Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @gabelberg-10 gidişat Balıkesir merkez ve ilçeleri için güzel.

Dekler nereleri vurur 700 rüzgarı nasıl olur sistem anında belli olmaz fakat bildiğim tek şey Balıkesir merkez ve ilçeleri sıcaklık olarak iyi.

Enes Güleç(17) komşu haritalı tahmin yapacakmisin acaba yaparsan cumartesi günü mü olur.

Doğu Marmarada alçak kesimler için örtülük şartlar şu anki görüntüde ayın 7-8 i için var. Yarın akşam bir aksaklık olmazsa 5-6-7-8 Şubat haritalı tahminleri sizlerle olacak.

Dekler nereleri vurur 700 rüzgarı nasıl olur sistem anında belli olmaz fakat bildiğim tek şey Balıkesir merkez ve ilçeleri sıcaklık olarak iyi.

Enes Güleç(17) komşu haritalı tahmin yapacakmisin acaba yaparsan cumartesi günü mü olur.

Balıkesir için gayet iyi gidiyor Cahit abi yeni bir 15 şubat 2021’e benzer miktarda kar görülebilir

• Bakılması gereken dediğiniz gibi kar derinlikleri. Mesela Bursaya baktığınızda havada kar göreceğimizi söylüyor. Bu da sıcaklık sorunuyla alakalı. Önemli olan dağlara yağması bu yönden her şey çok olumlu.

• Doğu Marmarada alçak kesimler için örtülük şartlar şu anki görüntüde ayın 7-8 i için var. Yarın akşam bir aksaklık olmazsa 5-6-7-8 Şubat haritalı tahminleri sizlerle olacak.

Hocam mesela 200 rakım ne olur Kocaeli de örtü ihtimali var mı?

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

pazar günü için sıcaklık sıkıntı yaratmaz inşallah cahit abi

• GabelBerg10 bursanın batısı nasıl gidiyor hocam koparır mı bişeyler bünyamin hoca 2 gündür yayında bursanın üstünde duruyor

Artık yarın son noktayı koyarız bence özellikle Bursa’nın batısı güzel kar alıcak.Bazı modellerde pazartesi 6-10 saatlik bir ısınma var o arada yağmura çevirmezse ki daha değişim olabilir sistem Bursa için oldukça tatmin edici olur.

• By Samet mesajımı niye siliyorsun küfürmu ettik sizlerin yazmadığını yazdım diyemi sildin.

Mesajın silinmesini ben rica ettim. Sistem öncesi çok kafadan ses çıkması ve verilerde olası değişimlerden dolayı, bu tür şeyler en son saatlere bırakılması ayrı bir mesele olup, yeri zamanı geldiğinde sorumlular olarak bilgilendirme yapacağımızdan da bahsettik.

Sizlik bir durum değil, herkes için geçerli olan bir şey. İyi forumlar :)

• Akşama gerek kalmadan belirteyim sistemin 6 Şubat için doğu marmarada kıyılara artık yağmur ve sulu kar olduğu netleşmiştir.

Silivri ve batısı kurtarabilir 6 Şubat'da doğusu özellikle Anadolu yakası ve doğusu sulu kar ve yağmur. 7 Şubat gecesi itibariyle deniz etkisi kar yağışları mevcut ama ondada kıyılara yeterli sıcaklık olup olmayacağı net değil, oda 150-200m ve üstü için geçerli olabilir ( net değil) Özetle sistem dediğim yerler için büyük hayal kırıklığı olmuştur 6 Şubat özelllikle. Tahmin felanda işine girmeyeceğim bu sistemde, girecek bir durum göremiyorum çünkü. Diğer bölge sorumlu arkadaşlar gerekeni yapacaktır ben ay ortasına direk odaklanıyorum artık. 7 Şubat için kıyılara şartlar netleşirse dek takibi yaparız. Ayberk Yeni gördüm mesajı, attığım linkden saatleri ileri yada geri sararak bakabilirsin. https://meteologix.com/tr/mode…scale/20230206-0600z.html

20230203091213-fc640ac8e97082762d1eaec38cacc0aab79680f2.png"

• icon ve arpageye göre sıcaklıklar daha iyi, bursa çevresine yağmur vermeden sisteme devam demiş

Bir de karadeniz alçağının oluşturduğu yağışlar kocaeli-sakarya dan giriyor o iki modele göre

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif