Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Başımız sağolsun maalesef bölgemiz büyük bir yıkım içinde ulaşılamayan binlerce yer var Allah herkese yardım etsin ölenlere baş sağlığı kalanlara da sabır diliyorum. Bütün düzenimiz bozuldu maalesef

• cildiracak raddeye geldim, çok mu basite alıyorlar? halen nasıl bu kadar rahat davranabiliyorlar. bircok arkadasima ulaşamıyorum, elden bir sey gelmiyor. su an bizim eve 30 kisi gelmis onların caresizligini gorunce merkez üssünü dusunemiyorum. ne diyeceğimi bilemiyorum artik su millete ve bu durumda hakki olanlara hepsinin allah gani gani belasini versin.

• Hatay feci durumda İslahiye'nin yarısı yıkılmış.Adıyaman ve Maraş çok çok kötü.Bu işin altından zor kalkarız

Hatayı gördüm gerçekten yerle bir olmuş. Oraya ulaşım da zor yollar malesef yıkılmış. Bu gece inşallah ulaşırlar insanlara. Bu soğukta aç susuz kalmaları çok kötü. İnsan empati yapıyor ama yine de onların yaşadıklarını tam olarak anlamamiz mümkün değil. Allah yaşatmasın birdaha inşallah.

• 7.2 büyüklüğündeki Van depremi bize daha yakındı, hayatımda gördüğüm en şiddetli depremdi diye düşünüyordum. En son Elazığ depremi oldu bu defa en şiddetli depremdi dedim. Sonra 5.3 büyüklüğündeki Kurtalan depremi de çok şiddetliydi. Ama dün gece ki sarsıntı bambaşka bir şeydi arkadaş. Durmak nedir bilmeyen bir depremdi. Öğle saatlerinde aynı şekilde yine durmak bilmeyen sarsıntı. Siirt böyle sallandıysa merkez üssüne yakın yerler tam bir kâbus yaşadı. Belki de Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketini yaşadık, tanık olduk. Off off içim parçalanıyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun, sabırlar versin inşallah. Niye yıllardır meydana gelen depremlerden ders almıyor bu ülke, neden. Yazık, gerçekten çok yazık.

• 7.2 büyüklüğündeki Van depremi bize daha yakındı, hayatımda gördüğüm en şiddetli depremdi diye düşünüyordum. En son Elazığ depremi oldu bu defa en şiddetli depremdi dedim. Sonra 5.3 büyüklüğündeki Kurtalan depremi de çok şiddetliydi. Ama dün gece ki sarsıntı bambaşka bir şeydi arkadaş. Durmak nedir bilmeyen bir depremdi. Öğle saatlerinde aynı şekilde yine durmak bilmeyen sarsıntı. Siirt böyle sallandıysa merkez üssüne yakın yerler tam bir kâbus yaşadı. Belki de Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketini yaşadık, tanık olduk. Off off içim parçalanıyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun, sabırlar versin inşallah. Niye yıllardır meydana gelen depremlerden ders almıyor bu ülke, neden. Yazık, gerçekten çok yazık.

Abi inan bitmedi. Sarsıntı öyke kuvvetliydi ki ayağa kalkamıyorduk. En son kelimei sehadet getirmeye başladık. Hala uyumadık. Hala artcilar devam ediyor

• Yazık çok yazık milyonlarca insan geceyi kabus gibi koşullarda geçirdi.Hala kimsenin müdahale etmediği yerler çok.İnsanlar doğal olarak yalvararak soruyor bu devlet bugünlerde yardım etmeyecekse halkına sahip çıkmayacaksa ne zaman sahip çıkacak.