İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Off bu İstanbul sayfası her iyi ya da kötü güncellemenin sonunda girilmeyecek hale gelmek zorunda mı? Aşırı duygusal yaklaşıyorsunuz güncellemelere bir güncelleme iyi gelince hemen efsaneyi getiriyorsunuz kötü gelirse kışı kapatıyorsunuz biraz sakin olun Allah aşkına.

• Sistem kuşa döndü cümleten geçmiş olsun dogulata dogulata az olan yağışda gidecek merak etmeyin diyagram yağış konusunda dibe vurmuş zaten yemin ederim bol yagışlı sınır sistem alsaydık keşke

• Birkaç yıldır bu forumu takip ediyorum modeller artık demekki bazı hava tahmin olaylarını etmede yetersiz kalıyor teknolojinin artık yenilenmesi anlamına geliyor. Bence boşuna evham yapmayın derim cumadan itibaren güzel şeyler olacak şahsi görüşüm anı yaşayın bence

• 10-15 cmlik katur kutur kar var mı var siklona bel bağlamayın dedik mi dedk soğuklar yeterli mi yeterli cumartesi akşamdan pazartesi akşama dek koşulları var mı var uzun vadede sibirya devam ediyor mu ediyor ama burası ağlama duvarına dönmüş dedik 2017 beklemeyin diye kıyılar 10cm yüksekler 20-25 cm kar örtüsü olur demiş ecmwf soğuklar da devam ediyor örtü kalıcak neden ağlama duvarına döndü anlamadım

Sana Aynen Katılıyorum. Halbuki sisteme daha var. Son guncellemede ortalik yikilirsa ne olacak. . . Duygusal davraniyorsunuz

• Şimdi arkadaşlar galiba üst üste bu kadar mesajdan sonra kafalar karışmış olabilir. Çok kısa ve net şekilde açıklama yapmak gerekirse:

Sistem yok olmadı, sadece süresi biraz azaldı. Şu haliyle yer yer hatrı sayılır örtü bırakır. Sistemin ilk kısmıda artık pek değişmez diye düşünüyorum.

Yalnız 23 sonrası için 48 saat daha güncellemeleri takip etmek gerek.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bünyamin Sürmeli Youtube Videosunda Batı Bölgelere Etkin Kar Geliyor Diyor. Sosyal Medya Patlamış Cuma akşamindan itibaren 6-7 gun surecek kardan bahsediyor. Hayati etkileyecek tarzda diyor ama burada üzgün suratlar goruyorum. Niye ki? Bizim Tahminimizde Hava Güneşemi Döndü. . .

Geçen sene “ Kış bitti daha kar yok” dedi, tulpar geldi ardından cnn’den ayrıldı. Bundan sonra yaş tahtaya basmaz bence de. İzledim ben de bayağı güzel kar alacağımızı söylüyor adam. Bu sene her zamankinden hem daha umutlu ama aynı zamanda umut verirken hayal satmıyor, temkini de elden bırakmıyor.

• Öğlen güncellemesi geldi, site ağlama duvarı,

Akşam güncellemesi geldi, "goool" sesleri, "efsane geliyor" sözleri,

Gece güncellemesi geldi, site ağlama duvarı,

...

...

biraz relax, cuma günü başlayacak 1 haftalık sitemler silsilesinde, İstanbul'un her karışı tatmin edici kar alacak.

• Şu patern de bile işler son 3 günde bu hale geliyorsa bu işi bırakalım...

Yok siklon fazla batılamasın, yok doğrulaması lazım diye diye elimizde yağıştan ne kaldı.?

DEK, evet onda da 40 parametre var.

Arkana yaslanıp siklon yağışı izlemek varken, elin 24 saat radarda olup 2 cm kar beklersin.

DEK ne zaman güzeldir, ardı arkası kesilmeyen bantlar olursa, ama bu sinoptikte o bile imkansız...

Şimdi 850 hpa da - 12 girsede, 500 hpa - 42 girsede bol bol ayaz ve kupkuru soğuk ile bol bol doğalgaz yakmaya devam.

Kar için Uludağ'a veya kartaltepeye gidip 2 gün kalacağım. En güzeli.

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333