Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Araplardan bahsediyorum. Bakıyorum ve cetvelle çizilen birşey göremiyorum. Milli mücadele döneminde elden gelenin en iyisi yapıldığını görüyorum. Misakı milliyi biliyorum zamanın yöneticileri gerçekleştirmek istediler ama imkanlar dahilinde en iyisi yapıldı. Ama oralarında 1920 den beri demografisinin değiştiğini ve sadece bizim soydaşlarımızın yaşadığını düşünmüyorsundur artik umarım.

Cetvel lafı çok ağır ve hakarettir bana göre milli mücadeledeye.

Suriye sınırının nasıl çizildiğini anlatayım sana . Propaganda filmi çok güzel bir örnektir bu olaya . Tren yolunun güneyi Fransız mandasında ki Suriye'ye , kuzeyi de Türkiye Cumhuriyetine bırakıldı. Misal Akçakale ile Tel Abyad ikiye bölündü. Aynı aşirete mensup ailelerin yarısı suriye vatandaşı oldu yarısı Türkiye vatandaşı oldu . Bölgenin demografik yapısı değişti evet o konuda haklısın .

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• bizim sevdiklerimiz derken ? Suriye ve Irak sınırlarının nasıl çizildiğine bakarsan ne demek istediğimi anlarsın .

Suriye ile Irak devletlerinin kendi aralarında çizdiği sınırdan bahsediyorsun sanırım?

Bizim sınır değil dimi cetvelle çizilen?

• Bir de kadınları bileziklerini göndermişti 😂

Tarih bilgin ne kadar bilmem ama bu konuda bilgin olmadığına eminim . Bileziklerini yollayan kadın o zaman ingiliz hindistanında yaşayan Pakistanlı Müslümanlara mensup bir kadındı. Hatta tarihi belgelerde de vardır araştırmanı öneririm Afgan bir kadın milli mücadeleye destek için verecek bir şeyi olmayınca çocuğunu satmak istemişti. Afgan ve ya Paki bir kadın tam emin değilim ama belgesini bulursam atarım sana

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Suriye ile Irak devletlerinin kendi aralarında çizdiği sınırdan bahsediyorsun sanırım?

Bizim sınır değil dimi cetvelle çizilen?

İngilizlerin çizdiği tüm sınırlar hocam .

• Suriye sınırının nasıl çizildiğini anlatayım sana . Propaganda filmi çok güzel bir örnektir bu olaya . Tren yolunun güneyi Fransız mandasında ki Suriye'ye , kuzeyi de Türkiye Cumhuriyetine bırakıldı. Misal Akçakale ile Tel Abyad ikiye bölündü. Aynı aşirete mensup ailelerin yarısı suriye vatandaşı oldu yarısı Türkiye vatandaşı oldu . Bölgenin demografik yapısı değişti evet o konuda haklısın .

Yahu ben anlattığın olayı ve misakı milliyi biliyorum urfada 6 yılımda geçti. Mardin kızıltepe tarafindaki köylerden böyle olanlar var, kendi isteğiyle bize katılanlar var acayip zikzaklar var bazı yerlerde sınırda. ama imkanlar dahilinde bu kadarı alınabildi diyorum ama cetvel lafını ağır buluyorum dedim. Yoksa Atatürk'ün misakı milli hedefinin içinde halep, erbil, süleymaniye olduğunu tarih okuyam herkes bilir. Ama zamanın şartları bu kadarına elverdi.

Sizde çıkıp cetvelle çizildi derseniz şehitlerimize ve milli mücadeleye hakaret etmiş olursunuz.

• Boş muhabbetler abiler kardeşler mülteciler bile şurayı okusa güler kırmayın birbirinizi bu ülke hepimizin bu topraklardan bizim dedelerimiz geçti. Burası Türkiye Cumhuriyeti öyle her kafasına esen giremez buranın her toprağı şehit kanı kokuyor..

• ya abiler konuyu nerelere çekiyorsunuz Allah aşkına . Milli mücadeleye laf diyen mi oldu Allah aşkına . anlatmak istediğim şudur ;

1. dünya savaşı sonrası öyle bir sınır çizdiler ki bize dayatma ile , tek bir merkez olan yerleşim yerlerini ikiye böldüler . adamın kardeşi suriye de kaldı kendi türkiye de kaldı . yani savaş sonrası 2 bağımsız devlet ortaya çıktı diye biz Suriyeden ayrı mı düşelim ? Suriyenin başına da kukla bir adam hanedan oturttular tüm arap ülkelerinde olduğu gibi... ne yapalım yani aramız da sınır var diye bağlarımızı mı keselim ?

• hocam sandık tercihine saygı duyarım beni alakadar etmez kimi tercih ettiğin . bu ülke ile ortak paydası olmayan insanlar demişsin de 400 yıl bu milletle ortak paydası olan insanlardan bahsediyoruz ya hu. Çanakkale de mezar taşların da Şam, Halep, Humus, Lazkiye yazan binlerce insan var. Daha nasıl ortak payda arıyorsunuz acaba ?

Bunu bariz bir örnekle açıklayabilirim.

Kürtler, bu ortak paydaya en iyi örnektir. Malazgirt hatta öncesinden bu yana birlikteyiz. Bu Cumhuriyetini de beraber kurduk.

Pekala kendi ana dilleri vardır ama ana dillerini öğrenirken Türkçede öğrenirler hatta birçoğu Türklerden daha güzel Türkçe konuşur ve kullanır. Zorunlu askerlik yaparlar, vergi verirler vs..

Ermeni Asala örgütünün devamı olanlar ve bugünkü PKK yandaşları dışında hepsi bayrağımızı sahiplenirler.

İşte size bir ortak payda örneği..

Türk, Kafkas ve Kırım dışında bir ortak paydadan bahsediyoruz..

Şimdi Suriyeli Arapları bir düşünün ve dediğim örneğin yanına koyun..

• O öz türk bu öz türk diye bir kıyasa girip değerlendirme yapmak doğru olmaz diye düşünüyorum. 3 kıtada 600 sene hüküm süren bir ecdadın nesiliyiz. Elbetteki şamdan da lazkiyedende haleptende humustanda şehitlerimiz oldu. 1. Dünya Savaşında 6 ana cephede birden savaştık ki bunların 2 si şu an ki topraklarımız üzerinde yaşandı. Şehitler bizim şehidimiz tabiki. Ancak şu an ki mülteci politikasından herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorsunuz anlaşılan. Bizim başımıza onların ülkelerinde yaşanan karışıklıklar olaylar meydana gelseydi bizde suriyeye afganistana irana göçermiydik? Yoksa ecdadımızın yaptığı gibi her karış toprağı kanımızla sularmıydık? Hadi göçtük diyelim yılbaşında taksim meydanında çılgınca kutlamalara katılırmıydık ya da ? Aklımda deli sorular..

benim anlatmak istediğim olay çok basit aslında . Boşnak , Arnavut, Çerkez, Çeçen, Adıge, Abhaz gibi göçmenlerden rahatsızlık duymuyoruz da neden Arap ve ya Afgan göçmenlerden rahatsızlık duyuyoruz. Mevzu göçmense hepsi göçmen ? Mevzu dinse hepsi müslüman ? mevzu ırkları ise hiç biri Türk değil ?

• ya abiler konuyu nerelere çekiyorsunuz Allah aşkına . Milli mücadeleye laf diyen mi oldu Allah aşkına . anlatmak istediğim şudur ;

1. dünya savaşı sonrası öyle bir sınır çizdiler ki bize dayatma ile , tek bir merkez olan yerleşim yerlerini ikiye böldüler . adamın kardeşi suriye de kaldı kendi türkiye de kaldı . yani savaş sonrası 2 bağımsız devlet ortaya çıktı diye biz Suriyeden ayrı mı düşelim ? Suriyenin başına da kukla bir adam hanedan oturttular tüm arap ülkelerinde olduğu gibi... ne yapalım yani aramız da sınır var diye bağlarımızı mı keselim ?

Birinci dünya savaşı sonrası çizilen sınır bu değil malesef karıştırıyorsunuz. Bu sınırlarımız milli mücadele sonunda bizim olanı ger aldığımız topraklar. Birinci dünya savaşı sonunda ateşkes imzalandı sevr barış antlaşmasındaki haritayı araştırin derim. Bunu reddeden Mustafa Kemal ve arkadaşları milli mücadeleyi başlatmıştır ve şu anki sınırlarımıza ulaşmışızdır. Hatay sonradan katılmıştır istisna olarak.

Bizde cetvel olayı yok yani anlayacağınız.

• Eskiler ne güzeldi bundan 10 sene öncesini hatırlıyorum da…Gerçekten yazık ülkenin durumunu görmemek için çaba sarfetmek gerekir artık ben kendi ülkemde kendi insanımdan çok mülteci görmek istemiyorum bu kadar basit.Ben demiyorum ki zarar verilsin,ancak bu şekilde olmaz.Çoğu kişinin hoşnut olmadığını biliyorum bu ayrışma da ülkemiz için gelecek yıllarda sorun yaratmasını asla istemem.Güzel ülkem.. ?(

• Türkiye Cumhuriyetinde Türk bayrağının yanına her hangi bir bayrak asılmasından rahatsızlık duyar mısın ? Mesela bir Kürt düğününde Özerk Kürt yönetiminin bayrağını Türk bayrağının yanına assalar ne hissedersin ?

• Türkiye Cumhuriyetinde Türk bayrağının yanına her hangi bir bayrak asılmasından rahatsızlık duyar mısın ? Mesela bir Kürt düğününde Özerk Kürt yönetiminin bayrağını Türk bayrağının yanına assalar ne hissedersin ?

İris Cibre on Twitter
    “Norveç, petrol ve gaz üretimi işçilerinin grevi 1 hafta daha devam ederse İngiltere'ye petrol akışını durdurmak zorunda kalacağını açıkladı Grevlerin…
    twitter.com

Sanırım bundan rahatsızlık duyacağımı söylememe lüzum yoktur. Ama bahsettiğim konu ile bunun ne ilgisi var?

Bu ülkede bütün Kürtler PKK yandaşı mı?

Bilmiyorsan ben anlatayım .

Çoğu PKK ya ve Özerk Cumhuriyet hikayelerine söver sayar..

Ama senin sahiplendiğin Suriyeli Arap İstanbul'un , Ankara'nın göbeğinde Suriye bayrağını açıp tepinir.

Konunun buraya geldiği İyi oldu.

Bundan hiç rahatsızlık duymuyor musunuz?

• Çerkezler de bayrak açıyor ? Adıgeyler de açıyor ? Arnavutlar da açıyor . Bunlara ne diyeceksin peki

• Yazık..Üzülüyorum hocam gerçekten.Bir süredir foruma giremiyordum şu yazılan şeyleri görünce aklım almıyor ama anlatamıyoruz işte.İyi geceler hf

Maalesef hocam.. bu konuya benim de giresim gelmiyor..

Bazı kullanıcılar gerçekten de çok agresif ve tahrik edici cümleler kuruyor.

İlginç olan ise yönetim tamamen bu kullanıcılara karşı göz yummuş durumda..

• Maalesef hocam.. bu konuya benim de giresim gelmiyor..

Bazı kullanıcılar gerçekten de çok agresif ve tahrik edici cümleler kuruyor.

İlginç olan ise yönetim tamamen bu kullanıcılara karşı göz yummuş durumda..

Boş konuşuyorsun haberin olsun

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN