00 arası

Bursa, Osmangazi, OSMANGAZİ/SARIALAN -10,0
    Bursa, Keles, KELES -9,7
    Bursa, Osmangazi, ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ -9,5
    Bursa, Harmancık, HARMANCIK -8,7
    Bursa, Büyükorhan, BÜYÜKORHAN -7,7
    Bursa, İznik, İZNİK/BURSA RADAR SAHASI -6,6
    Bursa, Orhaneli, ORHANELİ -5,6
    Bursa, Karacabey, KARACABEY/BAYRAMDERE GÖLETİ -5,4
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA/ ESKİKIZILELMA KÖYÜ -5,1
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA/GÜRGENDAĞ ORMAN SAHASI -4,2
    Bursa, Karacabey, KARACABEY -3,5
    Bursa, Orhangazi, ORHANGAZİ -2,9