Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • akşam ve gece saatleri girmesi sistemin marara iiçi daha iyi sıcaklık gündüz yüksek oluyor

• Dünden beri bu kelimeyi kullanıyorsun hocam şaka yapıyorsun sanıyorum ama ciddisin sanırım. yada ciddiysen söyle ona göre muhattap olayım.

Mübarek tabii ki de takılıyorum ama sen işin şeyini çıkardın herkes benim gibi takılmaya bilir.

not: Bir dost

• Şu anki konum itibariyle bazı model durumları doğrulukları;

Gfs : Batılı kaldı

Ecmwf : Kuzeyli ve çok hafif batılı kaldı

Cmc : Çok kuzeyli ve doğulu kaldı

Icon : Çekirdek olarak kuzeyde kaldı, utc12 de gösterdiği yani tsi ile 15 de olması gereken görüntü şu anda oluyor ama konumunu doğru bildi şu saat itibariyle

Arpege : Batılı kaldı

Yalnışım varsa düzeltin lütfen ama şu anki görüntünün uyduğu bir model bulamadım ben.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Yani şu tabloda Kocaeli adına olumlu ilerliyor desek yanlış olur mu?

• Yani şu tabloda Kocaeli adına olumlu ilerliyor desek yanlış olur mu?

Vorteks hareketleri hakkında çok bir fikrim bilgim yok açıkçası sadece anlık görüntü ile modellerin bu saatteki tahminlerini karşılaştırıyorum.

Radardan kütleleri takip ettiğimde kocaeli içinde gelen kütleler gözüküyor eğer girdabın farklı bir hareketi olmuyorsa.

forum.havaforum.com/attachment/152094/

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Mübarek tabii ki de takılıyorum ama sen işin şeyini çıkardın herkes benim gibi takılmaya bilir.

not: Bir dost

Neyini çıkarttım hocam sen geçenki sistemde burda yoktun sanırım ben istanbul sayfasına pek yazmam çünkü samimi olduğum arkadaşlarım burada ve gecen sistemde ben buraya yığınla yogun kar videoları fotografları atınca teki bana bişe söylemedi sen şimdi burada izmit kara battı desen videolara fotolara boğsan bizi gıkım çıkmaz aksine sevinirim hoşuma gider çünkü mutlu oluyorsun böyle karşılardım bunu. biz bu forumda bunu yazamayacaksak nereye yazalım hocam burdaki samimi arkadaşlarım üzülmesin diye gerektiğince fotograf atmıyorum yanlış anlaşılmasın diye. takıl ama takılırken sonuna gülücük koyarak takıl abi yoksa dışarıdan ciddi söylüyormuş süsü veriyorsun saygılar. :)

• Biz napcaz yav bırakacam takibi artık vAllaha hala bı umut bakıyorum

• Kocaeli'nde Kuvvetli Kar Yağışı Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Kar Yağışı

Beklendiği Yer

Kocaeli il genelinde bugün (12.03.2022 Cumartesi) beklenen yağışların öğleden sonra etkisini artırarak, gece saatlerine kadar aralıklarla kuvvetli kar yağışı (10-20 cm. kar örtüsü), kuzeyinde ve yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı (20 cm. üzeri kar örtüsü) şeklinde olması bekleniyor. Buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

• Olay budur arkadaşlar, İstanbul'da boğazlar çevresi, (Sarıyer, Şişli bana göre en ballı yeri) güney Marmara'da Yalova ve Bursa pastadan büyük pay alan kısım. Geri kalan kısımlara ne kalırsa boşu boşuna kendinizi heba etmeyin. uzays3271653126 Yazmışlar işte bir okuyun.

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Bursa olarak m 17:00 gibi baslayacak ve sabaha kadar sanirim 50 cm uzerine koyacak Vortex e haziriz. Allahtan yarin pazar yoksa cok buyuk sorunlar yasanirdi.