Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ^^ Bilgim yok ama doğrudur çünkü forumu sosyal medyadan fake accountlarla takip eden çok arkadaş veya kahinler mevcuttur. Ben Kasım 3-4'ü gibi yazmışım Aralık 20-21'ine kadar Marmara bölgesinde kıyılarda kar yapabilecek potansiyelde ciddi bir sistem beklemediğimi araya 1 yada 2 sistemciğin kaçamak yapabileceğini fakat bize yüksekler hariç kar etkisi yapmayacağını o yüzden 6-7'si gibi modellerde arada gözükpp kaybolan ve gelmeside zor olan sistemde açıkcası dikkatimi çekmiyor gelse bile bizim bölgemize kıyılara pek etkisi olmaz. Geliş şekline göre belki trakya civarı kurtarabilir okadar. Ciddi bir şey gelir yanılırsakda zaten daha iyi keşke kar erken gelsede barajlara etki etse hayırlısı artık bende merakla uzakdan takip ediyorum gidişatı şimdilik.

Hocam bunyamin sürmelide aralığın son çeyreğinde güçlü bir sistemin emareleri olduğundan bahsediyor fakat rotası Avrupami bizmi belli değil demişti sanıyorum bekleyip göreceğiz ama bi sibirya olsa tadından yenmez

• Bu konuda sürekli yazan bir üyemiz vardı sura16 bayadır sesi soluğu çıkmıyor?

Evet hocam ,benim de dikkatimi çekti ,geçenlerde dillendirip soracaktım ama belki adını değiştirmiş diye düşündüm forumda

Kendimden örnek vermek gerekirse 26 Şubat 2017 tarihinden beri forumdayım ama asla adımı değiştirmedim :)

• Kocaeli de gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE/YUVACIK ORMAN SAHASI 0,2
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE KAYAK MERKEZİ 0,7
    Kocaeli, Kartepe, KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVALİMANI 1,6
    Kocaeli, Derince, DERİNCE/KARAGÖLLÜ KÖYÜ 1,8
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/AKÇAOVA BELDESİ 2,4
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA 2,9
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK/AYVAZPINARI KÖYÜ 3,1
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE 4,4
    Kocaeli, Derince, DERİNCE 4,9
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/KEFKEN ADASI BATI MENDİREK FENERİ 5,3
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE 5,7
    Kocaeli, İzmit, İZMİT ORMAN SAHASI 5,9
    Kocaeli, İzmit, İZMİT/AKMEŞE BELDESİ 6,4
    Kocaeli, Körfez, KÖRFEZ 6,6
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK 6,7
    Kocaeli, Gebze, GEBZE 6,9
    Kocaeli, İzmit, KOCAELİ 7,0
    Kocaeli, Dilovası, DİLOVASI 7,0
    Kocaeli, Karamürsel, KARAMÜRSEL 7,8
    Kocaeli, Darıca, DARICA 8,2
    Kocaeli, Çayırova, ÇAYIROVA 8,2
  • Herkese hayırlı günler, güzel bir gününüz olur umarım.

Şöyle sabah bi haberleri okuyayım dedim de ocak ayı için yoğun kar yağışı uyarısı yapmış MGM.......

Dedim ki herhalde eski haber önüme çıktı. Haberin tarihine bakıyorum dün akşam. Seneye bakıyorum evet 2022. Tarih doğru. Haberi yapan siteye bakıyorum milyonlarca okuyucusu olan bir site. Haberin kaynağını araştırıyorum MGM nasıl böyle bir şey söylemiş diye. MGM'nin bu cümleyle yakından uzaktan alakası yok tahmin edeceğiniz gibi. Meteorolojik hadiseleri önceden bilmesiyle ünlü kâhin arkadaşımız yapmış yorumu. Bu sitelerden birisi alıp 'Meteorolojik Kaynaklar' diye paylaşmış. Ardından bu da MGM'ye dönmüş.

Uzun lafın kısası her gördüğümüz kar haberine inanmayalım, karsız da kalmayalım :D

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Bugün de boş geçmedik çok şükür, çise çise yağıyor maşallah.

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Kaz dağları sezona giriş yapmış hayırlı olsun. Yenice,Çan,Lapseki'nin yükseklerine de ilk kar yakında düşer. Özlediğimiz havalara kavuştuk şükürler olsun. Öğle saatlerinden itibaren aralıksız Çanakkale merkezde dey etkili yağış var. Uzun süren kuraklığın ardından geride bıraktığımız günlerde düşen yağışlar ve şimdiki yağışlar toprağa ve canlılara ilaç gibi geliyor. 😊

Sibiryasız kışa kış demem;azor balsa sibirya duble kaymaktır.

Sistemci

• Kocaeli de gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Kocaeli, Kartepe, KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVALİMANI 2,1
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA 2,5
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE KAYAK MERKEZİ 3,6
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE 5,0
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/KEFKEN ADASI BATI MENDİREK FENERİ 6,1
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE 7,2
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK 7,3
    Kocaeli, Gebze, GEBZE 7,6
    Kocaeli, Körfez, KÖRFEZ 7,9
    Kocaeli, İzmit, KOCAELİ 8,2