İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dek sistemlerinde kar haritaları az siklonlarda fazla verir ecmwf de güzel bir dek sistemi öngörmüş kıyılarda bile 10-15 cm katır kutur kar olur demiş ben yola 6 ocak 2013 ayarında bir sistemle çıktım şuanda da o ayarda gidiyor bu yüzden de memnunum Sizi bilemem

aradığım yorum bu emeğne sağlık kardeşim.

• bu sefer kar geliyor artık ben inanıyorum.

hah hocam senden beklediğim tavır buydu hakketen bir kac defa yazasım geldi ama yazmadım

bizim beklentimiz bembeyaz tertemiz bir güzelliğin şehri kaplaması bu böyle hoyratça tepine tepine kutlanılacak bir şey değil öyle pompa geliyor vs bu inceliğe uymuyor

bir karış kar yağdığı zaman dışarı bir çık 85 doğan slx ile mercedesi birbirinden ayıramazsın nimet bu nimet özledik canımız çekiyor az kaldı kavuşmaya

• Bu kadar büyük potansiyeli olan sistemde azla kanaat etmek isteyenleri gerçekten anlamıyorum, 5 yıl sonra çok güzel bir sistem gelmiş ve birdaha kaç sene sonra gelir böylesi belli değil, ama millet azla yetiniyor adana bile bizden daha fazla kar alıyor bu görüntüye göre.

• Şimdilik Perşembe akşamına kadar 22 Ocak sisteminin takibini askıya aldım.

Yoksa akşam ki sistemden zevk alamayacağım.

AB o vakte kadar zeybek oynayadursun bizim de kafamız rahat olsun... :gun_bandana:

• Bu kadar büyük potansiyeli olan sistemde azla kanaat etmek isteyenleri gerçekten anlamıyorum, 5 yıl sonra çok güzel bir sistem gelmiş ve birdaha kaç sene sonra gelir böylesi belli değil, ama millet azla yetiniyor adana bile bizden daha fazla kar alıyor bu görüntüye göre.

Kar haritasına bakarak iş yapmaya gerek yok şu görüntüde alacağın deklerin tadını çıkar derim.Sıcaklık sıkıntın yok.

Bu gidişle hiç kar göremeyeceksin :)

• Yapmayın Allah aşkına kişi kendisi anladı benim ne demek istediğimi bana ders vermenize gerek yok.

Ders verme filan hoş üsluplar değil bunlar. Az ders almış olsan zaten yazım ile yazılım arası farkı bilir,benim de öylesine şaka yaptığı mı anlardın. Yönetim de muhabbetin tamamını silmesi gereken yerde sadece HF 1. seviye üyenin yorumunu silmesi düşük seviye hareketler. Git bak bakalim mr yönetim 6 sene de forumun yüzde kaçı benden fazla zaman geçirmiş bu forumda. Öyle her şeye yorum yazmakla olmuyor bir işler. Neyse 6 sene de bir sistem tutturamayan (wildleo,berkay bu iki isim hariç) fazla gereksiz saygı duymuşum. Selametle benim işim bitmiştir burada,herkese bol karlı bir kış mevsimi dilerim.

Gfs sendeki istikrarı örnek alsın. :)

• Ders verme filan hoş üsluplar değil bunlar. Az ders almış olsan zaten yazım ile yazılım arası farkı bilir,benim de öylesine şaka yaptığı mı anlardın. Yönetim de muhabbetin tamamını silmesi gereken yerde sadece HF 1. seviye üyenin yorumunu silmesi düşük seviye hareketler. Git bak bakalim mr yönetim 6 sene de forumun yüzde kaçı benden fazla zaman geçirmiş bu forumda. Öyle her şeye yorum yazmakla olmuyor bir işler. Neyse 6 sene de bir sistem tutturamayan (wildleo,berkay bu iki isim hariç) fazla gereksiz saygı duymuşum. Selametle benim işim bitmiştir burada,herkese bol karlı bir kış mevsimi dilerim.

Konuyu abartmanizi anlamadım peki ben hataliyim kusura bakmayın ☺️ güle güle 👋