İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bilgili bir hocamız beni bilgilendirebilir mi? Dedemin cumartesi günü Almanya'ya bileti var. Iptal olma ihtimali var mı? Bir de babam onu arabayla götürmek istiyordu. Arabayla götürmek mantıklı mı? Yolda kalır mı?

Vintersaga

• 10 senedir forumu takip ediyorum bu yıl gerçekten değişik bir nesil gelmiş. Biri ortaya bişey atıyor benim mahallede turuncu kütle var diye öteki bizde yok deyip tahmincilere sallıyor😁Önceden ilçe cm sorulurdu şimdi anadolucular avrupacılar bermudacılar çıktı. Tribüne çevirdiler iyice 😁

• tahminci hocamızın açtığı konuda da yazdım ama bu konuda daha çok kişi olduğu için burada da sormak istedim. Sınırlı alan modelleri Anadolu Yakası ve Boğaz Hattı derken ana modellerin Avrupa Yakası ve batısı olarak göstermesinin nedeni ne olabilir? Bu kadar fark olması normal midir bu kadar kısa süre kalmışken?

• bence bağcılar güngören esenler bakırköy bahçelievler bölgesinin adı ARAF olsun her bölgeye yağan karda ortda kalıyor ya da kendi bantını alıyor oylamaya sunarım adı ARAF olsun hava-simsek3232

• tahminci hocamızın açtığı konuda da yazdım ama bu konuda daha çok kişi olduğu için burada da sormak istedim. Sınırlı alan modelleri Anadolu Yakası ve Boğaz Hattı derken ana modellerin Avrupa Yakası ve batısı olarak göstermesinin nedeni ne olabilir? Bu kadar fark olması normal midir bu kadar kısa süre kalmışken?

Tek bildiğim sınırlı alan modellerinin daha yüksek çözünürlüklü olduğu

Bu sene o sene değil :S

• bence bağcılar güngören esenler bakırköy bahçelievler bölgesinin adı ARAF olsun her bölgeye yağan karda ortda kalıyor ya da kendi bantını alıyor oylamaya sunarım adı ARAF olsun hava-simsek3232

İstanbulun en yoğun nüfüsu bu bölgede üstelik bize özel bant lazım

• İstanbulun en yoğun nüfüsu bu bölgede üstelik bize özel bant lazım

hem bağcılar güngören filan diye laf kalabalığı olmaz direk araf deriz hep aynı anda bölgemizde yağış oluyor zaten

• Gfsin çözünürlüğü 22 km yani önünü göremeyen modeli yakın vadede kaale almam ben icon ukmo ve arpegedir en önemlileri şuanda

24 ocak vortexi nokta atışı yaptı ama gfs...

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• 24 ocak vortexi nokta atışı yaptı ama gfs...

Ben Anadolu'ya veriyor diye hatırlıyorum son anda diğer modellere uydu icon ve ukmo nokta atışı yaptı ecmwf 5-10 mm yağış veriyordu gem de Anadolu'ya daha fazla veriyordu en iyi arpege ukmo ve icondu bunlara göre 24 ocağa benzer bir rota da çizilebilir 30-40 km doğulusu da ama 24 ocağa göre daha batılı olması zor

• hem bağcılar güngören filan diye laf kalabalığı olmaz direk araf deriz hep aynı anda bölgemizde yağış oluyor zaten

Zeytinburnu gibi sahil değiliz, Başakşehir Arnabutköy gibi. Kırsal değiliz, boğaz hattında hiç değiliz, Bermuda uzak kalıyor, ARAF İYİDİR 😂

• Hocam öyle bir şey yok aslında daha yeni üstte attım 30 saat öncesinin nasıl patladığı belli. Boğazdan sokmuş neredeyse 23 ocakta

Geçen bir arkadaş sanırım burdan, varsayımda bulundu, sümüklü böcek gibi bir önceki rotasını çizecektir diye, bilimsel değil ams bu iş oraya doğru gidiyor